|
Мектеп атауы |
«Шамалған бекетіндегі жаңа қазақ орта мектебі» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Мәдени мұра. 2 (А) Көбейту және бөлу. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Есбергенова С.Е. |
|||||
|
Күні: |
07.11.2025 |
|||||
|
Сынып: |
4 «Д» |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№45 сабақ Пысықтау |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.9 санды қосындыға көбейту, санды көбейтіндіге бөлу мен көбейту ережелерін қолдану; 4.1.2.12** нөлмен аяқталатын көптаңбалы сандарды біртаңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Сабақта оқушылар тапсырмаларды орындау барысында нөлмен аяқталатын көптаңбалы сандарды біртаңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолданып, есепті дұрыс шығарады және өз шешімін түсіндіре алады. |
|||||
|
Құндылық |
Әділдік және жауапкершілік «Әділет пен жауапкершілік –адалдықтың өлшемі» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 мин 10 мин Сабақ тың ортасы 7 мин Сергіту сәті 3 мин 8 мин Сабақтың соңы 7 мин |
Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі, оқушыларды түгендейді. Ұйымдастыру кезеңі: (Ұ) Психологиялық ахуал *Біздің ұранымыз «Біздің міндетіміз әділ бағалауды, өз жұмысымызға жауапкершілікпен қарауды үйрену. Әр есепті дұрыс шығару – ол өз еңбегіңе адал болу.» Құндылық (5 мин)
(оқушылардың жауабын тыңдау) Сабақ мақсатымен таныстыру;
«Топпен әділ жұмыс жасаймын» әдісі Тапсырма: Өрнектерді жаз және олардың мәнін тап. Сонда сен тарихи-мәдени ескерткіштер қайдан табылғанын білесің.
Сабақ мақсатына оралу;
№5-тапсырма Қандай шамалар белгісіз? Оларды қалай табуға болатынын түсіндір. 5 ∙2 = 10 (км) 480 : 60 = 8 (сағ) 480 : 12 = 40 (км/сағ) Сабақ мақсатына оралу;
“ Қайтала-орында”
«Жауапты іс» әдісі Есепте: 540 • 300=162 000 (2452•2)•5=2452•(2•5)=24520 126 000:60=2100 96300:(3•3)= 96300:3:3=10700
ЕБҚБ ( ерекше білімді қажет ететін бала) 25*10 150:10 25*100 3500:100 42*1000 7500000:1000 63*10000 820000:10 «Қорапшаны ашу» әдісі арқылы оқушылар сабаққа рефлексия жасайды
Оқу тапсырмасы:24-бет №11 ChatGPT платформасы арқылы бүгінгі сабақта танысқан тарихи ескерткіштер туралы қысқаша мағлұматпен танысып, бөлісесіңдер |
Сәлемдеседі
Балалар бір-біріне жымиып күлу арқылы ұранымызды айтады. Оқушылар құндылық туралы түсініктерін айтады; Мәдени мұра туралы әңгімелейді, оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады №1-тапсырманы орындайды Әділдікпен жасаған ата-бабаларымыздан қалған тарихи ескерткіштерді жауапкершілікпен қорғап, ұрпақтан ұрпаққа жеткізу; талдау жүргізе отырып, жұпта тапсырмаларды орындайды Бейнероликке қарап, қимыл-қозғалысты қайталайды Жеке тапсырма орындайды Дәптерлерін ауыстыру арқылы, бір-бірін бағалайды. Тапсырманы орындайды Оқушылар сабаққа рефлексия жасайды |
ҚБ: Жарайсың!
ҚБ: Жарайсың! Дескриптор: Өрнектерді дұрыс жазады-1б олардың мәнін табады -1б ҚБ: Жарайсың Дескриптор: Түсіндіре отырып, төмендегілерді дұрыс табады: S-1 б, V-1 б, t-1б., Формуласын дұрыс айтады-1б ҚБ: Жарайсың Дескриптор: Нөлмен аяқталатын көптаңбалы сандардың бөлу-2б және көбейту-2 б алгоритмін қолданады; ҚБ: Жарайсың |
Слайд Слайд Оқулық Слайд оқулық Бейне ролик Үлестірмелі карточ калар Жеке жұмыс |
||
«Шамалған бекетіндегі жаңа қазақ орта мектебі»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Тексерілді Бекітемін ДОІЖО Мектеп директоры ______М.Иманалиева ______ Г.Кайнарбаева
Сабақтың тақырыбы: Пысықтау
2025-2026 оқу жылындағы 03.11- 14.11 аралығында «Арна» бастауыш әдістеме бірлестігінің апталығында «Білім сапасын арттыруда оқыту технологияларын ұтымды пайдалану арқылы білім алушылардың функционалдық сауаттылығын арттыру» тақырып аясында өтететін ашық сабақтың
қысқа мерзімді жоспары
Пәні: математика
Сыныбы: 4 «Д»
Пән мұғалімі: Есбергенова С.Е.
2025-2026 оқу жылы
Дескриптор Дескриптор
|
Топтық жұмыс Дескриптор: Өрнектерді дұрыс жазады- мәнін табады -
|
1 1 |
Топтық жұмыс Дескриптор: Өрнектерді дұрыс жазады- мәнін табады -
|
1 1 |
|
Жұптық жұмыс төмендегілерді дұрыс табады: S- V- t- Формуласын дұрыс айтады- |
1 1 1 1 |
Жұптық жұмыс төмендегілерді дұрыс табады: S- V- t- Формуласын дұрыс айтады- |
1 1 1 1 |
|
Жеке жұмыс Нөлмен аяқталатын көптаңбалы сандардың бөлу- көбейту- алгоритмін қолданады; |
2 2 |
Жеке жұмыс Нөлмен аяқталатын көптаңбалы сандардың бөлу- көбейту- алгоритмін қолданады; |
2 2 |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№45 сабақ Пысықтау Математика 4 сынып
№45 сабақ Пысықтау Математика 4 сынып
|
Мектеп атауы |
«Шамалған бекетіндегі жаңа қазақ орта мектебі» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Мәдени мұра. 2 (А) Көбейту және бөлу. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Есбергенова С.Е. |
|||||
|
Күні: |
07.11.2025 |
|||||
|
Сынып: |
4 «Д» |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№45 сабақ Пысықтау |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.9 санды қосындыға көбейту, санды көбейтіндіге бөлу мен көбейту ережелерін қолдану; 4.1.2.12** нөлмен аяқталатын көптаңбалы сандарды біртаңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Сабақта оқушылар тапсырмаларды орындау барысында нөлмен аяқталатын көптаңбалы сандарды біртаңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолданып, есепті дұрыс шығарады және өз шешімін түсіндіре алады. |
|||||
|
Құндылық |
Әділдік және жауапкершілік «Әділет пен жауапкершілік –адалдықтың өлшемі» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 мин 10 мин Сабақ тың ортасы 7 мин Сергіту сәті 3 мин 8 мин Сабақтың соңы 7 мин |
Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі, оқушыларды түгендейді. Ұйымдастыру кезеңі: (Ұ) Психологиялық ахуал *Біздің ұранымыз «Біздің міндетіміз әділ бағалауды, өз жұмысымызға жауапкершілікпен қарауды үйрену. Әр есепті дұрыс шығару – ол өз еңбегіңе адал болу.» Құндылық (5 мин)
(оқушылардың жауабын тыңдау) Сабақ мақсатымен таныстыру;
«Топпен әділ жұмыс жасаймын» әдісі Тапсырма: Өрнектерді жаз және олардың мәнін тап. Сонда сен тарихи-мәдени ескерткіштер қайдан табылғанын білесің.
Сабақ мақсатына оралу;
№5-тапсырма Қандай шамалар белгісіз? Оларды қалай табуға болатынын түсіндір. 5 ∙2 = 10 (км) 480 : 60 = 8 (сағ) 480 : 12 = 40 (км/сағ) Сабақ мақсатына оралу;
“ Қайтала-орында”
«Жауапты іс» әдісі Есепте: 540 • 300=162 000 (2452•2)•5=2452•(2•5)=24520 126 000:60=2100 96300:(3•3)= 96300:3:3=10700
ЕБҚБ ( ерекше білімді қажет ететін бала) 25*10 150:10 25*100 3500:100 42*1000 7500000:1000 63*10000 820000:10 «Қорапшаны ашу» әдісі арқылы оқушылар сабаққа рефлексия жасайды
Оқу тапсырмасы:24-бет №11 ChatGPT платформасы арқылы бүгінгі сабақта танысқан тарихи ескерткіштер туралы қысқаша мағлұматпен танысып, бөлісесіңдер |
Сәлемдеседі
Балалар бір-біріне жымиып күлу арқылы ұранымызды айтады. Оқушылар құндылық туралы түсініктерін айтады; Мәдени мұра туралы әңгімелейді, оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады №1-тапсырманы орындайды Әділдікпен жасаған ата-бабаларымыздан қалған тарихи ескерткіштерді жауапкершілікпен қорғап, ұрпақтан ұрпаққа жеткізу; талдау жүргізе отырып, жұпта тапсырмаларды орындайды Бейнероликке қарап, қимыл-қозғалысты қайталайды Жеке тапсырма орындайды Дәптерлерін ауыстыру арқылы, бір-бірін бағалайды. Тапсырманы орындайды Оқушылар сабаққа рефлексия жасайды |
ҚБ: Жарайсың!
ҚБ: Жарайсың! Дескриптор: Өрнектерді дұрыс жазады-1б олардың мәнін табады -1б ҚБ: Жарайсың Дескриптор: Түсіндіре отырып, төмендегілерді дұрыс табады: S-1 б, V-1 б, t-1б., Формуласын дұрыс айтады-1б ҚБ: Жарайсың Дескриптор: Нөлмен аяқталатын көптаңбалы сандардың бөлу-2б және көбейту-2 б алгоритмін қолданады; ҚБ: Жарайсың |
Слайд Слайд Оқулық Слайд оқулық Бейне ролик Үлестірмелі карточ калар Жеке жұмыс |
||
«Шамалған бекетіндегі жаңа қазақ орта мектебі»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Тексерілді Бекітемін ДОІЖО Мектеп директоры ______М.Иманалиева ______ Г.Кайнарбаева
Сабақтың тақырыбы: Пысықтау
2025-2026 оқу жылындағы 03.11- 14.11 аралығында «Арна» бастауыш әдістеме бірлестігінің апталығында «Білім сапасын арттыруда оқыту технологияларын ұтымды пайдалану арқылы білім алушылардың функционалдық сауаттылығын арттыру» тақырып аясында өтететін ашық сабақтың
қысқа мерзімді жоспары
Пәні: математика
Сыныбы: 4 «Д»
Пән мұғалімі: Есбергенова С.Е.
2025-2026 оқу жылы
Дескриптор Дескриптор
|
Топтық жұмыс Дескриптор: Өрнектерді дұрыс жазады- мәнін табады -
|
1 1 |
Топтық жұмыс Дескриптор: Өрнектерді дұрыс жазады- мәнін табады -
|
1 1 |
|
Жұптық жұмыс төмендегілерді дұрыс табады: S- V- t- Формуласын дұрыс айтады- |
1 1 1 1 |
Жұптық жұмыс төмендегілерді дұрыс табады: S- V- t- Формуласын дұрыс айтады- |
1 1 1 1 |
|
Жеке жұмыс Нөлмен аяқталатын көптаңбалы сандардың бөлу- көбейту- алгоритмін қолданады; |
2 2 |
Жеке жұмыс Нөлмен аяқталатын көптаңбалы сандардың бөлу- көбейту- алгоритмін қолданады; |
2 2 |
шағым қалдыра аласыз














