|
Білім беру ұйымының атауы |
«Шамалған бекетіндегі жаңа қазақ орта мектебі» кмм |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Уақыт |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Әбжан Г.М. |
|||||
|
Күні: |
19.11.2024ж. |
|||||
|
Сынып: |
3 «Ж» |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№45 сабақ.Түбір мен қосымшаның жазылуы. 30-32 жаттығулар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық жəне стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Түбір мен қосымшаның жазылуын меңгереді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Өзінің және басқалардың іс-әрекеттерін олардың моральдық нормаларға сәйкестігі тұрғысынан талдай білу Апта дәйексөзі: : Жауапкершілік-адамгершілік қасиеттің көрінісі |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 29-жаттығу Сұрақтарға жауап жаз. 1. Күн мен түн теңелетін кез? 2. Ең ұзақ күн қашан болады? 3. Ең ұзақ түн қашан болады? 4. 365 күн неше жылға тең? Жаңа тақырып 30-жаттығу ФС тапсырмасы «Допты қағып ал» ойыны Мәтінді тыңда. Жоғалтып алған күн • Мәтін неліктен «Жоғалтып алған күн» деп аталған? Өз ойыңмен бөліс. Ж: Пайдалы іс жасамаған күн-жоғалтқан күн деп есептеледі «Егер бір күннің ішінде пайдалы жұмыс бітірмесең, онда бұл күніңді босқа өткіздім деп есептей бер» нақыл сөзінің мәнін топта талқыла. Мәтіндегі қарамен жазылған сөздерге назар аудар. Түбір сөздерге қосымшалардың жуан, жіңішке болып жалғану себебі неде деп ойлайсың? Ереже Түбір сөздің соңғы буыны жуан болса, оған жалғанатын қосымшалар да жуан болады: адам+дар+дың. Түбір сөздің соңғы буыны жіңішке болса, оған жалғанатын қосымшалар да жіңішке болады: сурет+ші+лер. ЕБҚ Жуан және жіңішке қосымшалары бар сөздерге мысал келтір Ж: Ұстаздар, мектепте..... 31-жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып, сөйлем құрап жаз. Уақыт жылжиды. Сағат жүреді. Уақыт тез өтеді. Сергіту сәті
ЕҚБ Сөздерге – ы, -і қосымшасының тиістісін қосып жаз. Сөздің түбірінде қандай өзгеріс болды? Ілгек , қуыршақ, тиек, қалақ, жіп, достық. Жұптық жұмыс 32-жаттығу. Сурет бойынша әңгіме құра Жұбыңа баянда. Оның құраған мәтініне өз пікіріңді білдір. ҚЖ: «Семантикалық карта» әдісі Картаны толтыр
Үй тапсырмасы Жуан және жіңішке айтылып тұрған қосымшаларды тауып,астын сыз Кітапхана Мектеп кітапханасында қызықты кітаптар көп. Оқушылар кітапханадан кітап оқиды.Мен суретті кітаптарды оқимын. Кітапты таза ұстау керек. Оны жыртуға болмайды Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Сұрақтарға жауап береді Ақпаратпен танысады Жеке жұмыс жасайды Сөйлем құрайды Жаттығу жасайды Жеке жұмыс жасайды Әңгіме құрайды Тапсырмалар ды орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Жапонша бағалау » әдісі
Дескриптор: Сұрақтарға жауап жазады-1б. Тамаша! Дескриптор: Мәтінді тыңдайды -1б Сұрақтарға жауап береді-1б Кереметсіңдер!
Керемет! Сен мықтысың! Дескриптор: Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып, сөйлем құрап жазады-1б Сөздердің өзара байланысын біледі-1б Керемет!
Мен сенімен мақтанамын! Дескриптор: Сурет бойынша әңгіме құрайды-1б Жұбына баяндайды-1б. Оның құраған мәтініне өз пікірін білдіреді-1б. Тамаша! ДескриптоР: Семантикалық картаны толтырады-1б Жуан және жіңішке жазылатын қосымшаларды ажырата алады-1б Тамаша!
«Кинолента» әдісі |
Суреттер Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері
Қимылдар Суреттер Оқулық
Суреттер
Оқулық Таратпа материал Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№45 сабақ.Түбір мен қосымшаның жазылуы. 30-32 жаттығулар
№45 сабақ.Түбір мен қосымшаның жазылуы. 30-32 жаттығулар
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Шамалған бекетіндегі жаңа қазақ орта мектебі» кмм |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Уақыт |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Әбжан Г.М. |
|||||
|
Күні: |
19.11.2024ж. |
|||||
|
Сынып: |
3 «Ж» |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№45 сабақ.Түбір мен қосымшаның жазылуы. 30-32 жаттығулар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық жəне стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Түбір мен қосымшаның жазылуын меңгереді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Өзінің және басқалардың іс-әрекеттерін олардың моральдық нормаларға сәйкестігі тұрғысынан талдай білу Апта дәйексөзі: : Жауапкершілік-адамгершілік қасиеттің көрінісі |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 29-жаттығу Сұрақтарға жауап жаз. 1. Күн мен түн теңелетін кез? 2. Ең ұзақ күн қашан болады? 3. Ең ұзақ түн қашан болады? 4. 365 күн неше жылға тең? Жаңа тақырып 30-жаттығу ФС тапсырмасы «Допты қағып ал» ойыны Мәтінді тыңда. Жоғалтып алған күн • Мәтін неліктен «Жоғалтып алған күн» деп аталған? Өз ойыңмен бөліс. Ж: Пайдалы іс жасамаған күн-жоғалтқан күн деп есептеледі «Егер бір күннің ішінде пайдалы жұмыс бітірмесең, онда бұл күніңді босқа өткіздім деп есептей бер» нақыл сөзінің мәнін топта талқыла. Мәтіндегі қарамен жазылған сөздерге назар аудар. Түбір сөздерге қосымшалардың жуан, жіңішке болып жалғану себебі неде деп ойлайсың? Ереже Түбір сөздің соңғы буыны жуан болса, оған жалғанатын қосымшалар да жуан болады: адам+дар+дың. Түбір сөздің соңғы буыны жіңішке болса, оған жалғанатын қосымшалар да жіңішке болады: сурет+ші+лер. ЕБҚ Жуан және жіңішке қосымшалары бар сөздерге мысал келтір Ж: Ұстаздар, мектепте..... 31-жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып, сөйлем құрап жаз. Уақыт жылжиды. Сағат жүреді. Уақыт тез өтеді. Сергіту сәті
ЕҚБ Сөздерге – ы, -і қосымшасының тиістісін қосып жаз. Сөздің түбірінде қандай өзгеріс болды? Ілгек , қуыршақ, тиек, қалақ, жіп, достық. Жұптық жұмыс 32-жаттығу. Сурет бойынша әңгіме құра Жұбыңа баянда. Оның құраған мәтініне өз пікіріңді білдір. ҚЖ: «Семантикалық карта» әдісі Картаны толтыр
Үй тапсырмасы Жуан және жіңішке айтылып тұрған қосымшаларды тауып,астын сыз Кітапхана Мектеп кітапханасында қызықты кітаптар көп. Оқушылар кітапханадан кітап оқиды.Мен суретті кітаптарды оқимын. Кітапты таза ұстау керек. Оны жыртуға болмайды Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Сұрақтарға жауап береді Ақпаратпен танысады Жеке жұмыс жасайды Сөйлем құрайды Жаттығу жасайды Жеке жұмыс жасайды Әңгіме құрайды Тапсырмалар ды орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Жапонша бағалау » әдісі
Дескриптор: Сұрақтарға жауап жазады-1б. Тамаша! Дескриптор: Мәтінді тыңдайды -1б Сұрақтарға жауап береді-1б Кереметсіңдер!
Керемет! Сен мықтысың! Дескриптор: Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып, сөйлем құрап жазады-1б Сөздердің өзара байланысын біледі-1б Керемет!
Мен сенімен мақтанамын! Дескриптор: Сурет бойынша әңгіме құрайды-1б Жұбына баяндайды-1б. Оның құраған мәтініне өз пікірін білдіреді-1б. Тамаша! ДескриптоР: Семантикалық картаны толтырады-1б Жуан және жіңішке жазылатын қосымшаларды ажырата алады-1б Тамаша!
«Кинолента» әдісі |
Суреттер Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері
Қимылдар Суреттер Оқулық
Суреттер
Оқулық Таратпа материал Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз






















