Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
4.6. Құрамды шарттарды программалау
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
4-бөлім. «Python тіліндегі алгоритмдерді программалау» |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.3.2 Python программалау тіліндегі кірістірілген шарттарды қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы үшін: кірістірілген шарттардың операторларын біледі. Оқушылардың көбі үшін: Python программалау тілінде кірістірілген шарттарды қалай құрастыруға болатынын біледі. Кейбір оқушылар үшін: күнделікті өмірден қарапайым және құрамды шарттарға мысалдар келтіреді. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
|
|
|
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
2 мин.
|
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу. Үй тапсырмасын қарайды.
|
Үй тапсырмасын өзара дәптер ауыстыру арқылы тексереді. Өткен сабақ туралы атады. |
2 балл |
|
|
3 мин.
|
Ұжымдық жұмыс Миға шабуыл әдісі Алдыңғы білім мен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында төменде берілген сұрақтарға жауап береді.
|
|
|
|
|
С |
Жаңа сабаққа кіріспе Оқушыларға жаңа білім бөлімі бойынша мұғалімнің түсіндіру кіріспе сөзі жүргізіледі. Толығырақ ақпарат алу үшін оқулықтағы жаңа білім бөліміндегі ақпаратты оқуға бағытталады.
Жаңа сабақ бойынша мұғалім практикалық жұмыстың орындалу жолдарын түсіндіреді.
|
Дескриптор:
|
Бағалау Топтар бір-бірін «Смайлдер» әдісі арқылы бағалайды. |
БағалауТоптар бір-бірін «Смайлдер» әдісі арқылы бағалайды. |
|
Практикалық тапсырмалар 20 минут |
Практикалық тапсырмалар (Ж) 1-тапсырма. Жұптық жұмыс
Дескриптор:
|
Программа кодын компьютерде жазады нәтижені шығарады.
|
2 балл |
|
|
|
2**-тапсырма топтық
жұмыс Дескриптор:
|
Компьютерде 2-тапсырманы орындайды. Нәтижені шығарады. |
2балл |
|
|
|
3*-тапсырма жеке жұмыс
Дискрипторы Оң санды табу программасын құрастырады. |
Программаны компьютерде орындайды. a,b,c=map(int,input().split()) if a>0 and b>0 and c>0: print('1') else: print('0') F5 5 -6 8 0 |
2 балл |
|
|
|
4-***тапсырма жұптық жұмыс
Дискрипторы Құрамды шартты пайдаланады. Палиндром санды табады. |
Программаны компьютерде орындайды 4-тапсырма fin=open('input.txt','r') fout=open('output.txt','w') N=fin.read() if N==N[::-1]: print(1) else: print(0) F5 Нәтижені шығарады. |
2 балл |
|
|
|
5**-тапсырма жеке жұмыс
Дискрипторы Тең болатын санды табады. Программасын құрастыра ды. |
Программаны компьютерде орындайды. Нәтижені шығарады. k=int(input()) a=k//100 b=k//10%10 c=k%10 if a==b or b==c or a==c: print('1') else: print('0') F5 Нәтижені шығарады |
2 балл |
|
|
Сабақтың соңы
3 мин. Рефлексия |
Сабақты бекіту Оқушылар бүгінгі сабақты қорытындылауға арналған «Конверттегі сұрақ» әдісі арқылы дайындалған сұрақтарға жауап береді. Мақсаты: Сабақты қорытындылау.
|
Логикалық амалдарды программалауда қолданудың маңыздылығы неде? |
Бағалау: Мұғалімнің қорытынды бағасы «Смайлдер» әдісі арқылы жүзеге асады. |
|
|
|
|
Күнделікке жазып алады |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
4.6. Құрамды шарттарды программалау
4.6. Құрамды шарттарды программалау
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
4.6. Құрамды шарттарды программалау
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
4-бөлім. «Python тіліндегі алгоритмдерді программалау» |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.3.2 Python программалау тіліндегі кірістірілген шарттарды қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы үшін: кірістірілген шарттардың операторларын біледі. Оқушылардың көбі үшін: Python программалау тілінде кірістірілген шарттарды қалай құрастыруға болатынын біледі. Кейбір оқушылар үшін: күнделікті өмірден қарапайым және құрамды шарттарға мысалдар келтіреді. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
|
|
|
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
2 мин.
|
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу. Үй тапсырмасын қарайды.
|
Үй тапсырмасын өзара дәптер ауыстыру арқылы тексереді. Өткен сабақ туралы атады. |
2 балл |
|
|
3 мин.
|
Ұжымдық жұмыс Миға шабуыл әдісі Алдыңғы білім мен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында төменде берілген сұрақтарға жауап береді.
|
|
|
|
|
С |
Жаңа сабаққа кіріспе Оқушыларға жаңа білім бөлімі бойынша мұғалімнің түсіндіру кіріспе сөзі жүргізіледі. Толығырақ ақпарат алу үшін оқулықтағы жаңа білім бөліміндегі ақпаратты оқуға бағытталады.
Жаңа сабақ бойынша мұғалім практикалық жұмыстың орындалу жолдарын түсіндіреді.
|
Дескриптор:
|
Бағалау Топтар бір-бірін «Смайлдер» әдісі арқылы бағалайды. |
БағалауТоптар бір-бірін «Смайлдер» әдісі арқылы бағалайды. |
|
Практикалық тапсырмалар 20 минут |
Практикалық тапсырмалар (Ж) 1-тапсырма. Жұптық жұмыс
Дескриптор:
|
Программа кодын компьютерде жазады нәтижені шығарады.
|
2 балл |
|
|
|
2**-тапсырма топтық
жұмыс Дескриптор:
|
Компьютерде 2-тапсырманы орындайды. Нәтижені шығарады. |
2балл |
|
|
|
3*-тапсырма жеке жұмыс
Дискрипторы Оң санды табу программасын құрастырады. |
Программаны компьютерде орындайды. a,b,c=map(int,input().split()) if a>0 and b>0 and c>0: print('1') else: print('0') F5 5 -6 8 0 |
2 балл |
|
|
|
4-***тапсырма жұптық жұмыс
Дискрипторы Құрамды шартты пайдаланады. Палиндром санды табады. |
Программаны компьютерде орындайды 4-тапсырма fin=open('input.txt','r') fout=open('output.txt','w') N=fin.read() if N==N[::-1]: print(1) else: print(0) F5 Нәтижені шығарады. |
2 балл |
|
|
|
5**-тапсырма жеке жұмыс
Дискрипторы Тең болатын санды табады. Программасын құрастыра ды. |
Программаны компьютерде орындайды. Нәтижені шығарады. k=int(input()) a=k//100 b=k//10%10 c=k%10 if a==b or b==c or a==c: print('1') else: print('0') F5 Нәтижені шығарады |
2 балл |
|
|
Сабақтың соңы
3 мин. Рефлексия |
Сабақты бекіту Оқушылар бүгінгі сабақты қорытындылауға арналған «Конверттегі сұрақ» әдісі арқылы дайындалған сұрақтарға жауап береді. Мақсаты: Сабақты қорытындылау.
|
Логикалық амалдарды программалауда қолданудың маңыздылығы неде? |
Бағалау: Мұғалімнің қорытынды бағасы «Смайлдер» әдісі арқылы жүзеге асады. |
|
|
|
|
Күнделікке жазып алады |
|
|
шағым қалдыра аласыз


абақ ортасы
10 минут






















