|
4.7. Практикалық жұмыс |
|
|
|
Бөлімі: |
4-бөлім. «Python тіліндегі алгоритмдерді программалау» |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
4.7. Практикалық жұмыс |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.3.3.2 Python программалау тіліндегі кірістірілген шарттарды қолдану. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы үшін: кірістірілген шарттардың операторларын біледі. Оқушылардың көбі үшін: Python программалау тілінде кірістірілген шарттарды қалай құрастыруға болатынын біледі. Кейбір оқушылар үшін: күнделікті өмірден қарапайым және құрамды шарттарға мысалдар келтіреді. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
2 мин. |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі 1. Сәлемдесу. 2. Оқушыларды түгендеу. 3. Психологиялық жағымды ахуал орнату. 4. Сабақтың тақырыбы, мақсаты, критерийлерімен таныстыру. |
Топтастыру «The Hаt» программасы арқылы І топ, ІІ топ, ІІІ топ деген атаумен үш топқа бірігеді. |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 |
Ұжымдық жұмыс «Миға шабуыл» әдісі Алдыңғы білім мен бүгінгі сабақты байланыстыру мақсатында төменде берілген сұрақтарға жауап береді. Сұрақтар топтамасы интербелсенді тақтадан көрсетіледі.
|
Сұрақтарға жауап береді. |
Бағалау: Оқушылар бір-бірін «Басбармақ» әдісі арқылы бағалайды. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
20 мин.
|
Практикалық тапсырмалар 1-тапсырма. Топтық жұмыс
Дескриптор:
2-тапсырма жұптық жұмыс
Дискрипторы Программа кодын құрастырады.-1б Сандардың ең үлкенін табады.-1б
|
1-тапсырманы орындайды. Программаны құрастырады. компьютерде жазады. Нәтижені шығарады. a,b=map(int,input().split()) if a<b: print(a) else: print(b) F5 15 87 15 >>>
2-тапсырманы орындайды. Программаны құрастырады. компьютерде жазады. Нәтижені шығарады. a,b,c,d=map(int,input().split()) if a>b and a>b and a>d: print(a) if b>a and b>c and b>d: print(b) if c>a and c>b and c>d: print(c) if d>a and d>b and d>c: print(d) F5 14 26 98 52 98 >> |
Бағалау:
2 балл 2 балл
|
https://almatykitap.kz/catalog/informatika-7-synyp-21807/ 7-сынып оқулығы. Компьютер. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
(Жұптық) 3-тапсырма
Даладағы қуғын. Қасқыр мен түлкі бір сәтте қоянды көріп қалып, оны қуа жөнелді (2-сурет). Қоянның жылдамдығы v, қасқырдың жылдамдығы m, ал түлкінің жылдамдығы k ға тең.
Дескриптор:
|
3-тапсырманы орындайды. Программасын құрастырады. Компьютерде нәтижені шығарады. v,m,k=map(int,input().split()) if v>m and v>k: print('0') else: if m>k: print('1') else: print('2') F5 15 12 14 0
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
5-тапсырма жеке жұмыс
Дискрипторы Х сандар осін анықтайтын программа жазады.-1 б |
5-тапсырманы орындайды. Программасын құрастырады. Компьютерде нәтижені шығарады. x1,x2,a=map(int,input().split()) if x1<a<x2 or x2<a<x1: print('ia') else: print('joq')
F5 -5 7 2 ia >>> |
1 балл |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
6-тапсырма жеке жұмыс
Дискрипторы Палиндром сандарды анықтайды. Программасын құрастырады.-2 б |
6-тапсырманы орындайды. Программасын құрастырады. Компьютерде нәтижені шығарады.
a=input() if a==a[::-1]: print('1') else: print('0') |
2 балл |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
(Жұптық) 7-тапсырма Қазақстанның солтүстік, шығыс, оңтүстік, батыс және орталық өңірлеріндегі қыс маусымындағы бір күндік ауа райы жайлы деректер берілген (1-сурет). Осы деректерді пайдаланып, еліміздің өңірлерінде тіркелген ең суық және жылы температураның айырмашылығының модулін табатын программа құрастыр.
Дескриптор: *Деректерді пайдаланып, еліміздің өңірлерінде тіркелген ең суық және жылы температураның айырмашылығының модулін табатын программаны құрастыруда қиындық туындайды.-1 б *Деректерді пайдаланып, еліміздің өңірлерінде тіркелген ең суық және жылы температураның айырмашылығының модулін табатын программаны жартылай құрастырады.-1 б *Деректерді пайдаланып еліміздің өңірлерінде тіркелген ең суық және жылы температураның айырмашылығының модулін табатын программаны дұрыс құрастырады.-1 б
|
7-тапсырманы орындайды. Программасын құрастырады. Компьютерде нәтижені шығарады. a = int(input()) b = int(input()) c = int(input()) d = int(input()) e = int(input()) t1=max(a,b,c,d,e) t2=min(a,b,c,d,e) print(abs(t2-t1)) F5 -16 -12 11 5 -8 27
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Кожантаева Айгул ГильмановнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз 4.7. Практикалық жұмыс 7-сынып
Тақырып бойынша 31 материал табылды
4.7. Практикалық жұмыс 7-сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
4.7. Практикалық жұмыс 7-сынып. Тапсырмалардың программалық кодтары анық жазылған.
Материалдың қысқаша нұсқасы
Сабақтың барысы:
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
мин.





















