Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Мектеп |
«Ақмола облысы білім басқармасының Целиноград ауданы бойынша білім бөлімі Ақмол ауылының жалпы орта білім беретін мектебі» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
Тулеген Гулжан |
|||||
|
Күні: |
27.11.2024 |
|||||
|
Сыныбы: 2 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
48 сабақ. Құрама есептерді әртүрлі тәсілмен шығару |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
2.5.1.1.** Екі амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу. 2.5.1.8.** Құрама есептердің шешуін санды өрнектер және жекелеген амалдар түрінде модельдеу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Құндылық |
Талап: Сыни және креативті ойлау |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалңау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Қ.Б Керемет! |
|
||
|
Психалогия лық ахуал қалыпта стыру Тренинг ережесі Алдыңғы білім 3 минут |
Көңіл- күйіміз қалай? Осылай Жүргенде Жүгіргенде Ойнағанда Ұйықтағанда Отырғанда
47 сабақ. «Құрама есептерді шығару» 95 бет № 7 есеп
|
Психологиялық ахуал туғызады
Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз!
Есепті шығарады Г Н А Шешуі : 1) 13 + 19 = 32 c. ( Гүлзат, Назерке) 2) 32 – 9 = 23 с. (Айбек) Өрнек: ( 13 + 19 ) – 9 = 23 Жауабы: Айбек 23 сөз тапты. |
Қ.Б Керемет!
Дескриптор 1.Шартын жазады 1 балл 2.Шешуін табады 1 балл 3.жауабын жазады 1 балл |
95 бет
Дәптер |
||
|
Сабақтың ортасы Жаңа білім ұжымдық жұмыс
5 минут Сергіту сәті |
Сынып жұмысы 48 сабақ. Құрама есептерді әртүрлі тәсілмен шығару Сабақ мақсаты: Құрама есептерді әртүрлі тәсілмен шығаруды үйренеді көркем жазу 43 43 44 44 Оқулықпен жұмыс 1-тапсырма Айтылым; Жазылым; №1 есеп 96 бет
Алматы маңындағы «Шымбұлақ» тау – шаңғы демалыс аймағында 42 адам болды. Таудан 15 адам шаңғымен, ал 4 адам шанамен сырғанады. Тауда неше адам қалды? 1-тәсіл. 1-қадам: 15 + 4 = 19 (адам) 2-кадам: 42 – 19 = 23 (адам) 2-тәсіл. 42 - (15 + 4) = 23 (адам) 3-тәсіл (42-15) - 4 = 23 (адам) |
Жаңа сабақ және сабақ мақсатын хабарлайды
Болды – 42 а. Сырғанады – 15а. және 4а. Қалды - ? а. Шешуі: 1) 15 + 4 = 19 а. (сырғанады) 2) 42 – 19 = 23 а. (қалды) Өрнек: 42 – ( 15 + 4 ) = 23 Жауабы : Тауда 23 адам қалды. |
Дескриптор 1.Шартын жазады 1 балл 2.Шешуін табады 1 балл 3.жауабын жазады 1 балл |
96 бет
Дәптер |
||
|
ұжымдық жұмыс 5 минут
жеке жұмыс 20 минут
Боулинг ойыны 3 минут |
Оқулықпен жұмыс 2 -тапсырма «Нәтижеге жету» әдісі Айтылым; Жазылым; №2 есеп 96 бет
А) Алматыдағы «Медеу» мұзайдынында 53 ересек адам және 27 бала конькимен сырғанап жүрді. Олардың 13-і демалуға отырды. Неше адам конькимен сырғанап жүр?
Ә) Осы есепті басқа тәсілмен шығар. Оқулықпен жұмыс 3 -тапсырма «Миға шабуыл» әдісі Жазылым; №3 есеп 96 бет
80 см = ... дм 38 см = .... дм ... см 2 м = ... дм 9 дм 5 см = ... см Айтылым; Жазылым; №4 есеп 96 бет
a – 17 = 37 25 + b = 25 63 – k = 0
Жазылым; №5 есеп 97 бет
https://view.genially.com/67435cb91f46abbf551bf585/interactive-content-amaldardy-oryndaluy |
А) Жүрді – 53 е. Және 27 б. Демалды – 13 а. Сырғанап жүр - ? а. Шешуі: 1) 53 + 27 = 80 2) 80 – 13 = 67 а. Өрнек: (53+27) – 13 = 67 а. Жауабы: 67 адам конькимен сырғанап жүр. Ә) Жүрді – 53 е. және 27 б. Демалды – 13 а. Сырғанап жүр - ? а. Шешуі: (53 – 13) + 27 = 67 а. Жауабы: 67 адам конькимен сырғанап жүр.
80 см = 8 дм 38 см = 3 дм 8 см 2 м = 20 дм 9 дм 5 см = 95 см
a – 17 = 37 25 + b = 25 63 – k = 0 a = 37 + 17 b = 25 – 25 k = 63 - 0 a = 54 b = 0 k = 63 54 – 17 = 37 25 + 0 = 25 63 – 63 = 0 37 = 37 25 = 25 63 = 63
А) (32 + 47) – 48 = 31 Ә) (67 – 49) – 5 = 13 Б) 97 - (66+29) = 2
|
Дескриптор 1.Берілгенін жазады 1 балл 2.Шешуін табады, жауабын жазады 1 балл Дескриптор 1.Берілгенін жазады 1 балл 2.Шешуін табады, жауабын жазады 1 балл Дескриптор Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендіреді Қ.Б Керемет! Дескриптор Теңдеуді шешеді Қ.Б Керемет!
Дескриптор Амалдарды орындайды Қ.Б Керемет! |
96 бет
Дәптер
97 бет
Дәптер |
||
|
Сабақтың Соңы 5 минут Бекіту
ұжымдық жұмыс |
Сабақты бекіту «Миға шабуыл» стратегиясы Сиқырлы дорба ойыны Айтылым; Жазылым; №8 есеп 97 бет
Үйге тапсырма: 97 бет № 6 есеп |
34 – 10 = 24 (т) 78 – 29 = 49 (м) 19 + 16 = 35 (а) 64 + 17 = 81 (н) 25 + 37 = 62 (к) 83 – 28 = 55 (е) 33 – 18 = 15 (а) 49 + 15 = 64 (е) Өсу реті: 15, 24, 35, 49, 55, 62, 64, 81
« |
Дескриптор Тапсырманы айтады Қ.Б Жарайсың!
|
оқулық 97 бет |
||
|
Рефлексия 2 минут |
Рефлексия
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін ойымен бөліседі |
|
|
||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
48 сабақ. Құрама есептерді әртүрлі тәсілмен шығару
48 сабақ. Құрама есептерді әртүрлі тәсілмен шығару
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Мектеп |
«Ақмола облысы білім басқармасының Целиноград ауданы бойынша білім бөлімі Ақмол ауылының жалпы орта білім беретін мектебі» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
Тулеген Гулжан |
|||||
|
Күні: |
27.11.2024 |
|||||
|
Сыныбы: 2 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
48 сабақ. Құрама есептерді әртүрлі тәсілмен шығару |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
2.5.1.1.** Екі амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу. 2.5.1.8.** Құрама есептердің шешуін санды өрнектер және жекелеген амалдар түрінде модельдеу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Құндылық |
Талап: Сыни және креативті ойлау |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалңау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Қ.Б Керемет! |
|
||
|
Психалогия лық ахуал қалыпта стыру Тренинг ережесі Алдыңғы білім 3 минут |
Көңіл- күйіміз қалай? Осылай Жүргенде Жүгіргенде Ойнағанда Ұйықтағанда Отырғанда
47 сабақ. «Құрама есептерді шығару» 95 бет № 7 есеп
|
Психологиялық ахуал туғызады
Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз!
Есепті шығарады Г Н А Шешуі : 1) 13 + 19 = 32 c. ( Гүлзат, Назерке) 2) 32 – 9 = 23 с. (Айбек) Өрнек: ( 13 + 19 ) – 9 = 23 Жауабы: Айбек 23 сөз тапты. |
Қ.Б Керемет!
Дескриптор 1.Шартын жазады 1 балл 2.Шешуін табады 1 балл 3.жауабын жазады 1 балл |
95 бет
Дәптер |
||
|
Сабақтың ортасы Жаңа білім ұжымдық жұмыс
5 минут Сергіту сәті |
Сынып жұмысы 48 сабақ. Құрама есептерді әртүрлі тәсілмен шығару Сабақ мақсаты: Құрама есептерді әртүрлі тәсілмен шығаруды үйренеді көркем жазу 43 43 44 44 Оқулықпен жұмыс 1-тапсырма Айтылым; Жазылым; №1 есеп 96 бет
Алматы маңындағы «Шымбұлақ» тау – шаңғы демалыс аймағында 42 адам болды. Таудан 15 адам шаңғымен, ал 4 адам шанамен сырғанады. Тауда неше адам қалды? 1-тәсіл. 1-қадам: 15 + 4 = 19 (адам) 2-кадам: 42 – 19 = 23 (адам) 2-тәсіл. 42 - (15 + 4) = 23 (адам) 3-тәсіл (42-15) - 4 = 23 (адам) |
Жаңа сабақ және сабақ мақсатын хабарлайды
Болды – 42 а. Сырғанады – 15а. және 4а. Қалды - ? а. Шешуі: 1) 15 + 4 = 19 а. (сырғанады) 2) 42 – 19 = 23 а. (қалды) Өрнек: 42 – ( 15 + 4 ) = 23 Жауабы : Тауда 23 адам қалды. |
Дескриптор 1.Шартын жазады 1 балл 2.Шешуін табады 1 балл 3.жауабын жазады 1 балл |
96 бет
Дәптер |
||
|
ұжымдық жұмыс 5 минут
жеке жұмыс 20 минут
Боулинг ойыны 3 минут |
Оқулықпен жұмыс 2 -тапсырма «Нәтижеге жету» әдісі Айтылым; Жазылым; №2 есеп 96 бет
А) Алматыдағы «Медеу» мұзайдынында 53 ересек адам және 27 бала конькимен сырғанап жүрді. Олардың 13-і демалуға отырды. Неше адам конькимен сырғанап жүр?
Ә) Осы есепті басқа тәсілмен шығар. Оқулықпен жұмыс 3 -тапсырма «Миға шабуыл» әдісі Жазылым; №3 есеп 96 бет
80 см = ... дм 38 см = .... дм ... см 2 м = ... дм 9 дм 5 см = ... см Айтылым; Жазылым; №4 есеп 96 бет
a – 17 = 37 25 + b = 25 63 – k = 0
Жазылым; №5 есеп 97 бет
https://view.genially.com/67435cb91f46abbf551bf585/interactive-content-amaldardy-oryndaluy |
А) Жүрді – 53 е. Және 27 б. Демалды – 13 а. Сырғанап жүр - ? а. Шешуі: 1) 53 + 27 = 80 2) 80 – 13 = 67 а. Өрнек: (53+27) – 13 = 67 а. Жауабы: 67 адам конькимен сырғанап жүр. Ә) Жүрді – 53 е. және 27 б. Демалды – 13 а. Сырғанап жүр - ? а. Шешуі: (53 – 13) + 27 = 67 а. Жауабы: 67 адам конькимен сырғанап жүр.
80 см = 8 дм 38 см = 3 дм 8 см 2 м = 20 дм 9 дм 5 см = 95 см
a – 17 = 37 25 + b = 25 63 – k = 0 a = 37 + 17 b = 25 – 25 k = 63 - 0 a = 54 b = 0 k = 63 54 – 17 = 37 25 + 0 = 25 63 – 63 = 0 37 = 37 25 = 25 63 = 63
А) (32 + 47) – 48 = 31 Ә) (67 – 49) – 5 = 13 Б) 97 - (66+29) = 2
|
Дескриптор 1.Берілгенін жазады 1 балл 2.Шешуін табады, жауабын жазады 1 балл Дескриптор 1.Берілгенін жазады 1 балл 2.Шешуін табады, жауабын жазады 1 балл Дескриптор Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендіреді Қ.Б Керемет! Дескриптор Теңдеуді шешеді Қ.Б Керемет!
Дескриптор Амалдарды орындайды Қ.Б Керемет! |
96 бет
Дәптер
97 бет
Дәптер |
||
|
Сабақтың Соңы 5 минут Бекіту
ұжымдық жұмыс |
Сабақты бекіту «Миға шабуыл» стратегиясы Сиқырлы дорба ойыны Айтылым; Жазылым; №8 есеп 97 бет
Үйге тапсырма: 97 бет № 6 есеп |
34 – 10 = 24 (т) 78 – 29 = 49 (м) 19 + 16 = 35 (а) 64 + 17 = 81 (н) 25 + 37 = 62 (к) 83 – 28 = 55 (е) 33 – 18 = 15 (а) 49 + 15 = 64 (е) Өсу реті: 15, 24, 35, 49, 55, 62, 64, 81
« |
Дескриптор Тапсырманы айтады Қ.Б Жарайсың!
|
оқулық 97 бет |
||
|
Рефлексия 2 минут |
Рефлексия
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін ойымен бөліседі |
|
|
||

шағым қалдыра аласыз





Атамекен»














