|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қыдырбаева Қарлығаш Ерболғанқызы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ата – баба мұрасын құрметтейміз |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.2.3 Шығарманың тақырыбы мен негізгі ойды анықтау: 4.2.3.1. автордың ойын мәтін деректерін келтіре отырып дәлелдеу; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ата - баба мұрасына деген сый құрметті арттыру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
ҰЛТТЫҚ МҮДДЕ: салт – дәстүрді құрметтеу; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту Оқушылар бір – біріне тілектерін айтады; Оқушыларды 4 топқа бөліп аламын: 1 – топ «Мұрагер» тобы 2 – топ «Қобыз» тобы 3 – топ «Дәстүр» тобыэ 4 – топ «Домбыра» тобы Өткенді пысықтау «Wordwall» бағдарламасы арқылы платформа арқылы сұрақтар қойылады
Сабаққа кіріспе Оқушыларды оқу мақсаты және таныстыру Жаңа тақырып. https://youtu.be/MX2gP69kiCI?si=7yLqagW1iQWnT1pP (Караоке өлеңі арқылы жаңа тақырыпты ашып аламын) Ермек Өтетілеуұлы (1938-2006) – ақын, аудармашы. Бұрынғы Ақмола (қазіргі Астана) қаласында дүниеге келген. Балалардың сүйікті ақыны өз өлеңінде: – Балаларға жазамын
Оқулықпен жұмыс -Өлеңді күбірлеп оқиды (1 мин) - «Теріс оқу» (1 мин) - «Дауысты дыбыстарсыз оқу» (1 мин) - Өлеңді мұғалімнің мәнерлеп оқып беруі 2 – тапсырма «МЕН БАТЫРМЫН» әдісі (Әр топтан оқушыларды шығарамын) Өлеңнің авторы кім? Аталар мирасы деген не? Жеті ата деген не? Өлеңде қандай ұлттық саз аспапары туралы айтылады? Атқа байланысты өткізілетін қандай жарыстарды білесің? Автор өлең жолдары арқылы не айтқысы келді? Батырлық дегенді қалай түсінесің? Зергер деген кім? Шежіреші деген кім? Қандай атақты күйшілерді білесің? Қандай ұлттық спорт түрін білесің? Қорқыт деген кім? Қазақтың салт – дәстүрлерін жалғастырып,ұмыттырмас үшін не істеу керек? Үйдегілер қандай ұлттық меркені ұлықтайды? Ұлт үшін еңбек еткен қандай тұлғаларды білесің? Қазақтан шыққан қандай батыр қыздарды білесің? Сергіту сәті 4 – тапсырма Топтық жұмыс 1 – топ Ұлттық саз аспаптарын түсіндіруші топ (Суретпен немесе қимыл қозғалыспен бейнелеңдер) 2 – топ Зергерлік бұйымдарды жасаушы топ (Топтастыру сызбасын жазу арқылы түсіндіріңдер) 3 – топ Халық әнін орындаушылар мен күйшілер тобы (Бірігіп 1 – 2 ән шырқаңдар) 4 – топ Шежірешілер тобы (Сызба арқылы түсіндіріп, дәлелдеңдер) 5 – тапсырма Айтыс өнері туралы қысқаша ақпарат беру (127 беттегі ақпаратқа сүйену) Топтар қарсылас топпен айтысады Айтыс тақырыптары:
«Бала қоржыны» әдісі арқылы кері рефлексия беріледі Үйге: «Біз – қазақ баласы» өлең шумағынан ұнаған жерін жаттау
|
Бір – біріне тілек айтады Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Жеке жұмыс жасайды Жұптық жұмыс жасайды Оқу мақсатымен танысады Караокемен өлең айтады Автормен танысады Өлеңді оқиды
Сұрақтарға жауап береді Топ бойынша жарысқа қатысады Айтыс туралы ақпарат алады Айтысады Кері рефлексия береді Үйге тапсырм алады |
Дескриптор: Өткен сабақ бойынша қойылған сұрақтарға дұрыс жауап береді – 2 балл
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Бесір Назерке БауыржанқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз 4- сынып Ата баба мұрасын құрметтейміз
Тақырып бойынша 19 материал табылды
4- сынып Ата баба мұрасын құрметтеймізМатериал туралы қысқаша түсінік
Сабағыңызды қызықты етер әдіс тәсілдерге құрылған қмж
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














