|
Білім беру ұйымының атауы |
Соркөл орта мектебі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Көбейтужәне бөлу. Есептер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 сынып. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
4-ке көбейту кестесі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.2көбейту және бөлу өзара кері амалдар екенін түсіну, көбейту және бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты анықтау 2.1.2.4.** 2, 3, 4, 5 сандарына көбейту кестесінқұру,білу және қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
4-ке көбейту кестесінің құрылу жолын түсінеді. Көбейту мен бөлуге берілген есептерді шығару барысында 3-ке көбейту кестесін қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: ізденімпаз,жасампаз ұрпақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 9-тапсырма Өрнектердің мәнін тап. 7*3=21 15:3=5 4*3=12 24:3=8 300*3=900 90:3=30 100кг*3=300кг 30см:3=10см Жаңа тақырып 1-тапсырма Суретті және үлгіні пайдаланып, өрнектердің мәнін тап. 2-тапсырма Санды 4-ке көбейту кестесін жатта және қолдануды үйрен 3-тапсырма Санды 4-ке көбейту кетесін пайдаланып, кестелерді толтыр
4-тапсырма Үлгіге қарап, мысалдарды шығар 50×4=5 онд×4=20 онд=200 200:4=2 жүзд:4=5 онд =50 Сергіту сәті 9-тапсырма Өрнектердің мәнін кему ретімен қойып, мақалды оқы. Оның мағынасын қалай түсінесің? Жауап: Халықтың күші бірлікте. ФС тапсырмасы Жұптық жұмыс 5-тапсырма Есепті шығар Топ саны – 4 Әр топта – 6 ойыншы Барлығы - ? ойыншы Ш: 6 • 4 = 24 (о) Ж: барлығы 24 ойыншы бар. 6-тапсырма Өрнектерді салыстыр 7*3>7*2 4*3>4*2 60*3>60*2 6+3<6*3 Өзіндік жұмыс 7-тапсырма 2-ге де, 3-ке де бөлінетін ең кіші санды тап. Жауап: 6 Үй тапсырмасы 8-тапсырма Өрнектердің мәнін тап. 5*4=20 28:4= 6 8*4=32 20:4=5 200*4=800 32:4=8 9ц*4=36ц 36дм:4=9дм
|
Бір-бірімен амандасады Үй тапсырмасын орындайды Тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Логикалық тапсырма орындайды Есепті жұппен шығарады Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады-1б Дескриптор. Санды 3-ке көбейту мен бөлу кестесін құрады, қолданады-1б Өте жақсы! Сен мықтысың! Керемет! Дескриптор. Есептің қысқаша шартын жазады-1б Өрнек құрады, мәнін дұрыс табады-1б Дескриптор: Өрнектерді салыстырады-1б Дескриптор: 2-ге де, 3-ке де бөлінетін ең кіші санды табады-1б Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады-1б «Тик Ток» әдісі |
Заттар Жұмыс дәптері Ж Оқулық
Оқулық Санағыш таяқшалар
Асықтар Жұмыс дәптері Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру ұйымының
атауы
Соркөл орта
мектебі
Пәні:
Математика
Бөлім:
Көбейтужәне бөлу.
Есептер
Педагогтің
аты-жөні:
Күні:
Сынып:
2
сынып.
Сабақтың
тақырыбы:
4-ке көбейту
кестесі
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаты: 2.1.2.2көбейту және бөлу өзара
кері амалдар екенін түсіну, көбейту және бөлу амалдарының
компоненттері арасындағы байланысты
анықтау
2.1.2.4.** 2, 3, 4,
5 сандарына көбейту кестесінқұру,білу және
қолдану.
Сабақтың
мақсаты 4-ке көбейту кестесінің құрылу
жолын түсінеді.
Көбейту мен бөлуге
берілген есептерді шығару барысында 3-ке көбейту кестесін
қолданады.
Құндылықтар
Талап:
ізденімпаз,жасампаз ұрпақ
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткенді
пысықтау 5
минут Сабақ тың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 8минут Кері
байланыс 5
минут Психологиялық ахуал
қалыптастыру Өткенді
пысықтау Үй
тапсырмасы 9-тапсырма Өрнектердің мәнін
тап. 7*3=21 15:3=5 4*3=12
24:3=8 300*3=900
90:3=30 100кг*3=300кг
30см:3=10см Жаңа
тақырып 1-тапсырма Суретті және үлгіні
пайдаланып, өрнектердің мәнін
тап. 2-тапсырма Санды 4-ке көбейту кестесін
жатта және қолдануды үйрен 3-тапсырма Санды 4-ке көбейту кетесін
пайдаланып, кестелерді
толтыр 4-тапсырма Үлгіге қарап, мысалдарды
шығар 50×4=5 онд×4=20
онд=200 200:4=2 жүзд:4=5 онд
=50 Сергіту
сәті 9-тапсырма Өрнектердің мәнін кему ретімен
қойып, мақалды оқы. Оның мағынасын қалай
түсінесің? Жауап: Халықтың күші
бірлікте. ФС
тапсырмасы Жұптық
жұмыс 5-тапсырма Есепті
шығар Топ саны –
4 Әр топта – 6
ойыншы Барлығы - ?
ойыншы Ш: 6 • 4 = 24
(о) Ж: барлығы 24 ойыншы
бар. 6-тапсырма Өрнектерді
салыстыр 7*3>7*2
4*3>4*2 60*3>60*2
6+3<6*3 Өзіндік
жұмыс 7-тапсырма 2-ге де, 3-ке де бөлінетін ең
кіші санды тап. Жауап:
6 Үй
тапсырмасы 8-тапсырма Өрнектердің мәнін
тап. 5*4=20
28:4= 6 8*4=32 20:4=5 200*4=800
32:4=8 9ц*4=36ц
36дм:4=9дм Бір-бірімен
амандасады Үй тапсырмасын
орындайды Тапсырмалар ды
орындайды Жеке жұмыс
жасайды Логикалық тапсырма
орындайды Есепті жұппен
шығарады Тапсырманы
орындайды Үй тапсырмасын
алады
Кері байланыс
жасайды Мақтау мен мадақтау арқылы
бағалап отыру Дескриптор: Өрнектердің мәнін
табады-1б Дескриптор. Санды 3-ке көбейту мен бөлу
кестесін құрады,
қолданады-1б Өте
жақсы! Сен
мықтысың! Керемет! Дескриптор. Есептің қысқаша шартын
жазады-1б Өрнек
құрады, мәнін дұрыс
табады-1б Дескриптор: Өрнектерді
салыстырады-1б Дескриптор: 2-ге де, 3-ке де бөлінетін ең
кіші санды табады-1б Дескриптор: Өрнектердің мәнін
табады-1б «Тик Ток»
әдісі Заттар Жұмыс
дәптері Ж Оқулық Оқулық Санағыш
таяқшалар Асықтар Жұмыс
дәптері | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















