ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ БІЛІМ ЖӘНЕ ҒЫЛЫМ МИСТРЛІГІ
БІЛІКТІЛІК АРТТЫРУДЫҢ ҰЛТТЫҚ ОРТАЛЫҒЫ «ӨРЛЕУ» АҚ
«Өрлеу» БАҰО АҚ филиалы
«Павлодар облысы бойынша педагогикалық қызметкерлердің біліктілігін арттыру институты»
![]()
Шағын сабақ таныстырылымы
Технологиялық карта
Топ: Ересек.
Білім беру
саласы:
«Таным»
Бөлім: ҚМҰҚ
Тақырыбы: 4 санының
құрамы
Мақсаты: Балаларды 4 санының құрамымен
таныстыру. . Міндеттері: 1. Санау, салыстыру дағдыларын
қалыптастыру. 2.Суреттер мен пішіндерді түстеріне, көлеміне қарай
ажыратуға дағдыландыру. 3. Сурет бойынша дұрыс әңгіме құру арқылы
белсенділігін арттыру. Сөздік
жұмыс: төрт бұрыш,
бауырсақ Үш
тілдік: төрт– четыре–
four Көрнекіліктер:
сандар, карточкалар,
боямақтар Әдіс-тәсілдер:
сұрақ-жауап,түсіндіру,
әңгімелеу
|
Сабақ кезеңдері |
Тәрбиешінің іс-әрекеті |
Баланың іс-әрекеті |
|||||
|
Ой қозғайтын себептер |
Шаттық шеңбері Есік қағылып, хат әкеледі. Оның ішінде Ата мен әже бізден көмек сұрайды. Бауырсағын жоғалтып алыпты. Балаларды төрт санының құрамымен таныстыру үшін Ата мен әжемен орманға саяхатқа бауырсақты іздеуге барамыз. |
Балалар шеңберге тұрады. Тәрбиешімен бірге қайталайды. |
|||||
|
Ізденіс-ұжымдық- негізгі бөлім |
Санамақ
санау: Бірдегенім- білеу, О
М
К
Кюизенер таяқшаларымен жұмыс.
2-ші орталық, Әдебиет орталығы Мнемотехника бойынша ертегінің мазмұндау.
3-ші орталық, Бейнелеу орталығы. Бауырсақ ертегісіндегі кездескен аңдардың бейнелерін бояу. Дидактикалық ойын «Қолғап» Мақсаты: 4саны туралы түсініктерін қалыптастыру.
1,2,3,4 |
Балалар келіседі. Санамақты бірге айтады
Ертегі кейіпкерлерін көлеміне қарай үйшікке орналастырады.
Берілген тапсырма бойынша 5 санының құрамын табады.
Мнемотехника бойынша ертегіні мазмұндайды.
Аңдардың бейнесін бояйды.
Сандарды саусаққа орналастырады.
|
|||||
|
Рефлексиялық-түзету |
Ата мен әжеге көмектесе алдық па? -Қандай көмек көрсеттік? Балаларды мақтап, мадақтау. Бағалау ретінде, жұлдызшалар тарату. |
-ия Балалардың жауаптары Балалар жұлдызшаларға риза болады. |
Білу: 4 санының құрамын Түсіну: Суреттерді ретімен орналастыруды
Жаңғырту: Өздігінен жұмыс жасауды меңгеру
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
4 санының құрамы
4 санының құрамы
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ БІЛІМ ЖӘНЕ ҒЫЛЫМ МИСТРЛІГІ
БІЛІКТІЛІК АРТТЫРУДЫҢ ҰЛТТЫҚ ОРТАЛЫҒЫ «ӨРЛЕУ» АҚ
«Өрлеу» БАҰО АҚ филиалы
«Павлодар облысы бойынша педагогикалық қызметкерлердің біліктілігін арттыру институты»
![]()
Шағын сабақ таныстырылымы
Технологиялық карта
Топ: Ересек.
Білім беру
саласы:
«Таным»
Бөлім: ҚМҰҚ
Тақырыбы: 4 санының
құрамы
Мақсаты: Балаларды 4 санының құрамымен
таныстыру. . Міндеттері: 1. Санау, салыстыру дағдыларын
қалыптастыру. 2.Суреттер мен пішіндерді түстеріне, көлеміне қарай
ажыратуға дағдыландыру. 3. Сурет бойынша дұрыс әңгіме құру арқылы
белсенділігін арттыру. Сөздік
жұмыс: төрт бұрыш,
бауырсақ Үш
тілдік: төрт– четыре–
four Көрнекіліктер:
сандар, карточкалар,
боямақтар Әдіс-тәсілдер:
сұрақ-жауап,түсіндіру,
әңгімелеу
|
Сабақ кезеңдері |
Тәрбиешінің іс-әрекеті |
Баланың іс-әрекеті |
|||||
|
Ой қозғайтын себептер |
Шаттық шеңбері Есік қағылып, хат әкеледі. Оның ішінде Ата мен әже бізден көмек сұрайды. Бауырсағын жоғалтып алыпты. Балаларды төрт санының құрамымен таныстыру үшін Ата мен әжемен орманға саяхатқа бауырсақты іздеуге барамыз. |
Балалар шеңберге тұрады. Тәрбиешімен бірге қайталайды. |
|||||
|
Ізденіс-ұжымдық- негізгі бөлім |
Санамақ
санау: Бірдегенім- білеу, О
М
К
Кюизенер таяқшаларымен жұмыс.
2-ші орталық, Әдебиет орталығы Мнемотехника бойынша ертегінің мазмұндау.
3-ші орталық, Бейнелеу орталығы. Бауырсақ ертегісіндегі кездескен аңдардың бейнелерін бояу. Дидактикалық ойын «Қолғап» Мақсаты: 4саны туралы түсініктерін қалыптастыру.
1,2,3,4 |
Балалар келіседі. Санамақты бірге айтады
Ертегі кейіпкерлерін көлеміне қарай үйшікке орналастырады.
Берілген тапсырма бойынша 5 санының құрамын табады.
Мнемотехника бойынша ертегіні мазмұндайды.
Аңдардың бейнесін бояйды.
Сандарды саусаққа орналастырады.
|
|||||
|
Рефлексиялық-түзету |
Ата мен әжеге көмектесе алдық па? -Қандай көмек көрсеттік? Балаларды мақтап, мадақтау. Бағалау ретінде, жұлдызшалар тарату. |
-ия Балалардың жауаптары Балалар жұлдызшаларға риза болады. |
Білу: 4 санының құрамын Түсіну: Суреттерді ретімен орналастыруды
Жаңғырту: Өздігінен жұмыс жасауды меңгеру
шағым қалдыра аласыз
анипулятивтік
орталық.















