|
Көркем еңбек |
Мектеп: Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|||||
|
Сынып: 4 Күні: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бейнелеу өнерінде мамандық түрлерінің көрініс табуы. Сызық пен штрих арқылы заттардың көлемін көрсетеміз. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.3.2 – шығармашылық идеяларды дамыту үшін әртүрлі дереккөздерден (АКТ-ны қосқанда) ақпаратты ріктеп алу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК
|
|||||
|
Сабақтың барысы. |
||||||
|
Сабақтың кезең |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы |
(Сабақбасында: - оқушылардың көңілін сабақтың тақырыбына аудару. - оқушылармен бірге сабақтың мақсатын анықтау. - күтілетін нәтиже: сабақ соңында оқушылар констуктивті және мүсіндеу тәсілімен жануарлар жасап, әдемілеп безендіреді. «Әділдік және жауапкершілік» тақырыбында ой қозғау. Оқушылар арасында шағын пікірталас жүргізу.
Үй тапсырмасын
тексеру Сұрақтар: - Қозғалмайтын әр түрлі заттар, жемістер. т.б. бейнеленетін жанр. - Натюрморт салу кезде қанша кезеңнен тұрады? - Құмыра мен кесе неден жасалады? - Құмыра мен кесені салуда нені ескеру керек? |
Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару. Оқушылар шағын пікірталас жүргізеді. |
ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау. |
Психологиялық ахуал. Алдыңғы білімді еске түсірутапсырмалары. қима қағаздар |
||
|
Ортасы |
Сызық пен штрих жайында видеоролик қарау. (6 минут) Сұрақтарға жауап беріңіздер:
Анықтамалық материалмен жұмыс Оқып шығып, өзіне ең маңызды ақпаратты таңдап алу. Содан кейін бір- біріне айтып беру. (5 минут, жұптық жұмыс) Мағынаны тану: Сызық-график-суретшінің басты әсерлегіш құралдарының бірі. Штрих-қысқа сызық,график-суретшінің басты әсерлегіш құралдарының бірі. Әр түрлі пішіндерді,сызықтар мен штихтардв құрастыра отырып,қызықты жануарлар мен алуан түрлі денелердің пішінін жасауға болады. Сызықтар көмегімен белгісіз бейнелкрді кәдімгі белгілі бейнеге айналдыра аламыз. Сызық пен штрих арқылы заттардың көлемін көрсетеміз тақырыбы бойынша мәтінмен суреттермен талқылау жқмысын жүргізеді.
1.Саған құмыралардың қайсысы көлемді болып көрінеді? Олардың көлемі не арқылы көрініп тұр? 2.Штрих дегеніміз не? Штрих пен сызықтың айырмашылықтарын есіңе түсір. 3.Штрих арқылы қандай заттарды бейнелеуге болады?
Суретші Д.Митрохиннің жұмыстарындағы сызық пен штрихқа қарашы. Олар заттардың пішінін дәл бере ала ма? Жауабыңды түсіндір. Ой толғаныс: сызық Графиканың әсерлегіш штрих құралдары Сұрау-тапсырмалар: -Мына суреттерде қандай геометриялық фигуралар жасырынған? -Сен де өз ойыңнан сызық пен штрихты пайдаланып сурет сал. |
Берілген сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды талапқа сай орындайды. Белсенді оқу тапсырмалар |
ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау. |
постер, маркер
А3 қағаз, қарындаш
https://www.youtube.com/watch?v=BRax7MG1OaY |
||
|
Соңы |
Рефлексия
«Бір сөзбен»
стратегиясы Шабыт, Керемет, Алаңдау, Тыныштық, Сенімділік, Сенімсіздік, Рахаттану |
Оқулықтағы қосымша тапсырмалар. |
ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. |
Топтық тапсырмалар. |
||
|
Кері байланыс |
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін айтады |
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
«Ашық микрофон» кері байланыс парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
4 сынып. 6 сабақ. Сызық пен штрих арқылы заттардың көлемін көрсетеміз.
|
Көркем еңбек |
Мектеп: Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|||||
|
Сынып: 4 Күні: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бейнелеу өнерінде мамандық түрлерінің көрініс табуы. Сызық пен штрих арқылы заттардың көлемін көрсетеміз. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.3.2 – шығармашылық идеяларды дамыту үшін әртүрлі дереккөздерден (АКТ-ны қосқанда) ақпаратты ріктеп алу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК
|
|||||
|
Сабақтың барысы. |
||||||
|
Сабақтың кезең |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы |
(Сабақбасында: - оқушылардың көңілін сабақтың тақырыбына аудару. - оқушылармен бірге сабақтың мақсатын анықтау. - күтілетін нәтиже: сабақ соңында оқушылар констуктивті және мүсіндеу тәсілімен жануарлар жасап, әдемілеп безендіреді. «Әділдік және жауапкершілік» тақырыбында ой қозғау. Оқушылар арасында шағын пікірталас жүргізу.
Үй тапсырмасын
тексеру Сұрақтар: - Қозғалмайтын әр түрлі заттар, жемістер. т.б. бейнеленетін жанр. - Натюрморт салу кезде қанша кезеңнен тұрады? - Құмыра мен кесе неден жасалады? - Құмыра мен кесені салуда нені ескеру керек? |
Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару. Оқушылар шағын пікірталас жүргізеді. |
ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау. |
Психологиялық ахуал. Алдыңғы білімді еске түсірутапсырмалары. қима қағаздар |
||
|
Ортасы |
Сызық пен штрих жайында видеоролик қарау. (6 минут) Сұрақтарға жауап беріңіздер:
Анықтамалық материалмен жұмыс Оқып шығып, өзіне ең маңызды ақпаратты таңдап алу. Содан кейін бір- біріне айтып беру. (5 минут, жұптық жұмыс) Мағынаны тану: Сызық-график-суретшінің басты әсерлегіш құралдарының бірі. Штрих-қысқа сызық,график-суретшінің басты әсерлегіш құралдарының бірі. Әр түрлі пішіндерді,сызықтар мен штихтардв құрастыра отырып,қызықты жануарлар мен алуан түрлі денелердің пішінін жасауға болады. Сызықтар көмегімен белгісіз бейнелкрді кәдімгі белгілі бейнеге айналдыра аламыз. Сызық пен штрих арқылы заттардың көлемін көрсетеміз тақырыбы бойынша мәтінмен суреттермен талқылау жқмысын жүргізеді.
1.Саған құмыралардың қайсысы көлемді болып көрінеді? Олардың көлемі не арқылы көрініп тұр? 2.Штрих дегеніміз не? Штрих пен сызықтың айырмашылықтарын есіңе түсір. 3.Штрих арқылы қандай заттарды бейнелеуге болады?
Суретші Д.Митрохиннің жұмыстарындағы сызық пен штрихқа қарашы. Олар заттардың пішінін дәл бере ала ма? Жауабыңды түсіндір. Ой толғаныс: сызық Графиканың әсерлегіш штрих құралдары Сұрау-тапсырмалар: -Мына суреттерде қандай геометриялық фигуралар жасырынған? -Сен де өз ойыңнан сызық пен штрихты пайдаланып сурет сал. |
Берілген сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды талапқа сай орындайды. Белсенді оқу тапсырмалар |
ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау. |
постер, маркер
А3 қағаз, қарындаш
https://www.youtube.com/watch?v=BRax7MG1OaY |
||
|
Соңы |
Рефлексия
«Бір сөзбен»
стратегиясы Шабыт, Керемет, Алаңдау, Тыныштық, Сенімділік, Сенімсіздік, Рахаттану |
Оқулықтағы қосымша тапсырмалар. |
ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. |
Топтық тапсырмалар. |
||
|
Кері байланыс |
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін айтады |
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
«Ашық микрофон» кері байланыс парағы |
||
шағым қалдыра аласыз






