Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу 102-сабақk
|
Бөлім: |
Болашаққа саяхат |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Болашақтың кітабы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.1* шығарма мазмұнын түрлі баяндау тәсілдерін (І немесе ІІІ жаққа өзгертіп, жағдаяттар қосып, оқиғаларды өрбітіп) қолданып, шығарманы қысқаша, толық, ішінара мазмұндау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Өткен тақырыпқа шолу: -Үй тапсырмасын сұрау. -Бір-біріңе өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар қойып, жауап алыңдар. Топқа бөлу «Пазл» әдісімен сурет бөліктерінің бірін таңдау арқылы жүреді. Жаңа оқу материалын жариялау «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы жүреді. - Пазлдан қандай сурет шықты? -Алғашқы кітаптардың қалай жасалғаны туралы не айта аласыңдар? -Қазіргі кезде кітаптың қандай түрлері бар? -Болашақта кітаптың қандай түрлері шығуы мүмкін? -Олай болса, бүгінгі сабақта болашақтың кітабы туралы оқып, шығарма мазмұнын І жаққа өзгертіп мазмұндайтын боламыз. |
Жаттығу жасайды. Топқа бірігеді. Сұрақтар қояды, жауап береді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! |
Пазл бөліктері
|
||||||
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 15 мин |
(Ұ, Д) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі: А) Автор туралы мәлімет. -Мәтінді оқып, автор туралы әңгімелеңдер. Ә) Мәтінмен жұмыс. -Ертегіні тізбектей дауыстап оқыңдар. -Ертегі мазмұнын І жақта өзгертіп баяндаңдар. -«Би» ғаламшарының ғажайыптарын әңгімелеңдер. Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Тағы қандай ғажайыпқа толы ертегі білесің? Сергіту сәтінде әнге қосылып айтады. (Т) 2-тапсырмада «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен орындалады. А) Түсіндіру. -Қараңызшы, балалар осыны да қиынсынып, қырсығады» деген автордың сөзін қалай түсіндіңдер? -Ғарышкер сыйлаған кәмпиттен оқыған өлеңді кім түсінді? (Қызы) -Сендер қай ғылымды осылай құтыға құйып алуға келісер едіңдер? Суретін салып, жазыңдар. Ә) Пікір білдіру. Кестемен жұмыс.
Б)Қорытындылау. -Мұндай оқулықтар сендерге ұнайды ма? Неліктен? |
- Тапсырма орындайды.
Ән айтып сергиді. -Тапсырманы орындап, өз пікірлерін білдіреді. |
Дескриптор: Автор туралы әңгімелейді-1балл. Ертегіні тізбектей дауыстап оқиды-2балл. -Ертегі мазмұнын І жақта өзгертіп баяндайды-1балл. -«Би» ғаламшарының ғажайыптарын әңгімелейді -1балл. - Автордың сөзін түсіндіреді-1балл. Өзінің қай ғылымды құтыға құйып алатынын айтады, суретін салады- 1балл. Ертегі түрін анықтайды, дәлелдейді-1балл. Ертегі кейіпкерлерін атайды-1балл. - Ертегідегі оқулықтар туралы пікірін айтады-1балл. |
«Әде- биеттік оқу» оқулығы 3-бөлім 4 сынып 2019ж
|
||||||
|
Қорытын-ды 5 мин |
Кері байланысты «Үш қадамдық сұқбат» әдісі арқылы береді. Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды. Оқу тапсырмасы: мәтінді мазмұндау, жоспар құру. |
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады. |
ҚБ қойылады. |
|
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу 103-сабақ
|
Бөлім: |
Болашаққа саяхат |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жоба сабақ |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.5.1 өз ойын, сезімін, көзқарасын өмірде болған, өзге шығармадағы ұқсас оқиғалармен салыстыра отырып білдіру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Ізгі тілек» арқылы өтеді. Топқа бөлу «Таңдау» әдісімен жүреді. -Берілген суреттердің біреуін таңдап, топқа бірігіп отырыңдар. Өткен тақырыпқа шолу: -Үй тапсырмасын сұрау. -Бір-біріңе өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар қойып жауап алыңдар. Жаңа оқу материалын жариялау «Ой қозғау» әдісі: -Тақтада берілген тақырыптар ішінен өздерің таңдап алған суреттеріңе сай келетінін анықтаңдар. «Алтын ұям - ауылым/қалам/Отаным» «Ұлттық құндылықтарымызбен мақтанамыз» «Болашақ мектептің оқушысы» «Табиғат менің көзіммен» «Кім болам?» -Өте жақсы, бүгінгі сабақта өздерің таңдап алған сурет бойынша берілген тақырыптарға жоба жасайтын, оны қорғайтын боласыңдар. |
Ізгі тілек айтады. Топқа бірігеді. Сұрақтар қояды, сұрақтарға жауап береді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 15 мин |
(Т) 1- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен орындалады.
Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Өз жерімізде ұлттық құндылығымыз ретінде мақтанатын не бар? Сергіту сәті «Роботтар биі».
(Д, Т) 2-тапсырмада «Ашық микрофон» әдісі, дәптермен жұмыс жүзеге асырылады. -Өз жұмыстарыңды қорғаңдар.
|
- Тапсырма орындайды.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Сеилханова Гульмира ТынисбековнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз 4 сынып Әдебиет
Тақырып бойынша 31 материал табылды
4 сынып ӘдебиетМатериал туралы қысқаша түсінік
шығарма мазмұнын түрлі баяндау тәсілдерін (І немесе ІІІ жаққа өзгертіп, жағдаяттар қосып, оқиғаларды өрбітіп) қолданып, шығарманы қысқаша, толық, ішінара мазмұндау
Материалдың қысқаша нұсқасы Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі «------------------------- орта мектебі» КММ Қысқа мерзімді жоспар Әдебиеттік оқу 102-сабақk
Сабақтың барысы
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі «------------------------- орта мектебі» КММ Қысқа мерзімді жоспар Әдебиеттік оқу 103-сабақ
Сабақтың барысы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















