Бөлімі:
|
Қоршаған ортаны
қорғау
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
Қызырқанова
Алтынай Назарахметқызы
|
Күні:
|
17.02
|
Сыныбы:
|
Қатысушылар саны:24
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Ит - адамның досы. Көшер
кезде
|
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқу мақсаты
|
4.1.5.1 Өз ойын,
сезімін, көзқарасын өмірде болған өзге
шығармадағы
ұқсас оқиғалармен
салыстыра отырып
білдіру.
4.3.3.1
Шығармашылық жұмысын сызба,
диафильм,
таныстырылым
түрінде ұсыну.
|
Сабақтың
мақсаты:
|
Оқушылар туған жерін
құрметтей білуге үйренеді:Туған жер туралы мақал
мәтелдер айтады сабаққа белсене
қатысады;
|
Сабақ
кезеңі/Уақыты
|
Педагогтің
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
8
мин.
|
Ұйымдастыру
кезеңі:
1.Оқушылармен
амандасу, түгендеу.
|
(Ұ) “Мозайка”
әдісі арқылы оқушылар бір-біріне
жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал
қалыптастырады.
|
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде
белсенділік танытқан оқушыларды
«Мадақтау сөз»
әдісі арқылы бағалайды:
«Тамаша! Керемет! Өте жақсы!
Талпын!»
|
4-сынып
оқулығы
|
Миға шабуыл.
«Тарсия»
әдісі.
Жеке
жұмыс.
5
мин.
|
Алдыңғы білім мен жаңа сабақты
байланыстыру мақсатында сұрақтарға мұғалімнің көмегімен
(бағыт-бағдары, нұсқауымен) жауап
береді.
|
Сұрақтар:
1.Экология дегеніміз
не?
2.Экологиялық
мәселелерге нелер жатады?.
|
Дескриптор:
-1-ші сұраққа жауап
береді.
-2-ші сұраққа жауап
береді.
|
Сұрақтар
топтамасы.
Оқулық
4-сынып.
|
Сабақтың
ортасы
Мағынаны
ашу.
Жеке
жұмыс.
8
мин.
|
«551»
әдісі.
Оқушыларға тақырыпқа
байланысты өлеңді тыңдайды.
|
№ 1
-тапсырма:
«Итім болса шіркін!»
өлеңіндегі баланың ойын
түсіндір.
|
Дескриптор:
-Бір-бірін
толықтырады, Жалпы- 1 балл.
|
4-сынып
оқулығы
|
«Түртіп алу»
әдісі.
Оқулықтағы «Тілдік
бағдар» айдарының тапсырмасы
беріледі.
|
Кәсіби сөздермен
танысып, өз дәптерлеріне тапсырманы
орындайды.
|
Мұғалім сабақ барысында
белсенділік танытқан оқушыларды
«Білім гүлі»
әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың!
Жақсы! Өте жақсы!
Талпын!».
|
4-сынып
оқулығы.
|
Жеке
жұмыс.
6
мин.
|
№2-тапсырма: Өзің қай жануарды асырағың
келеді ? Неге?
|
Берілген тапсырма
бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау
жасайды.
|
Дескриптор:
Өз ойларын ортаға салып
айтады;
Жалпы-1
балл.
|
4-сынып
оқулығы.
|
Жеке
жұмыс.
7
мин.
|
№3-тапсырма:
Б.Соқпақбаевтың қандай
шығармаларын білесің?.
Мәтінді түсініп
оқы
|
Берілген тапсырма
бойынша мәтінді оқиды. Өзіндік ойын
тұжырымдайды.
|
Дескриптор:
-Кеңестерді
оқиды.
-Сұрақтарға жауап
береді.
Жалпы –
1балл.
|
4-сынып
оқулығы.
Жұмыс
дәптерлері.
|
5
мин.
|
Мәтін бойынша сұрақтарға жауап
береді.
№6-тапсырма,жұптық
жұмыс
|
Экрандағы сұрақтарға
жауап береді.
|
Дескриптор:
-Сұрақтарға жауап
береді-1б
-Әңгімене өз
қиялымен аяқтайды.1б
|
4-сынып
оқулығы.
Жұмыс
дәптерлері.
|
5мин
Топтық
жұмыс.
|
«Есіңе
түсір»
Мәтіндегі
кейіпкерлерді сипаттайды.
|
Мәтіндегі
кейіпкерлердің іс-әрекетін
сипаттайды-1б.
|
Дискриптор:
-Топпен
кейіпкерлердің іс-әрекетін сипаттап
жазады.
|
4-сынып
оқулығы
|
Сабақтың
соңы.
Ой
толғаныс.
Рефлексия
Жеке
жұмыс:
3
мин.
|
«Хат» әдісін пайдаланып сабақ
бойынша түсінгеніңді жаз.
|
Оқушылар өздерінің
тақырып бойынша оқып, зерделегенін сөйлемдер арқылы
тұжырымдайды.
|
Дескриптор:
«Хат» әдісі бойынша
берілген тапсырманы толық
орындайды-1б
|
4-сынып
оқулығы.
Жұмыс
дәптерлері.
|