Бекітемін
Оқу ісінің орынбасары:
____________________А.А.Кудайбергенова
|
Мектеп |
Т.Жүргенов атындағы ЖОББМ |
|
Сабақ өткізетін мұғалімнің аты-жөні |
Досаева Гулназ Абылаевна |
|
Мерзімі |
22.02.2023 ж |
|
Сыныбы |
4 «Ә» |
|
Пәні |
Әдебиеттік оқу |
|
Тақырыбы |
Сақтан, қорға, көмектес! |
|
Бөлім |
Қоршаған ортаны қорғау |
|
Бағдарламаға негізделген оқу мақсаты |
4.2.3.1.шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдеу 4.1.4.2.сөйлеу барысында иллюстрациялар, көрнекіліктер, фотосуреттер қолдану,презентация, видеоролик жасау |
|
Сабақ мақсаты |
Шығарманың тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды. Автордың ойын өлең деректерінен келтіре отырып дәлелдейді. Сөйлеу барысында иллюстрацияларды, көрнекіліктерді,фотоссуреттерді пайдаланады. Постер жасайды. |
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут 3 минут 5 минут 2 мин |
Психологиялық ахуал қалыптастырып, оқушылар назарын сабаққа аудару, қолайлы орта туғызу. Ерте тұрып күнде мен, Тереземді ашамын. «Сәлем!» деймін күнге мен, Шаттық әнге басамын. Айналама қарасам, Ғажаптар бар қаншама. Табиғатты қорғауды Мақсат еттім алдыма. Топ басшыларды тағайындап, бағалау парағымен, бағалау тәртібімен таныстыру «Конверттегі сұрақтар» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. Мақсаты: өткен сабаққа шолу жасап, пысықтау. Әр топқа екі сұрақтан беріледі. Дескриптор: Үй тапсырмасына байланысты берілген сұрақтарға жауап береді. 2 балл Сұрақтар: 1.Құстар неліктен жылы жаққа ұшады? 2.Әр топтың алдындағы құсты не себепті жолбасшы дейді? 3.Жолбасшылар қандай қызмет атқарады? 4.Құстар баратын жерлеріне қалай ұшып барады? 5.Құстардың жылы жаққа ұшуы ненің хабарын береді? 6.Аспандағы ауа қабатының кедергісін құстар қалай жеңеді? 7.Құстардан нені үйренуге болады? 8.Қыстап қалатын құстарға қандай көмек көрсетесіңдер? «Миға шабуыл» әдісі. Жаңа сабаққа назарларын аударып,ойларын шоғырландыру. Дескриптор: Суреттегі заттарға не ортақ екенін табады Қызыл түстің ортақ мағынасын атайды. 2 балл ЕБҚЕ оқушы заттардың атын атайды: өрт сөндіру машинасы, бағдаршам, қызыл ай, қызыл раушан гүлі |
Топпен бірге амандасу тренингіне қатысады Топ басшыларды сайлайды Топпен бірге сұрақтарға жауап береді Суреттерге назар аударып, не ортақ екенін табады |
Ауызша марапат тау 2 балл 2 балл |
Сәлемде су тренингі Конверт тегі сұрақтар гипер ссылка арқылы көрсеті леді Қызыл түсті заттардың суреттері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 минут 1 минут 2мин 3мин 5 мин 1 мин 3 мин 10 мин |
«Білгенге маржан» айдары: қызыл ай қоғамы 1863 жылы құрылған, оған әлемнің 74 елі мүше. Қарулы қақтығыстар кезінде гуманитарлық көмек көрсету мақсатында құрылған. Орталығы Швейцария елінің Женева қаласында.ҚР «Қызыл ай» қоғамы 2002 жылы құрылды. Қосымша мәлімет: мемлекетте қауіпті жағдай орнағанда «қызыл деңгей» сөзінің қолданылатыны туралы айтылады. Халқымыз қызыл түсті көз тиюден сақтайтын қорған ретінде қолданатыны айтылады. Өлеңмен жұмыс: «Қызыл кітап» өлеңімен танысамыз. Қызыл кітапқа жер бетінен жойылып бара жатқан жануарлар мен өсімдіктердің тізімі енгізілген. Табиғатты қорғау халықаралық одағы 1948 жылы табиғатты қорғауды қолға алған. 1963 жылы ең алғаш басылып шыққан. Комиссияның төрағасы Питер Скотт. Өлеңнің авторы – Қадыр Мырза Әли. 1935 жылы 5 қаңтарда Орал облысында дүниеге келген. Ақын, Қазақстанның халық жазушысы. Балаларға арнап жазған өлеңдері өте көп. ҚР Әнұранының сөзін жазған авторлардың бірі. Өлеңді мәнерлеп оқып беру. Өлеңді тізбектеп оқыту. Дескриптор: өлеңді мәнерлеп, анық оқиды. 2 балл Сөздік жұмыс: ЕБҚЕ оқушыға оқыту Мандат – рұқсат, куәлік Сілті – химиялық улы жаңбыр Дронт – салмағы 20 келі, ұша алмайтын құс. 17 – 18 ғасырларда жойылып кеткен. Дронттың басы үлкен, қауырсындары кішкентай болған. Тұмсығы бүркіттің тұмсығына ұқсас болған. Дронт өмір сүрген жерде оған қауіп төнбеген. Бірақ 17-18 ғасырларда дронттар өмір сүретін жерлерге адамдар қоныстанып, иттер, шошқалар асыраған. Олар дронттарға шабуыл жаап, шошқалар дронттардың жұмыртқаларын жеген. Осылайша олар жер бетінен жойылып кеткен. Сергіту сәті: «Нейрожаттығу» Бейнеролик «Қызыл кітап туралы қызықты деректер» «Топтас. Ойлас. Бөліс» әдісі. Берліген тапсырманы топпен талқылап, постер жасайды. Дескриптор: Берілген тапсырманы тұжырымдайды. Өз ойларын дәлелдей алады. 2 балл І топ:Өлеңдегі негізгі ой (қорғау, сақтау, көмектесу) ІІ топ:Өлеңдегі аянышты өздер (еңіретіп, мөңіретіп, жоқтайды, мойнын бұрап) ІІІ топ:Жер мекенімізді сақтайық (қорғайық, ссақтайық, аялайық, көмектесейік) ІҮ топ: «Қызыл кітаптың» мазмұны жасыл! «Қызыл кітаптың» беті қызыл! Неге? |
Ақпараттар ды тыңдайды Өлеңді тізбектеп оқып, таныс емес сөздерді түртіп алады Топпен тапсырманы талқылап, тұжырым жасап, дәлелдейді |
2 балл 2 балл |
Қосымша мәлімет тер Кіріспе әңгіме, кіріспе материал дар
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Досаева Гулназ АбылаевнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз 4 сынып. Әдебиеттік оқу. Сақтан. Қорға. Көмектес.
Тақырып бойынша 14 материал табылды
4 сынып. Әдебиеттік оқу. Сақтан. Қорға. Көмектес.Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақ жоспары жүйелі жазылған. Тапсырмалар дескрипторға сай құрылып, әр тапсырманың баллы көрсетілген
Материалдың қысқаша нұсқасы Бекітемін Оқу ісінің орынбасары: ____________________А.А.Кудайбергенова
|













