4 сынып, Айналаны салыстыру

Тақырып бойынша 11 материал табылды

4 сынып, Айналаны салыстыру

Материал туралы қысқаша түсінік
қысқа мерзімді сабақ жоспары
Материалдың қысқаша нұсқасы

Жамбыл облысы әкімдігінің білім басқармасы

Тараз қаласының білім бөлімінің Әлихан Бөкейханов атындағы №1 гимназиясы» КММ

(білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:

Табиғат құбылыстары

Педагогтің аты-жөні

Асилдин Ә.Е

Күні:

22.01

Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Айналаны таныстыру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.​3.​1.​1* мәтінді іштей, түсініп және қажетті ақпаратты тауып/шолып/белгі қойып оқу

4.4.5.2 сөзге қосымшалар жалғау кезінде үндестік заңын сақтау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар орындай алады: мәтінді іштей, түсініп және қажетті ақпаратты белгі қойып оқи алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: сөзге қосымшалар жалғай алады

Кейбір оқушылар орындай алады: сөзге қосымшалар жалғау кезінде үндестік заңын сақтай алады

Бағалау критерийі

  • мәтінді іштей, түсініп және қажетті ақпаратты белгі қойып оқиды

  • сөзге қосымшалар жалғап айта алады

  • сөзге қосымшалар жалғау кезінде үндестік заңын сақтай алады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы































Ортасы































Соңы


Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру.

Берілген суреттер арқылы оқушылар бір -бірімен амандасады. Өткен сабақта өткен тақырыптарды қайталайды. «Ұстап ал» әдісі. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды.

Топқа бөлу. «Күн» әдісі арқылы топқа бөлінеді. Үй тапсырмасын сұрау. Сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстыру.

Жетекші сұрақтар

Сен қай өңірде тұрасың?

Сен тұратын өңірде ауа-райы қандай болып тұр?

Саған қандай жыл мезгілі ұнайды? Не себепті?

Дескриптор:

сұрақтарға жауап береді

Топтық жұмыс. «Дұрыс, бұрыс» әдісі

Топ болып мәтінді рөлге бөліп оқы. Мәтіннен қарамен жазылған сөздерді түртіп ал. Мәтін бойынша дұрыс, бұрыс сөйлемдерді тауып, белгі қой.

Дескриптор:

  • Мәтінді оқиды

  • Сұрақтарға жауап береді

  • мәтінді іштей, түсініп және қажетті ақпаратты тауып/шолып/белгі қойып оқи алады

  • берілген сөйлемдерді сәйкестендіре алады

Тілдік дағды. Салыстырмалы шырай.

Сын есім — заттың түрін, түсін, сапасын, белгісін, күйін, салмағын, көлемін, иісін т.б. қасиеттерін білдіретін сөздер.Қазақ тілінде сын есімдердің сұрақтары: қандай? қай? Сын есімнің шырайларын түрлері. Салыстырмалы шырай: -рақ, -рек, -ырақ, -ірек; биі(к)г-ірек, жақсы-рақ, күшті-рек, ұзын-ырақ,  кіші-рек


Айтылым. Сөздерге қосымшалар жалғап айт.

Дескриптор:

  • сөзге қосымшалар жалғап айта алады

  • сөзге қосымшаларды дұрыс жалғай алады

  • айтылым барысында орфоэпиялықтнормаларды сақтайды

Сергіту сәті. Лабиринт әдісі.

Жазылым. Тақтамен жұмыс

Суреттерді салыстыр. -рақ, -рек, -ырақ, -ірек қосымшалары арқылы сөйлем құра.

Дескриптор:

  • Жазылым барысында орфографиялық нормаларды сақтайды

  • -рақ, -рек, -ырақ, -ірек қосымшаларын қолдана алады

  • Қосымшаны дұрыс жалғап жазады

Жеке жұмыс. Берілген сызба бойынша сөйлем құра.


Дескриптор:

  • Жазылым барысында орфографиялық нормаларды сақтайды

  • Қосымшаны дұрыс жалғап жазады

  • Сөйлем құрап жаза алады

Қорытынды: Оқушыларды сабақ барысында алған білімін қорытындылау.

Топтық жұмыс. «Жұмыртқаны қуыр» әдісі. Сұрақтарға жауап береді.

Дескриптор:

  • мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бере алады

  • айтылым барысында орфоэпиялық нормаларды сақтайды

Бағалау

Рефлексия.

«Шам» әдісі арқылы кері байланыс жасау.


Мұғаліммен бірге қайталайды. Алдыңғы сабақта өткен тақырыптарды қайталайды. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды. Сұрақтарға жауап бер.

Мәтіннен қарамен жазылған сөздерді түртіп алады. Мәтін бойынша дұрыс, бұрыс сөйлемдерді тауып, белгі қояды.










Ережені дәптерлеріне жазып алады.
















Сөздерге қосымшалар жалғап айт.











Сөйлем құрап жаза алады.

















Берілген сызба бойынша сөйлем құрайды.






Бағалау парағына балл қою









Бағалау парағына балл қою































Бағалау парағына балл қою











Бағалау парағына балл қою











Бағалау парағына балл қою


Кітап, қима қағаздар, интербелсенді тақта
































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
11.03.2024
399
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі