Материалдар / 4 сынып, Алматы мен Нұр - Сұлтан
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

4 сынып, Алматы мен Нұр - Сұлтан

Материал туралы қысқаша түсінік
қысқа мерзімді сабақ жоспары
Авторы:
11 Наурыз 2024
62
1 рет жүктелген
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Жамбыл облысы әкімдігінің білім басқармасы

Тараз қаласының білім бөлімінің Әлихан Бөкейханов атындағы №1 гимназиясы» КММ

(білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:

Табиғат құбылыстары

Педагогтің аты-жөні

Асилдин Ә.Е

Күні:

23.01

Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Алматы мен Нұрұлтан

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.​3.​1.​1* мәтінді іштей, түсініп және қажетті ақпаратты тауып/шолып/белгі қойып оқу

4.2.5.1* мәтін кейіпкері туралы пікірлерді (менің түсінігім бойынша, ... оның пікірінше, ... , оның айтуынша, ..., кейбір адамдардың ойынша, ...) салыстыру

4.4.5.2 сөзге қосымшалар жалғау кезінде үндестік заңын сақтау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар орындай алады: мәтінді іштей, түсініп және қажетті ақпаратты белгі қойып оқи алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: сөзге қосымшалар жалғау кезінде үндестік заңн сақтай алады

Кейбір оқушылар орындай алады: мәтін кейіпкерлерін (менің түсінігім бойынша, ... оның пікірінше, ... , оның айтуынша, ..., кейбір адамдардың ойынша, ...) салыстыру

Бағалау критерийі

  • мәтінді іштей, түсініп және қажетті ақпаратты белгі қойып оқиды

  • сөзге қосымшалар жалғау кезінде үндестік заңын сақтай алады

  • мәтін кейіпкерлерін (менің түсінігім бойынша, ... оның пікірінше, ... , оның айтуынша, ..., кейбір адамдардың ойынша, ...) салыстыра алады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы































Ортасы































Соңы


Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру.

Берілген суреттер арқылы оқушылар бір -бірімен амандасады. Өткен сабақта өткен тақырыптарды қайталайды. «Ұстап ал» әдісі. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды.

Топқа бөлу. «Сахна» әдісі арқылы топқа бөлінеді. Үй тапсырмасын сұрау. Сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстыру.

Жетекші сұрақтар

Дескриптор:

сұрақтарға жауап береді

Топтық жұмыс. Мәтінді толықтырып оқы. Сұрақтарға жауап бер.

Дескриптор:

  • Мәтінді оқиды

  • Сұрақтарға жауап береді

  • мәтінді іштей, түсініп және қажетті ақпаратты тауып оқи алады

Топтық жұмыс. «Салыстыру». Постер толтырады. Суреттерді басшылыққа алып Алматы мен Нұр Сұлтан қаласын (менің түсінігім бойынша, ... оның пікірінше, ... , оның айтуынша, ..., кейбір адамдардың ойынша, ...) салыстыру.

Дескриптор:

  • Мәтін кейіпкерлерін (менің түсінігім бойынша, ... оның пікірінше, ... , оның айтуынша, ..., кейбір адамдардың ойынша, ...) салыстыра алады

  • сөзге қосымшаларды дұрыс жалғай алады

  • жазылым барысында орфоэпиялықтнормаларды сақтайды

Сергіту сәті.

Тілдік дағды. Салыстырмалы шырай.

Сын есім — заттың түрін, түсін, сапасын, белгісін, күйін, салмағын, көлемін, иісін т.б. қасиеттерін білдіретін сөздер.Қазақ тілінде сын есімдердің сұрақтары: қандай? қай? Сын есімнің шырайларын түрлері. Салыстырмалы шырай: -рақ, -рек, -ырақ, -ірек; биі(к)г-ірек, жақсы-рақ, күшті-рек, ұзын-ырақ,  кіші-рек


Жазылым. «Фри әдісі». Тақтамен жұмыс

-рақ, -рек, -ырақ, -ірек қосымшалары арқылы сөйлем құра.

Алматы Нұр-Сұлтан қаласынан үлкен......

Нұр-Сұлтан қаласының Алматыға қаласына қарағанда ауасы таза.....

Алматыға қарағанда Нұр-Сұлтан қаласына қыс ерте... түседі.

Алматы да жел азы.... соғады.

Алматының ауа-райы жылы......

Дескриптор:

  • Жазылым барысында орфографиялық нормаларды сақтайды

  • -рақ, -рек, -ырақ, -ірек қосымшаларын қолдана алады

  • Қосымшаны дұрыс жалғап жазады


Дескриптор:

Қорытынды: Оқушыларды сабақ барысында алған білімін қорытындылау.

Топтық жұмыс. «Lays» әдісі. Сұрақтарға жауап бер.

Дескриптор:

  • мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бере алады

  • айтылым барысында орфоэпиялық нормаларды сақтайды

Бағалау

Рефлексия.

«Әмиян» әдісі арқылы кері байланыс жасау.


Мұғаліммен бірге қайталайды. Алдыңғы сабақта өткен тақырыптарды қайталайды. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды. Сұрақтарға жауап бер.




Топ болып мәтінді толықтырып оқиды. Сұрақтарға жауап береді.




























Ережені дәптерлеріне жазып алады.






















Сөздерге қосымшалар жалғап жазады.

















Сұрақтарға жауап береді.













Кері байланыс жасайды.





Бағалау парағына балл қою









Бағалау парағына балл қою































Бағалау парағына балл қою

















Бағалау парағына балл қою























Бағалау парағына балл қою


Кітап, қима қағаздар, интербелсенді тақта
































Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!