Пән: Қазақ
тілі
Ұзақ мерзімді
жоспар бөлімі: 1
Менің Отаным –
Қазақстан
Күні:
Сынып:
4
|
Мектеп:
Мұғалімнің
аты-жөні:
Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақ
тақырыбы
|
Қазақстан қалалары. Хат
арқылы байланысу
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
4.5.1.2 көптік / тәуелдік /
септік / жіктік жалғаулы сөздерді ауызша/жазбаша тілде
қолдану
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық
оқушылар: септік, тәуелдік, жіктік
жалғаулы сөздерді ауызша, жазбаша тілде
қолданады.
Көптеген
оқушылар: септік, тәуелдік, жіктік
жалғаулы сөздерді ауызша, жазбаша тілде
қолданады.
Кейбір
оқушыларсептік, тәуелдік, жіктік
жалғаулы сөздерді ауызша, жазбаша тілде
қолданады.
|
Бағалау
критерийлері
|
Сөйлеу және жазу барысында
тәуелдік жалғауын
қолданады.
|
Тілдік
мақсаттар
|
Отан, көрікті жерлер,
әлемге әйгілі, тәуелсіз, елорда, Елбасы, рәміз, халық, мақтан ету,
атамекен, солтүстік,
тұрғын
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Ынтымақтастық
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Дүниетану
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Презентация
|
Бастапқы
білім
|
Хаттың қалай жазылатынын
біледі.
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
5
мин
|
Қызығушылықты
ояту. «Бос
микрофон». Оқушыларүйде дайындап келген
жұмыстарын ортаға салады. «Бос микрофонға» шығатын оқушы кездейсоқ
таңдау арқылы анықталады.
|
|
Сабақтың
ортасы
7
мин
10
мин
3
мин
10
мин
|
(Ұ) «Кім
жылдам»
Оқушылар суретті
қолданып, тәуелдік жалғауын дұрыс
жалғастырады.
Менің
Сенің
Оның
(Ж) «Мен
білемін!»
Берілген
сөйлемдердің тәуелдік жалғауларын толықтырып жазады. Түпнұсқамен
салыстыру арқылы өзін-өзі
тексереді.
-
Менің хат____ досыма
тез жетті.
-
Сенің мекенжай____
қандай?
-
Менің ел_____ нің
табиғаты өте әсем.
-
Менің Астана туралы
суреттер_____ саған ұнады
ма?
-
Сенің туған ел_____
немен әйгілі?
-
Сенің
жауаб________ды асыға
күтемін.
-
Оның аға____ басқа
елден хат жазды.
-
Cенің туған жер
туралы әңгімелер___ маған
ұнады.
Түпнұсқа.
-
Менің
хатым
досыма тез
жетті.
-
Сенің
мекенжайың
қандай?
-
Менің
елімнің табиғаты өте
әсем.
-
Менің Астана туралы
суреттерім
саған ұнады
ма?
-
Сенің туған
елің
немен
әйгілі?
-
Сенің
жауабыңды асыға
күтемін.
-
Оның
ағасы
басқа елден хат
жазды.
-
Cенің туған жер
туралы әңгімелерің
маған
ұнады.
Дескриптор:
Кері байланыс.
«Бағдаршам» арқылы тапсырма бойынша кері
байланыс жасайды.
Жасыл түс – жеңіл
болды
Сары түс –
ойландырды
Қызыл түс – қиын
болды
(Ж) «Ойлан,
жаз»
Оқушылар берілген
сурет бойынша сөйлемдер / шағын мәтін құрастырып жазады. Қай жақта
жазатындарын кездейсоқ таңдау арқылы
анықтайды.
Қабылдау деңгейі
орташа оқушыларға көмек ретінде сұрақтар ұсынылады. Сұрақтар «жедел
жәрдем» қорабына салынады.
-
Сенің қалаң
қандай?
-
Сенің қалаң қайда
орналасқан?
-
Сенің қалаңда нелер
бар?
-
Сенің қалаң немен
әйгілі?
-
Сенің қалаңның тұрғындары
демалыс күндері қайда
демалады?
|
|
Сабақтың
соңы
5
мин
|
«Жетістік
баспалдағы» арқылы өзінің сабақтағы жұмысына баға
береді.
|
|
Саралау –оқушыларға қалай
көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті
жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру
деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
|
|
|
Сабақ бойынша
рефлексия
|
|
|
Жалпы
баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі
(оқыту туралы да, оқу туралы
даойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете
алады (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе
жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім,
келесі сабақтарда неге көңіл бөлу
қажет?
|