Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
|
Пән: Қазақ тілі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1 Менің Отаным – Қазақстан Күні: Сынып: 4 |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Қазақстан қалалары. Хат арқылы байланысу |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
4.5.1.2 көптік / тәуелдік / септік / жіктік жалғаулы сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолдану |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: септік, тәуелдік, жіктік жалғаулы сөздерді ауызша, жазбаша тілде қолданады. Көптеген оқушылар: септік, тәуелдік, жіктік жалғаулы сөздерді ауызша, жазбаша тілде қолданады. Кейбір оқушыларсептік, тәуелдік, жіктік жалғаулы сөздерді ауызша, жазбаша тілде қолданады. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Сөйлеу және жазу барысында тәуелдік жалғауын қолданады. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Отан, көрікті жерлер, әлемге әйгілі, тәуелсіз, елорда, Елбасы, рәміз, халық, мақтан ету, атамекен, солтүстік, тұрғын |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Ынтымақтастық |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация |
|||||
|
Бастапқы білім |
Хаттың қалай жазылатынын біледі. |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы
5 мин |
Қызығушылықты ояту. «Бос микрофон». Оқушыларүйде дайындап келген жұмыстарын ортаға салады. «Бос микрофонға» шығатын оқушы кездейсоқ таңдау арқылы анықталады. |
|
||||
|
Сабақтың ортасы
7 мин
10 мин
3 мин
10 мин
|
(Ұ) «Кім жылдам» Оқушылар суретті қолданып, тәуелдік жалғауын дұрыс жалғастырады.
Менің
Сенің
Оның
(Ж) «Мен білемін!» Берілген сөйлемдердің тәуелдік жалғауларын толықтырып жазады. Түпнұсқамен салыстыру арқылы өзін-өзі тексереді.
Түпнұсқа.
Дескриптор:
Кері байланыс. «Бағдаршам» арқылы тапсырма бойынша кері байланыс жасайды. Жасыл түс – жеңіл болды Сары түс – ойландырды Қызыл түс – қиын болды
(Ж) «Ойлан, жаз» Оқушылар берілген сурет бойынша сөйлемдер / шағын мәтін құрастырып жазады. Қай жақта жазатындарын кездейсоқ таңдау арқылы анықтайды.
Қабылдау деңгейі орташа оқушыларға көмек ретінде сұрақтар ұсынылады. Сұрақтар «жедел жәрдем» қорабына салынады.
|
|
||||
|
Сабақтың соңы
5 мин |
«Жетістік баспалдағы» арқылы өзінің сабақтағы жұмысына баға береді.
|
|
||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
|
|
|
|
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
|
|
|||||
|
|
||||||
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
4 сынып Ашық сабақтың тақырыбы Қазақстанның қалалары
4 сынып Ашық сабақтың тақырыбы Қазақстанның қалалары
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
|
Пән: Қазақ тілі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1 Менің Отаным – Қазақстан Күні: Сынып: 4 |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Қазақстан қалалары. Хат арқылы байланысу |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
4.5.1.2 көптік / тәуелдік / септік / жіктік жалғаулы сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолдану |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: септік, тәуелдік, жіктік жалғаулы сөздерді ауызша, жазбаша тілде қолданады. Көптеген оқушылар: септік, тәуелдік, жіктік жалғаулы сөздерді ауызша, жазбаша тілде қолданады. Кейбір оқушыларсептік, тәуелдік, жіктік жалғаулы сөздерді ауызша, жазбаша тілде қолданады. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Сөйлеу және жазу барысында тәуелдік жалғауын қолданады. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Отан, көрікті жерлер, әлемге әйгілі, тәуелсіз, елорда, Елбасы, рәміз, халық, мақтан ету, атамекен, солтүстік, тұрғын |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Ынтымақтастық |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация |
|||||
|
Бастапқы білім |
Хаттың қалай жазылатынын біледі. |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы
5 мин |
Қызығушылықты ояту. «Бос микрофон». Оқушыларүйде дайындап келген жұмыстарын ортаға салады. «Бос микрофонға» шығатын оқушы кездейсоқ таңдау арқылы анықталады. |
|
||||
|
Сабақтың ортасы
7 мин
10 мин
3 мин
10 мин
|
(Ұ) «Кім жылдам» Оқушылар суретті қолданып, тәуелдік жалғауын дұрыс жалғастырады.
Менің
Сенің
Оның
(Ж) «Мен білемін!» Берілген сөйлемдердің тәуелдік жалғауларын толықтырып жазады. Түпнұсқамен салыстыру арқылы өзін-өзі тексереді.
Түпнұсқа.
Дескриптор:
Кері байланыс. «Бағдаршам» арқылы тапсырма бойынша кері байланыс жасайды. Жасыл түс – жеңіл болды Сары түс – ойландырды Қызыл түс – қиын болды
(Ж) «Ойлан, жаз» Оқушылар берілген сурет бойынша сөйлемдер / шағын мәтін құрастырып жазады. Қай жақта жазатындарын кездейсоқ таңдау арқылы анықтайды.
Қабылдау деңгейі орташа оқушыларға көмек ретінде сұрақтар ұсынылады. Сұрақтар «жедел жәрдем» қорабына салынады.
|
|
||||
|
Сабақтың соңы
5 мин |
«Жетістік баспалдағы» арқылы өзінің сабақтағы жұмысына баға береді.
|
|
||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
|
|
|
|
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
|
|
|||||
|
|
||||||
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||
шағым қалдыра аласыз
















