|
Бөлімі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Садырова Гүлжан |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
4 А |
Қатысқандар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: 15 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Менің елім |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.1.1-музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегі мен, әуеннің жанрын, көркемдік образдарын анықтау және салыстыру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Көркемдеуші құралдардың көмегімен әуеннің жанрын, көркемдік образдарын анықтайды және салыстырады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 20 мин
Сабақтың ортасы 15 мин
5 мин
|
Амандасу. «Миға шабуыл» әдісі. Тыңдалым Бейнероликті тамашалау. 1-тапсырма. Ойтолғау. Біз қазақпыз!Біздің туған жеріміз,Отанымыз- Қазақстан!Қазақстан кең байтақ ,аат бабамыздан мұра болып қалған туған жеріміз.Егемендік алған елімізді әлем таниды.Жеріміздің сұлулығымен ,халықтырадың бірлігі мен мақтанамыз. Біз бақытты халықпыз! Еліміздің мемлекеттік рәміздері: Ту, Елтаңба, Қазақсатн Республикасының Гимні. Олай болса балалар бәріміз бірге Қазақстан Республикасының Гимнін орындайық. Өлеңін жазғандар:Ж.Нәжмеддинов, Н.Назарбаев. Әнін жазған: Ш.Қалдаяқов 1.Қазақстан Республикасының Гимні қай жылы қабылданды? 2. «Гимн» деген сөз нені білдіреді? 2-тапсырма: «Зерттеушілік конференциясы» әдісі. Қазақстанға белгілі балалар ақыны А.Асылбек Отанымызға құрмет көрсетіп, «Қазақстан елім менің» деген ән жазды. Торкөзді толтыр, жауаптарын ақынның өлеңінен және сабақ тақырыбынан тауып ал!
3-тапсырма. Тыңдау және талдау. « Дарқан дала» әнін тыңдау Әрбір оқушы өз жұмысын ауызша немесе жазбаша таныстырып бағалайды.
|
Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.
Бір -бірін бағалау |
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі
|
hhtp/mpp.aytis/youtube.com
Оқулық
Смайлик |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлімі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Садырова Гүлжан |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
4 А |
Қатысқандар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: 15 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Нұр-Сұлтан Қазақстанның астанасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.1.2-музыкалық шығарманың дыбыстауын түрлі орындауда тыңдатып орындау және салыстыру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Музыканың Отансүйгіштікке баули алатын мүмкіндіктерін біледі. Музыканың көркем бейнесін, мазмұнын,мүмкіндігінше ажыратып, жалпы түсінігін айтады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 20 мин
Сабақтың ортасы 15 мин
5 мин
|
Амандасу. Сабақтың мақсаты мен таныстыру. 1-тапсырма:.Талдау. «Астана» туралы бейнеролик көреміз. Сұрақтарға жауап береміз. 1.Қәзіргі Астана қалай аталады? 2.Бұған дейін Астананың бірнеше атауы болған? Жауаптарын төркөздерге жазамыз.
2-тапсырма. Тыңдау және талдау. Бейнероликті тамашалап әр бір оқушы өз ойларын айтады. Астана туралы өз ойларын айтады. Әрбір оқушы өз жұмысын ауызша немесе жазбаша таныстырып бағалайды.
3-тапсырма. Ән үйрену, орындау.Б.Бейсенованың «Астана» әнін тыңдап біргелікте орындау. 1.Нұрға толы арайың, Тербейсің жан сарайын, Толғанып ән салайын мен, Астана! Бәйтеректей заңғарың, Гүл жайнаған бауларың, Жүрегімді баурадың сен, Астана 2.Көңілімді тербеген, Көкірегімді кернеген, Сұлулығың жанға маза бермеген, Сезімімді өртеген Неткен ғажап көркем ең. 4-тапсырма. Тыңдау, талдау Т.Тоғжановтың «Шабыт» күйі 1. «Шабыт» деген сөздің мағынасы қандай? 2.Күй қандай көңіл күйде орындалады? 3.Күйді тыңдағанда қандай көңіл күйде болдың?
|
Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.
Бір -бірін бағалау |
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі
|
hhtp/mpp.aytis/youtube.com
Оқулық
Смайлик |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлімі |
|
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Садырова Гүлжан |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: |
4 А |
Қатысқандар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: 15 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Астанамызға тарту |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.3.1-музыкалық көркемдеуш құралдардың көмегімен шығарманы орындау және импрвизациялау; 4.1.3.3- ауызша және жазбаша жұмыстарда негізгі музыкалық ұғымдарды қолдану |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Музыканың отансүйгіштікке баули алатын мүмкіндіктерін біледі.Музыканың көркем бейнесін,мазмұнын мүмкіндігінше ажыратып, жалпы түсінігін айтады. Өз жұмысын жалпы таныстырад |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 10 мин
Сабақтың ортасы
15 мин
10 мин
Сабақтың соңы 5 мин
|
Амандасу. Сабақтың мақсаты мен таныстыру. Дауыс жаттығуын жасайды. Бейнероликте берілген дауыс жаттығуын қайталайды. 1-тапсырма. Тыңдау және орындау. Бейнероликті тамашалап әр бір оқушы өз ойларын айтады. Астана туралы өз ойларын айтады. Әрбір оқушы өз жұмысын ауызша немесе жазбаша таныстырып бағалайды. 2-тапсырма. Ән үйрену, орындау.Б.Бейсенованың «Астана» әнін тыңдап біргелікте орындау. 1.Нұрға толы арайың, Тербейсің жан сарайын, Толғанып ән салайын мен, Астана! Бәйтеректей заңғарың, Гүл жайнаған бауларың, Жүрегімді баурадың сен, Астана 2.Көңілімді тербеген, Көкірегімді кернеген, Сұлулығың жанға маза бермеген, Сезімімді өртеген Неткен ғажап көркем ең. 3-тапсырма. Суырыпсалма «Астанамызға тарту» ойын Ойын шарты үш топқа бөлінеді.
4-тапсырма. Көрме. Нұр- Сұлтан қаласының көркем ғимараттары Рефлексия: -Мен не білдім? - Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым |
Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Әнді біргелікте орындайды Бір -бірін бағалау Суреттермен жұмыс |
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі |
hhtp/mpp.aytis/youtube.com
Оқулық Смайлик Оқулық |
|||
|
Бөлімі |
|
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Садырова Гүлжан |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: |
4 А |
Қатысқандар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: 15 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Туған өлкемді жырлаймын |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.3.4-шығармаларды түрлі жанрлар мен стильдерде орындау |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Шығармаларды түрлі жанрлар мен стильдерде орындайды |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 10 мин Сабақтың ортасы 15 мин Сабақтың соңы 5 мин |
Амандасу. Сабақтың мақсаты мен таныстыру. 1-тапсырма. Тыңдау және орындау. Бейнероликті тамашалап әр бір оқушы өз ойларын айтады. Туған өлке туралы өз ойларын айтады. Әрбір оқушы өз жұмысын ауызша таныстырып бағалайды. Ән орындау «Менің Отаным» Өлеңін жазған:Б.Ысқақов Әнін жазған: Ө.Байділдаев 1.Отан сенің ата анаң, Отан туыс бауырың, Отан өлкең астанаң Отан туған ауылың, 2.Отан тарих, Отан тіл, Туған елің өз халқың, Отан өлең, Отан жыр, Көтерер көкке ел даңқын. 2-тапсырма. Музыкалық сауат. Репетиция (латын тілінде қайталау» дайындықтың бір түрі.Дұрыс нәтижеге жету үшін шығарманы бірнеше рет қайталап орындайды. 3-тапсырма. Біліміңді тексер. Оқушылар оқулықтың 17 беттегі тапсырмаға назар аударыңдар.Өлеңнің әр жолындағы көп нүктенің орнына ұйқасатын сөз тауып дәптерге өз беттеріңізбен орындаңыздар. Рефлексия: -Мен не білдім? - Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым |
Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Әнді біргелікте орындайды Бір -бірін бағалау |
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі |
hhtp/mpp.aytis/youtube.com
Оқулық Смайлик |
|||
|
Бөлімі |
|
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Садырова Гүлжан |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: |
4 А |
Қатысқандар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: 15 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Отан Ана |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.3.5-орындау тәсілдеріне қарай музыкалық аспаптардың тобын ажырату 4.2.1.1-музыкалық шығармашылық жұмыстарды жасау үшін өз идеясын ұсыну және түрлі материалдар мен ресурстарды таңдау |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Құндылық ұғымы туралы түсінеді,Отан,отбасы рәміздерге деген құрметті сезінеді.Музыкалық шығармашылық жұмыстарды жасайды. |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 10 мин Сабақтың ортасы 15 мин Сабақтың соңы 5 мин |
Амандасу. 1-тапсырма. Талқылау Оқулығымыздан 22бетті ашып,жазушы А.Сейдімбеттің «Әйел Ана» ертегісінен үзінді оқып түсінгенімізді айтамыз. Бейнероликті тамашалап әр бір оқушы өз ойларын айтады. Әрбір оқушы өз жұмысын ауызша таныстырып бағалайды. Ән орындау. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Гимні Өлеңін жазған:Ж.Нәжмеддинов Н.Назарбаев Әнін жазған: Ш.Қалдаяқов 1.Алтын күн аспаны, Алтын дән даласы, Ерліктің дастаны, Еліме қарашы. Ежелден ер деген, Даңқымыз шықты ғой, Намысын бермеген, Қазағым мықты ғой. Қайырмасы; Менің елім,менің жырым, Гүлің болып егілемін, Жырың болып, төгілемін елім Туған жерім менің Қазақстаным! 2.Отан тарих, Отан тіл, Туған елің өз халқың, Отан өлең, Отан жыр, Көтерер көкке ел даңқын. 2-тапсырма. Тыңдау және талқылау. 1.Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Гимні тыңдағанда және бейнебаянды көргенде қандай сезімде болдың? 2.Бейнебаянда қандай құндылықтар баяндалған? 3.Өзіңе таныс құндылықтарды ата. 3-тапсырма. Дауыс жаттығуын орында.
4-тапсырма.Ән үйрену.Орындау. «Көк тудың желбірегені»әнін орындау Рефлексия: -Мен не білдім? - Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым |
Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Әнді біргелікте орындайды Бір -бірін бағалау Әнді біргелікте орындау |
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі |
hhtp/mpp.aytis/youtube.com
Оқулық Смайлик Оқулық |
|||
|
Бөлімі |
|
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Садырова Гүлжан |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: |
4 А |
Қатысқандар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: 15 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Үлкенге құрмет |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.1.1- музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегімен әуеннің жанрын,көркемдік образын анықтау және салыстыру |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегімен әуеннің жанрын, көркемдік образын анықтайды және салыстырады |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 10 мин Сабақтың ортасы 15 мин Сабақтың соңы 5 мин |
Амандасу. 1-тапсырма. Талқылау Қазақта үлкенге құрмет, кішіге іззет деген жақсы сөз бар.Үлкендердің алдынан кесіп өтпеу, алдынан шығып сөйлемеу кішілерге міндет.Үлкендерді силау арқылыөзіңізден кішілердің құрметіне ие боласыз. Оқушылар ведионы тамашалай отырып «Ата әже» әнін бірге орындаймыз. 2-тапсырма. Дауыс жаттығуын орында.
3-тапсырма. Ән орындау «Ата әже» әні 4-тапсырма. Оқулықтың 26 бетіндегі «Жасырынбақ» ойын тапсырмасын орында. Көп нүктенің орнына ұйқасын дұрыс тауып дәптеріңе жазып ал. ..........қазыналы,шежірелі, Әр айтқан.........қылар сөзін, Жастарым сөзін бөлмей, жолын кеспей, Ұлтының.........сезінеді. Рефлексия: -Мен не білдім? - Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым |
Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Әнді біргелікте орындайды Бір -бірін бағалау |
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі |
hhtp/mpp/youtube.com
Оқулық Смайлик Оқулық |
|||
|
Бөлімі |
|
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Садырова Гүлжан |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: |
4 А |
Қатысқандар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: 15 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Достығымыз жарасқан |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.1.1- ән айту ережесін сақтай отырып,түрлі сипаттағы екі дауысты қарапайым элементтері бар әндерді орындау 4.1.2.2-түрлі сипаттағы әндерді айтуда жеңіл созып орындау дағдыларын көрсету |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Түрлі сипаттағы әндерді айтуда жеңіл,созып орындау дағдыларын көрсету. Ауызша және жазбаша жұмыстарда негізгі музыкалық ұғымдарды қолдану |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 10 мин Сабақтың ортасы 15 мин Сабақтың соңы 5 мин |
«Миға шабуы» әдісі бойынша суретке қарап мақал мәтелдер құрау. Мақалдар: 1.Айырылмастай досыңа қайырылмастай сөз айтпа 2.Айтулы достың малы бір,кемедегі жаны бір. 3.Дос жылатып айтады, дұшпан күлдіріп айтады 4. Дос көбейсе дұшпан аяқ астында 5Досы көпті жау алмайды, Дұшпаны көпті дау алмайды 2-тапсырма. Талқылау. Оқушылар «Достық» дегенді қалай түсінеміз? Яғни достық адамдардың бір біріне деген адалдығы,өз ара силастығы,татулығы, сүйіспеншілігі, жанашырлығы , қамқорлығының белгісі.Яғни бұл біздің құндылығымыз. Балалар бейнебаянға назар аударайық. Бейнебаянда Жан досым» әнін тыңдаймыз 3-тапсырма. «Сұрақ ілмегі» әдісі - Неліктен ән «Жан досым» деп аталған? -Өзіңнің досың туралы әңгімеле. -Дос ұғымына тән құндылықтарды атап толықтыр. 4-тапсырма. Ән үйрену «Достар» әнін үйренеміз. Рефлексия: -Мен не білдім? - Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым |
Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Әнді біргелікте орындайды Бір -бірін бағалау |
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі |
hhtp/mpp/youtube.com
Оқулық Смайлик Оқулық |
|||
|
Бөлімі |
|
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Садырова Гүлжан |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: |
4 А |
Қатысқандар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: 15 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Құндылықтар шеңбері |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.3.2- музыкалық форманың классикалық түрлерін ажырату 4.1.2.3-музыкалы0 к-ркемдеуш3 09ралдарды 0олдана отырып6 асапатарда ойнау дағдыларын көрсету |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегң мен шығарманың жанрын, көркемдік образдарын анықтау және салыстырады. Өз шығармашылық жұмысын көрсету және бағалай біледі. |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 10 мин Сабақтың ортасы 15 мин Сабақтың соңы 5 мин |
Сергіту сәті. Дөңгеленіп тұрайық, Керегені құрайық, Уықтар бол иіліп, Шаңыраққа киіліп, Киіз үйді құрайық Ендеше балалар келесі суретке назар аударайық. Бұл суретте беріліп тұрған ненің суреті?Шаңырақ пен уық. Тағы нені көріп тұрмыз?Яғни біз өткен сабақта өткен тақырыптарды көріп тұрмыз. Ендеше бұл тақырыптардың барлығына біз қандай ұғымды білеміз?Құндылықтар.Қараңыздаршы неліктен құндылықтар шаңырақ пен уықтар арқылы көрсетілген? Себебі балалар Шаңырақ ұғымы қашанда киелі. Шаңырақ ұғымы мемлекетіміздің бірліктің, татулықтың ,ынтымақ пен берекенің симболы болып табылады. Ал уық кереге мен шаңырақты ұштастыратын ағаш.Яғни біз құндылықтар бөлімінен нені үйрендік? 2-тапсырма. Сәйкестендіру.Тапсырмада берілген сұрақтардың дұрыс жауаптарын тауып сәйкестендіре отырып,дәптерлерімізге жазып аламыз. Оқушылар «Достық» дегенді қалай түсінеміз? Яғни достық адамдардың бір біріне деген адалдығы,өз ара силастығы,татулығы, сүйіспеншілігі, жанашырлығы , қамқорлығының белгісі.Яғни бұл біздің құндылығымыз. Балалар бейнебаянға назар аударайық. Бейнебаянда Жан досым» әнін тыңдаймыз 3-тапсырма. Сөзжұмбақ. Оқулықтарымыздың келесі бетін ашып қараймыз. Қандай тапсырма берілген «Сөзжұмбақ» Міне осы сөзжұмбақты шешіп көрейік. Рефлексия: -Мен не білдім? - Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым |
Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Бір -бірін бағалау Дәптермен жұмыс Дәптермен жұмыс |
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі |
hhtp/mpp/youtube.com
Оқулық Смайлик Оқулық Оқулық |
|||
|
Бөлімі |
|
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Садырова Гүлжан |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: |
4 А |
Қатысқандар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: 15 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Домбыра асыл мұра |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.1.1- музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегі мен әуеннің жанрын,көркемдік образдарын анықтау және салыстыру 4.1.1.2- музыкалық шығарманың дыбыстауын түрлі орындауда тығдатып анықтау және салыстыру |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегң мен шығарманың жанрын, көркемдік образдарын анықтау және салыстырады. Өз шығармашылық жұмысын көрсету және бағалай біледі.Музыкалық шығарманың дыбыстауын түрлі орындауда тыңдап анықтайды және салыстырады |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 10 мин Сабақтың ортасы 15 мин Сабақтың соңы 5 мин |
1-тапсырма. Ойтолғау. Адамзаттың ақыл ойымен және қолымен жасалған құндылықтардың барлығы мәдениет деп аталады. Мысалы: әдебиет, қолөнер, бейнелеу өнері, сәулет өнері, және музыка өнері.Осы өнердің барлық туындылары ата бабамыздан келе жатқан мәдени мұраға жатады. Сұрақтар: Суретке қарап мәдени мұраға не жататыны айт. Домбыраның құрлысын есіңе түсір. Музыка өнеріне жататын өзіңе таныс қандай мәдени мұраларды атар едің? 2-тапсырма.Тыңдау және талқылау. «Ақсақ құлан» халық күйі.
Тапсырмада берілген сұрақтардың дұрыс жауаптарын тауып сәйкестендіре отырып,дәптерлерімізге жазып аламыз. 3-тапсырма. Ән орындау, үйрену. «Домбыра болып сөйледім» әні. Сөзі: Б.Қарағызұлы Әні: И.Елеубаева Рефлексия: -Мен не білдім? - Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым |
Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Бір -бірін бағалау Дәптермен жұмыс |
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі |
hhtp/mpp/youtube.com
Оқулық Смайлик Оқулық Оқулық |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
4 сынып бойынша музыка сабағынан қмж
|
Бөлімі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Садырова Гүлжан |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
4 А |
Қатысқандар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: 15 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Менің елім |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.1.1-музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегі мен, әуеннің жанрын, көркемдік образдарын анықтау және салыстыру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Көркемдеуші құралдардың көмегімен әуеннің жанрын, көркемдік образдарын анықтайды және салыстырады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 20 мин
Сабақтың ортасы 15 мин
5 мин
|
Амандасу. «Миға шабуыл» әдісі. Тыңдалым Бейнероликті тамашалау. 1-тапсырма. Ойтолғау. Біз қазақпыз!Біздің туған жеріміз,Отанымыз- Қазақстан!Қазақстан кең байтақ ,аат бабамыздан мұра болып қалған туған жеріміз.Егемендік алған елімізді әлем таниды.Жеріміздің сұлулығымен ,халықтырадың бірлігі мен мақтанамыз. Біз бақытты халықпыз! Еліміздің мемлекеттік рәміздері: Ту, Елтаңба, Қазақсатн Республикасының Гимні. Олай болса балалар бәріміз бірге Қазақстан Республикасының Гимнін орындайық. Өлеңін жазғандар:Ж.Нәжмеддинов, Н.Назарбаев. Әнін жазған: Ш.Қалдаяқов 1.Қазақстан Республикасының Гимні қай жылы қабылданды? 2. «Гимн» деген сөз нені білдіреді? 2-тапсырма: «Зерттеушілік конференциясы» әдісі. Қазақстанға белгілі балалар ақыны А.Асылбек Отанымызға құрмет көрсетіп, «Қазақстан елім менің» деген ән жазды. Торкөзді толтыр, жауаптарын ақынның өлеңінен және сабақ тақырыбынан тауып ал!
3-тапсырма. Тыңдау және талдау. « Дарқан дала» әнін тыңдау Әрбір оқушы өз жұмысын ауызша немесе жазбаша таныстырып бағалайды.
|
Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.
Бір -бірін бағалау |
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі
|
hhtp/mpp.aytis/youtube.com
Оқулық
Смайлик |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлімі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Садырова Гүлжан |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
4 А |
Қатысқандар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: 15 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Нұр-Сұлтан Қазақстанның астанасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.1.2-музыкалық шығарманың дыбыстауын түрлі орындауда тыңдатып орындау және салыстыру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Музыканың Отансүйгіштікке баули алатын мүмкіндіктерін біледі. Музыканың көркем бейнесін, мазмұнын,мүмкіндігінше ажыратып, жалпы түсінігін айтады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 20 мин
Сабақтың ортасы 15 мин
5 мин
|
Амандасу. Сабақтың мақсаты мен таныстыру. 1-тапсырма:.Талдау. «Астана» туралы бейнеролик көреміз. Сұрақтарға жауап береміз. 1.Қәзіргі Астана қалай аталады? 2.Бұған дейін Астананың бірнеше атауы болған? Жауаптарын төркөздерге жазамыз.
2-тапсырма. Тыңдау және талдау. Бейнероликті тамашалап әр бір оқушы өз ойларын айтады. Астана туралы өз ойларын айтады. Әрбір оқушы өз жұмысын ауызша немесе жазбаша таныстырып бағалайды.
3-тапсырма. Ән үйрену, орындау.Б.Бейсенованың «Астана» әнін тыңдап біргелікте орындау. 1.Нұрға толы арайың, Тербейсің жан сарайын, Толғанып ән салайын мен, Астана! Бәйтеректей заңғарың, Гүл жайнаған бауларың, Жүрегімді баурадың сен, Астана 2.Көңілімді тербеген, Көкірегімді кернеген, Сұлулығың жанға маза бермеген, Сезімімді өртеген Неткен ғажап көркем ең. 4-тапсырма. Тыңдау, талдау Т.Тоғжановтың «Шабыт» күйі 1. «Шабыт» деген сөздің мағынасы қандай? 2.Күй қандай көңіл күйде орындалады? 3.Күйді тыңдағанда қандай көңіл күйде болдың?
|
Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.
Бір -бірін бағалау |
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі
|
hhtp/mpp.aytis/youtube.com
Оқулық
Смайлик |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлімі |
|
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Садырова Гүлжан |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: |
4 А |
Қатысқандар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: 15 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Астанамызға тарту |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.3.1-музыкалық көркемдеуш құралдардың көмегімен шығарманы орындау және импрвизациялау; 4.1.3.3- ауызша және жазбаша жұмыстарда негізгі музыкалық ұғымдарды қолдану |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Музыканың отансүйгіштікке баули алатын мүмкіндіктерін біледі.Музыканың көркем бейнесін,мазмұнын мүмкіндігінше ажыратып, жалпы түсінігін айтады. Өз жұмысын жалпы таныстырад |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 10 мин
Сабақтың ортасы
15 мин
10 мин
Сабақтың соңы 5 мин
|
Амандасу. Сабақтың мақсаты мен таныстыру. Дауыс жаттығуын жасайды. Бейнероликте берілген дауыс жаттығуын қайталайды. 1-тапсырма. Тыңдау және орындау. Бейнероликті тамашалап әр бір оқушы өз ойларын айтады. Астана туралы өз ойларын айтады. Әрбір оқушы өз жұмысын ауызша немесе жазбаша таныстырып бағалайды. 2-тапсырма. Ән үйрену, орындау.Б.Бейсенованың «Астана» әнін тыңдап біргелікте орындау. 1.Нұрға толы арайың, Тербейсің жан сарайын, Толғанып ән салайын мен, Астана! Бәйтеректей заңғарың, Гүл жайнаған бауларың, Жүрегімді баурадың сен, Астана 2.Көңілімді тербеген, Көкірегімді кернеген, Сұлулығың жанға маза бермеген, Сезімімді өртеген Неткен ғажап көркем ең. 3-тапсырма. Суырыпсалма «Астанамызға тарту» ойын Ойын шарты үш топқа бөлінеді.
4-тапсырма. Көрме. Нұр- Сұлтан қаласының көркем ғимараттары Рефлексия: -Мен не білдім? - Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым |
Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Әнді біргелікте орындайды Бір -бірін бағалау Суреттермен жұмыс |
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі |
hhtp/mpp.aytis/youtube.com
Оқулық Смайлик Оқулық |
|||
|
Бөлімі |
|
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Садырова Гүлжан |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: |
4 А |
Қатысқандар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: 15 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Туған өлкемді жырлаймын |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.3.4-шығармаларды түрлі жанрлар мен стильдерде орындау |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Шығармаларды түрлі жанрлар мен стильдерде орындайды |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 10 мин Сабақтың ортасы 15 мин Сабақтың соңы 5 мин |
Амандасу. Сабақтың мақсаты мен таныстыру. 1-тапсырма. Тыңдау және орындау. Бейнероликті тамашалап әр бір оқушы өз ойларын айтады. Туған өлке туралы өз ойларын айтады. Әрбір оқушы өз жұмысын ауызша таныстырып бағалайды. Ән орындау «Менің Отаным» Өлеңін жазған:Б.Ысқақов Әнін жазған: Ө.Байділдаев 1.Отан сенің ата анаң, Отан туыс бауырың, Отан өлкең астанаң Отан туған ауылың, 2.Отан тарих, Отан тіл, Туған елің өз халқың, Отан өлең, Отан жыр, Көтерер көкке ел даңқын. 2-тапсырма. Музыкалық сауат. Репетиция (латын тілінде қайталау» дайындықтың бір түрі.Дұрыс нәтижеге жету үшін шығарманы бірнеше рет қайталап орындайды. 3-тапсырма. Біліміңді тексер. Оқушылар оқулықтың 17 беттегі тапсырмаға назар аударыңдар.Өлеңнің әр жолындағы көп нүктенің орнына ұйқасатын сөз тауып дәптерге өз беттеріңізбен орындаңыздар. Рефлексия: -Мен не білдім? - Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым |
Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Әнді біргелікте орындайды Бір -бірін бағалау |
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі |
hhtp/mpp.aytis/youtube.com
Оқулық Смайлик |
|||
|
Бөлімі |
|
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Садырова Гүлжан |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: |
4 А |
Қатысқандар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: 15 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Отан Ана |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.3.5-орындау тәсілдеріне қарай музыкалық аспаптардың тобын ажырату 4.2.1.1-музыкалық шығармашылық жұмыстарды жасау үшін өз идеясын ұсыну және түрлі материалдар мен ресурстарды таңдау |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Құндылық ұғымы туралы түсінеді,Отан,отбасы рәміздерге деген құрметті сезінеді.Музыкалық шығармашылық жұмыстарды жасайды. |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 10 мин Сабақтың ортасы 15 мин Сабақтың соңы 5 мин |
Амандасу. 1-тапсырма. Талқылау Оқулығымыздан 22бетті ашып,жазушы А.Сейдімбеттің «Әйел Ана» ертегісінен үзінді оқып түсінгенімізді айтамыз. Бейнероликті тамашалап әр бір оқушы өз ойларын айтады. Әрбір оқушы өз жұмысын ауызша таныстырып бағалайды. Ән орындау. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Гимні Өлеңін жазған:Ж.Нәжмеддинов Н.Назарбаев Әнін жазған: Ш.Қалдаяқов 1.Алтын күн аспаны, Алтын дән даласы, Ерліктің дастаны, Еліме қарашы. Ежелден ер деген, Даңқымыз шықты ғой, Намысын бермеген, Қазағым мықты ғой. Қайырмасы; Менің елім,менің жырым, Гүлің болып егілемін, Жырың болып, төгілемін елім Туған жерім менің Қазақстаным! 2.Отан тарих, Отан тіл, Туған елің өз халқың, Отан өлең, Отан жыр, Көтерер көкке ел даңқын. 2-тапсырма. Тыңдау және талқылау. 1.Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Гимні тыңдағанда және бейнебаянды көргенде қандай сезімде болдың? 2.Бейнебаянда қандай құндылықтар баяндалған? 3.Өзіңе таныс құндылықтарды ата. 3-тапсырма. Дауыс жаттығуын орында.
4-тапсырма.Ән үйрену.Орындау. «Көк тудың желбірегені»әнін орындау Рефлексия: -Мен не білдім? - Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым |
Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Әнді біргелікте орындайды Бір -бірін бағалау Әнді біргелікте орындау |
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі |
hhtp/mpp.aytis/youtube.com
Оқулық Смайлик Оқулық |
|||
|
Бөлімі |
|
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Садырова Гүлжан |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: |
4 А |
Қатысқандар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: 15 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Үлкенге құрмет |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.1.1- музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегімен әуеннің жанрын,көркемдік образын анықтау және салыстыру |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегімен әуеннің жанрын, көркемдік образын анықтайды және салыстырады |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 10 мин Сабақтың ортасы 15 мин Сабақтың соңы 5 мин |
Амандасу. 1-тапсырма. Талқылау Қазақта үлкенге құрмет, кішіге іззет деген жақсы сөз бар.Үлкендердің алдынан кесіп өтпеу, алдынан шығып сөйлемеу кішілерге міндет.Үлкендерді силау арқылыөзіңізден кішілердің құрметіне ие боласыз. Оқушылар ведионы тамашалай отырып «Ата әже» әнін бірге орындаймыз. 2-тапсырма. Дауыс жаттығуын орында.
3-тапсырма. Ән орындау «Ата әже» әні 4-тапсырма. Оқулықтың 26 бетіндегі «Жасырынбақ» ойын тапсырмасын орында. Көп нүктенің орнына ұйқасын дұрыс тауып дәптеріңе жазып ал. ..........қазыналы,шежірелі, Әр айтқан.........қылар сөзін, Жастарым сөзін бөлмей, жолын кеспей, Ұлтының.........сезінеді. Рефлексия: -Мен не білдім? - Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым |
Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Әнді біргелікте орындайды Бір -бірін бағалау |
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі |
hhtp/mpp/youtube.com
Оқулық Смайлик Оқулық |
|||
|
Бөлімі |
|
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Садырова Гүлжан |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: |
4 А |
Қатысқандар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: 15 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Достығымыз жарасқан |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.1.1- ән айту ережесін сақтай отырып,түрлі сипаттағы екі дауысты қарапайым элементтері бар әндерді орындау 4.1.2.2-түрлі сипаттағы әндерді айтуда жеңіл созып орындау дағдыларын көрсету |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Түрлі сипаттағы әндерді айтуда жеңіл,созып орындау дағдыларын көрсету. Ауызша және жазбаша жұмыстарда негізгі музыкалық ұғымдарды қолдану |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 10 мин Сабақтың ортасы 15 мин Сабақтың соңы 5 мин |
«Миға шабуы» әдісі бойынша суретке қарап мақал мәтелдер құрау. Мақалдар: 1.Айырылмастай досыңа қайырылмастай сөз айтпа 2.Айтулы достың малы бір,кемедегі жаны бір. 3.Дос жылатып айтады, дұшпан күлдіріп айтады 4. Дос көбейсе дұшпан аяқ астында 5Досы көпті жау алмайды, Дұшпаны көпті дау алмайды 2-тапсырма. Талқылау. Оқушылар «Достық» дегенді қалай түсінеміз? Яғни достық адамдардың бір біріне деген адалдығы,өз ара силастығы,татулығы, сүйіспеншілігі, жанашырлығы , қамқорлығының белгісі.Яғни бұл біздің құндылығымыз. Балалар бейнебаянға назар аударайық. Бейнебаянда Жан досым» әнін тыңдаймыз 3-тапсырма. «Сұрақ ілмегі» әдісі - Неліктен ән «Жан досым» деп аталған? -Өзіңнің досың туралы әңгімеле. -Дос ұғымына тән құндылықтарды атап толықтыр. 4-тапсырма. Ән үйрену «Достар» әнін үйренеміз. Рефлексия: -Мен не білдім? - Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым |
Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Әнді біргелікте орындайды Бір -бірін бағалау |
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі |
hhtp/mpp/youtube.com
Оқулық Смайлик Оқулық |
|||
|
Бөлімі |
|
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Садырова Гүлжан |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: |
4 А |
Қатысқандар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: 15 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Құндылықтар шеңбері |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.3.2- музыкалық форманың классикалық түрлерін ажырату 4.1.2.3-музыкалы0 к-ркемдеуш3 09ралдарды 0олдана отырып6 асапатарда ойнау дағдыларын көрсету |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегң мен шығарманың жанрын, көркемдік образдарын анықтау және салыстырады. Өз шығармашылық жұмысын көрсету және бағалай біледі. |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 10 мин Сабақтың ортасы 15 мин Сабақтың соңы 5 мин |
Сергіту сәті. Дөңгеленіп тұрайық, Керегені құрайық, Уықтар бол иіліп, Шаңыраққа киіліп, Киіз үйді құрайық Ендеше балалар келесі суретке назар аударайық. Бұл суретте беріліп тұрған ненің суреті?Шаңырақ пен уық. Тағы нені көріп тұрмыз?Яғни біз өткен сабақта өткен тақырыптарды көріп тұрмыз. Ендеше бұл тақырыптардың барлығына біз қандай ұғымды білеміз?Құндылықтар.Қараңыздаршы неліктен құндылықтар шаңырақ пен уықтар арқылы көрсетілген? Себебі балалар Шаңырақ ұғымы қашанда киелі. Шаңырақ ұғымы мемлекетіміздің бірліктің, татулықтың ,ынтымақ пен берекенің симболы болып табылады. Ал уық кереге мен шаңырақты ұштастыратын ағаш.Яғни біз құндылықтар бөлімінен нені үйрендік? 2-тапсырма. Сәйкестендіру.Тапсырмада берілген сұрақтардың дұрыс жауаптарын тауып сәйкестендіре отырып,дәптерлерімізге жазып аламыз. Оқушылар «Достық» дегенді қалай түсінеміз? Яғни достық адамдардың бір біріне деген адалдығы,өз ара силастығы,татулығы, сүйіспеншілігі, жанашырлығы , қамқорлығының белгісі.Яғни бұл біздің құндылығымыз. Балалар бейнебаянға назар аударайық. Бейнебаянда Жан досым» әнін тыңдаймыз 3-тапсырма. Сөзжұмбақ. Оқулықтарымыздың келесі бетін ашып қараймыз. Қандай тапсырма берілген «Сөзжұмбақ» Міне осы сөзжұмбақты шешіп көрейік. Рефлексия: -Мен не білдім? - Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым |
Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Бір -бірін бағалау Дәптермен жұмыс Дәптермен жұмыс |
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі |
hhtp/mpp/youtube.com
Оқулық Смайлик Оқулық Оқулық |
|||
|
Бөлімі |
|
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Садырова Гүлжан |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: |
4 А |
Қатысқандар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: 15 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Домбыра асыл мұра |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.1.1- музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегі мен әуеннің жанрын,көркемдік образдарын анықтау және салыстыру 4.1.1.2- музыкалық шығарманың дыбыстауын түрлі орындауда тығдатып анықтау және салыстыру |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегң мен шығарманың жанрын, көркемдік образдарын анықтау және салыстырады. Өз шығармашылық жұмысын көрсету және бағалай біледі.Музыкалық шығарманың дыбыстауын түрлі орындауда тыңдап анықтайды және салыстырады |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 10 мин Сабақтың ортасы 15 мин Сабақтың соңы 5 мин |
1-тапсырма. Ойтолғау. Адамзаттың ақыл ойымен және қолымен жасалған құндылықтардың барлығы мәдениет деп аталады. Мысалы: әдебиет, қолөнер, бейнелеу өнері, сәулет өнері, және музыка өнері.Осы өнердің барлық туындылары ата бабамыздан келе жатқан мәдени мұраға жатады. Сұрақтар: Суретке қарап мәдени мұраға не жататыны айт. Домбыраның құрлысын есіңе түсір. Музыка өнеріне жататын өзіңе таныс қандай мәдени мұраларды атар едің? 2-тапсырма.Тыңдау және талқылау. «Ақсақ құлан» халық күйі.
Тапсырмада берілген сұрақтардың дұрыс жауаптарын тауып сәйкестендіре отырып,дәптерлерімізге жазып аламыз. 3-тапсырма. Ән орындау, үйрену. «Домбыра болып сөйледім» әні. Сөзі: Б.Қарағызұлы Әні: И.Елеубаева Рефлексия: -Мен не білдім? - Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым |
Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Бір -бірін бағалау Дәптермен жұмыс |
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі |
hhtp/mpp/youtube.com
Оқулық Смайлик Оқулық Оқулық |
|||
шағым қалдыра аласыз



