Тексерілді:
|
Білім беру ұйымының атауы |
№24 лицей МКМ |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Заттар және олардың қасиеттері.Ауа мен су |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Иманбекова Ж |
|||||
|
Күні: |
17.12.2024 ж |
|||||
|
Сынып: 4 «Д» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
29. Жауын – шашынға не жатады? |
|||||
|
Оқу мақсаты |
4.3.3.2 атмосферада жауын-шашын түзілу процесін сипаттау; 4.1.2.2 алынған нәтижені білім алушы таңдаған формада ұсыну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
атмосферада жауын-шашын түзілу процесін сипаттайды алынған нәтижені білім алушы таңдаған формада ұсынады |
|||||
|
құндылық |
жасампаздық және жаңашылдық Құзыреттілік: шығармашылық қоршаған әлемді зерттеу, сұрақтар қою, эксперименттер жүргізу және алынған мәліметтер негізінде қорытынды жасай алу; |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I.Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Мейірімді жүрекпен Ақ пейілді тілекпен Амандасып алайық Бір жадырап қалайық |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады |
Жарайсыңдар! |
|
||
|
3 минут |
II. Үй тапсырмасы Мәтінді түсініп оқу. Өткен сабақты пысықтау. 1. Су табиғатта қайда және қандай күйде кездеседі? 2.Оның қандай қасиеттерін білесің? 3.Су айналымы дегеніміз не? |
Мәтіннен түсінгендерін айтады . Сұрақтарға жауап береді. Өз ойларын айтады. |
Дескриптор: 1.Мәтіннен түсінгендерін айтады.Сұрақтарға жауап береді. |
сурет |
||
|
Жаңа сабақ 10 мин Сабақтың ортасы 15 мин Бекіту 10 мин |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен танысады. III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну Сен - жауын-шашын туралы білесің. Жедел жауап Күн райы деген не? Су айналымы деген не? Су айналымында су қандай күйлерде кездеседі? Жауын-шашын түрлері Эврика теледидардан күн райы болжамын тыңдап, жауын-шашын болатынын естіді. Сонда жауын-шашын деген не? Эврика жауын-шашын туралы ақпарат іздеді. Оның ғаламтордан тапқан ақпараттарын зерделе. Жауын-шашын түрлеріне берілген сипаттамаларды фотосуреттерімен сәйкестендір.
Неліктен Негеш жауын-шашынның түзілу жолы бірдей болса, онда неге кейде қар, кейде жаңбыр түрінде жауады деп ойлады. Бұл сұраққа жауап беру үшін ол кластер жасады. Оны аяқтауға көмектес.
Оқулықпен жұмыс Мәтінді түсініп оқы. ЕБҚ 1.Жауын-шашын дегеніміз не? 2. Жауын шашынның қандай түрлерін білесің? Ойлан Шөлде жауын жауа ма? Сен білесің бе? Жер бетіне түсетін жауын - шашын мөлшерін арнайы құралмен өлшейді.
Есте сақта! Бұлттан жер бетіне түсетін сұйық немесе қатты күйдегі ылғалды жауын-шашын деп атайды. |
Күн райы деген не? Су айналымы деген не? Су айналымында су қандай күйлерде кездесетінін айтады Эврика ғаламтордан тапқан ақпараттарын зерделейді. Жауын-шашын түрлеріне берілген сипаттамаларды фотосуреттерімен сәйкестендірі. Сұраққа жауап беру үшін Негеш кластер жасады. Оны аяқтауға көмектеседі. Мәтінді түсініп оқиды. ақпаратты анықтайды |
Дескриптор: 1. Су айналымында су қандай күйлерде кездесетінін айтады .1б 2.Сұрақтарға жауап береді 1б Дескриптор: 1. Эврика ғаламтордан тапқан ақпараттарды зерделейді.1б 2.Жауын-шашын түрлеріне берілген сипаттамаларды фотосуреттерімен сәйкестендірі.1б Дескриптор:
2.қажетті сөздерді толықтырады1б 3.Мәтінді түсініп оқиды.1б 4.Мәтін бойынша сұрақтар құрастырады 1б Дескриптор: 1. Ақпарат көздерін қолданады 1б 2. ақпаратты анықтайды 1б |
Оқулық сурет
|
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
IV.Сабақты қорытындылау: 1. Күн райы деген не? 2.Су айналымы деген не? 3. Су айналымында су қандай күйлерде кездеседі? 4. Жауын-шашын деген не? 5.Тұман неден пайда болады? -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Үй тапсырма . Мәтінді түсініп оқы. Оқушылардың білімін бағалау Рефлексия |
.Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды сабақтан алған әсерлерімен бөліседі Сұрақтар қояды, қосымша түсіндіруді қажет ететін тұстарын айтады. Сабақ немесе тақырып бойынша өз пікірін айтып, болашақта не қалайтынын білдіреді. Оқушы өз оқуында қандай әдістердің тиімді болғанын байқайды. Қателерінің себептерін анықтап, оларды түзету жолдарын ойластырады. өзінің жетістіктерін және қиындықтарын анықтайды. Тапсырма барысында не сәтті болғанын және қай жерде қиналғанын түсінеді. Өзінің жауаптарын және шешімдерін талдайды |
Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . ҚБ : 1-10 б жүйе Мадақтау сөздер Жарайсыңдар Балдар жиынтығын қою |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
4 сынып жаратылыстану 29 сабақ
4 сынып жаратылыстану 29 сабақ
Тексерілді:
|
Білім беру ұйымының атауы |
№24 лицей МКМ |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Заттар және олардың қасиеттері.Ауа мен су |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Иманбекова Ж |
|||||
|
Күні: |
17.12.2024 ж |
|||||
|
Сынып: 4 «Д» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
29. Жауын – шашынға не жатады? |
|||||
|
Оқу мақсаты |
4.3.3.2 атмосферада жауын-шашын түзілу процесін сипаттау; 4.1.2.2 алынған нәтижені білім алушы таңдаған формада ұсыну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
атмосферада жауын-шашын түзілу процесін сипаттайды алынған нәтижені білім алушы таңдаған формада ұсынады |
|||||
|
құндылық |
жасампаздық және жаңашылдық Құзыреттілік: шығармашылық қоршаған әлемді зерттеу, сұрақтар қою, эксперименттер жүргізу және алынған мәліметтер негізінде қорытынды жасай алу; |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I.Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Мейірімді жүрекпен Ақ пейілді тілекпен Амандасып алайық Бір жадырап қалайық |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады |
Жарайсыңдар! |
|
||
|
3 минут |
II. Үй тапсырмасы Мәтінді түсініп оқу. Өткен сабақты пысықтау. 1. Су табиғатта қайда және қандай күйде кездеседі? 2.Оның қандай қасиеттерін білесің? 3.Су айналымы дегеніміз не? |
Мәтіннен түсінгендерін айтады . Сұрақтарға жауап береді. Өз ойларын айтады. |
Дескриптор: 1.Мәтіннен түсінгендерін айтады.Сұрақтарға жауап береді. |
сурет |
||
|
Жаңа сабақ 10 мин Сабақтың ортасы 15 мин Бекіту 10 мин |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен танысады. III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну Сен - жауын-шашын туралы білесің. Жедел жауап Күн райы деген не? Су айналымы деген не? Су айналымында су қандай күйлерде кездеседі? Жауын-шашын түрлері Эврика теледидардан күн райы болжамын тыңдап, жауын-шашын болатынын естіді. Сонда жауын-шашын деген не? Эврика жауын-шашын туралы ақпарат іздеді. Оның ғаламтордан тапқан ақпараттарын зерделе. Жауын-шашын түрлеріне берілген сипаттамаларды фотосуреттерімен сәйкестендір.
Неліктен Негеш жауын-шашынның түзілу жолы бірдей болса, онда неге кейде қар, кейде жаңбыр түрінде жауады деп ойлады. Бұл сұраққа жауап беру үшін ол кластер жасады. Оны аяқтауға көмектес.
Оқулықпен жұмыс Мәтінді түсініп оқы. ЕБҚ 1.Жауын-шашын дегеніміз не? 2. Жауын шашынның қандай түрлерін білесің? Ойлан Шөлде жауын жауа ма? Сен білесің бе? Жер бетіне түсетін жауын - шашын мөлшерін арнайы құралмен өлшейді.
Есте сақта! Бұлттан жер бетіне түсетін сұйық немесе қатты күйдегі ылғалды жауын-шашын деп атайды. |
Күн райы деген не? Су айналымы деген не? Су айналымында су қандай күйлерде кездесетінін айтады Эврика ғаламтордан тапқан ақпараттарын зерделейді. Жауын-шашын түрлеріне берілген сипаттамаларды фотосуреттерімен сәйкестендірі. Сұраққа жауап беру үшін Негеш кластер жасады. Оны аяқтауға көмектеседі. Мәтінді түсініп оқиды. ақпаратты анықтайды |
Дескриптор: 1. Су айналымында су қандай күйлерде кездесетінін айтады .1б 2.Сұрақтарға жауап береді 1б Дескриптор: 1. Эврика ғаламтордан тапқан ақпараттарды зерделейді.1б 2.Жауын-шашын түрлеріне берілген сипаттамаларды фотосуреттерімен сәйкестендірі.1б Дескриптор:
2.қажетті сөздерді толықтырады1б 3.Мәтінді түсініп оқиды.1б 4.Мәтін бойынша сұрақтар құрастырады 1б Дескриптор: 1. Ақпарат көздерін қолданады 1б 2. ақпаратты анықтайды 1б |
Оқулық сурет
|
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
IV.Сабақты қорытындылау: 1. Күн райы деген не? 2.Су айналымы деген не? 3. Су айналымында су қандай күйлерде кездеседі? 4. Жауын-шашын деген не? 5.Тұман неден пайда болады? -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Үй тапсырма . Мәтінді түсініп оқы. Оқушылардың білімін бағалау Рефлексия |
.Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды сабақтан алған әсерлерімен бөліседі Сұрақтар қояды, қосымша түсіндіруді қажет ететін тұстарын айтады. Сабақ немесе тақырып бойынша өз пікірін айтып, болашақта не қалайтынын білдіреді. Оқушы өз оқуында қандай әдістердің тиімді болғанын байқайды. Қателерінің себептерін анықтап, оларды түзету жолдарын ойластырады. өзінің жетістіктерін және қиындықтарын анықтайды. Тапсырма барысында не сәтті болғанын және қай жерде қиналғанын түсінеді. Өзінің жауаптарын және шешімдерін талдайды |
Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . ҚБ : 1-10 б жүйе Мадақтау сөздер Жарайсыңдар Балдар жиынтығын қою |
|
||
шағым қалдыра аласыз

















