Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
4 сынып жаратылыстану сенің өлкеңде қандай жануарлар бар?
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
Пәні: |
|
|||||
Бөлім: |
|
|||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
Күні: |
|
|||||
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы: |
Сенің өлкеңде қандай жануарлар бар? |
|||||
Оқу жоспарына сай оқу мақсаты: |
4.2.2.1. – өз өлкесіндегі жануарларды жіктеу 4.1.2.2. – алынған нәтиже білім алушы таңдаған формада ұсыну |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Өз өлкесінің жануарларын жіктейді;
|
|||||
Құндылықтар |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
|
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады «Біз қандаймыз?» әдісі арқылы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады. Балалар, біз өткен сабақта қандай тақырыпты өттік? Кім айтады? (Қоректік тізбек түрлері) https://wordwall.net/play/79760/705/144
Жарайсыңдар! Балалар, біз жануарлар әлеміне саяхатымызды жалғастырамыз;
Сендерге тапсырма,берілген жануарларды Қазақстанның қай аймағында орналасқанын табайық; Көмек үшін кітабымызға
жүгінейік;
Балалар, жан – жануарлар туралы қызықты ақпараттарды көрелік; (ЖИ) Сабақтың мақсаты: Өз өлкесінің жануарларын жіктеу;
Балалар,жануарлардың тіршілік ортасына бейімделуін сырт бейнесіне қарап білуге болады; Құрлықта мекен ететін жануарлардың денесі жүнмен қапталады. Мұндай жамылғы оларды ыстықтан не суықтан қорғайды. Құрлықта мекен ететіндердің көбі жылдам жүгіре алады, кейбірі жорғалай алады; Құстар қаңқа сүйегі жеңіл және қанаты болғандықтан биікте қалықтап ұша алады. Денесін қаптаған қауырсыны биіктегі суық ауадан қорғайды. Сулы ортадағы құстардың саусақтарының арасында жүзу жарғақтары болады. Ұшпайтын құстарда да кездеседі. Мысалы түйеқұс – ұшпаса да қатты жүгіре алады. Кейбір жануарлар,мысалы, шұбалшын топырақта тіршілік етеді. Олардың көздері болмайды. Жауын жауғанда топырақта ауа жетпегеннен жер бетіне шығады. Су жануарларында көбінде суықта тоңдырмайтын қалың май қабаты болады; 2 – тапсырма (жеке жұмыс) Балалар, біз осы уақытқа дейін жануарлар туралы көптеген ақпараттар алдық; Жануарлардың үй жануары және жабайы болып бөлінетінін, омыртқалы және омыртқасыз болатынын білдік; Қане, суреттер бойынша жануарларды топтастырайық:
3 – тапсырма (топтық жұмыс) Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма Саралау - диалог 1 – топ – суастында тіршілік ететін жануарлар 2 – тапсырма Құстар туралы білетін қызықты ақпараттар 3 – топ Жануарлар туралы білетін қызықты ақпараттар
СЕРГІТІ СӘТІ; 3 – тапсырма (жұптық жұмыс) Өз өлкеңдегі мекендейтін жануарларды қорғау мақсатында қандай іс – шаралар қолданатын едіңдер? 4 – тапсырма https://wordwall.net/play/79792/216/266
Жарайсыңдар! Үйге:Оқулықтағы картаны пайдаланы өзіңнің тұрақылықты жерде мекендейтін жануарларды тауып атын дәптерге жазып ал 38 беттегі картаны пайдалан Кері байланыс: https://view.genially.com/66aa50b9162aa00d4d44600b |
Амандасады Өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауап береді Үй тапсырмасын пысықтап қортындылайды Берілген жануарларды өз аймағына орналастырады Жасанды интеллект арқылы жануарлар әлеміне саяхат жасайды Сабақ мақсатымен танысады Жануарлар туралы ақпараттар алады Жануарлар туралы ақпараттардан керегін өзіне жазып алады Өз өлкесіндегі кездесетін жануарлар туралы қызықты ақпараттар ұсынады Ергежейлі қосаяқ туралы ақпарат алады Су, құстар. Жануарлар туралы білетін ақпараттарын сызба, сурет, сипаттама түрінде айтады Сергіту сәтіне қатысады Өз өлкесінде тірлішік ететін жануарларды қорғау жолдарын ұсынады Қортынды сұрақтарға жауап береді Үйге тапсырма алады |
Балалар өздері алған ұпайларын өзін – өзі бағалау парағына жазып отырады Декриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді; ҚБ: Тамаша! Керемет! Дескриптор: ҚБ: Керемет! Жарайсың! Дескриптор: Омыртқалы жануарларды табады – 1 б Омыртқасыз жануарларды табады – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Өте жақсы! Тамаша! Дескриптор: Әртүрлі айтмақтарда тіршілік ететін жануалар туралы айтады – 1 б Сурет, сызба, сипаттама қолданады – 1 б Дәлеледер келтіреді – 1 б Жалпы – 3 б ҚБ: Өте
жақсы! Дескриптор: Өз өлкесінде мекен ететін жануарлар туралы айтады – 1 б Өз өлкесінде тіршілік ететін жануарларды қорғау іс – шараларын ұсынады – 1 б Жалпы – 2б Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді - 1 б Өз ойларын дәлелдейді – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Тамаша! |
Слайд https://wordwall.net/play/79760/705/144 Қазақстан картасы
Слайд Омыртқалы және омыртқасыз жануарлардың суреті
Жануарлар суреті Қарандаш https://wordwall.net/play/79792/216/266 https://view.genially.com/66aa50b9162aa00d4d44600b |
||
|
|
|
|
|