|
Пән: Қазақ тілі Т2 Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1-бөлім «Менің Отаным – Қазақстан» |
Мектеп: №127ЖББМ Мұғалімнің аты-жөні: Рахимова Г.З. |
||
|
Күні: 08.09.2023 Сынып: 4 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.3 Түрлі жағдаяттарда қарым-қатынасқа түсу 4.2.3.1 белгілі бір тақырыпта сұбхаттасу барысында нақтылап сұрау/қайталап сұрау/шағын мәліметті (3-4 сөйлем) баяндау 4.4 Каллиграфия-лық дағдыларды дамыту 4.4.4.1 каллиграфиялық нормаларға сәйкес әріптердің өзара байланысын сақтап, бір сызықта көркем жазу |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: белгілі бір тақырыпта сұбхаттасу барысында нақтылап сұрайды. Каллиграфиялық нормаларға сәйкес әріптердің өзара байланысын сақтайды. Көпшілігі: белгілі бір тақырыпта сұбхаттасу барысында өз бетінше нақтылап сұрайды. Каллиграфиялық нормаларға сәйкес әріптердің өзара байланысын сақтап, бір сызықта жазады. Кейбірі: белгілі бір тақырыпта сұбхаттасу барысында шағын мәліметті (3-4 сөйлем) баяндайды. Каллиграфиялық нормаларға сәйкес әріптердің өзара байланысын сақтап, бір сызықта көркем жазады. |
||
|
Бағалау критерийлері |
Белгілі бір тақырыпта сұбхаттасу барысында нақтылап сұрайды. Каллиграфиялық нормаларға сәйкес әріптердің өзара байланысын сақтап, бір сызықта көркем жазады. |
||
|
Тілдік мақсаттар |
рәміздер, бейнеленген, бейбітшілік,қыран, бостандық, өрнек |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Өз мемлекетінің рәміздерін құрметтеуге тәрбиелеу. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
ана тілі,тарих сабағы |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
«Мемлекеттік рәміздер туралы» бейнежазба.https://www.youtube.com/watch?v=bgiV_8YvbqI |
||
|
Бастапқы білім |
Менің Қазақстаным |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Қызығушылығын ояту. «Мемлекеттік рәміздер туралы» бейнежазба.https://www.youtube.com/watch?v=bgiV_8YvbqIОқушылар бейнежазбаны көріп, түсінгендерін айтады. Үй тапсырмасын тексеру: Мақалдарды аяқта: Туған жер – алтын бесік. Өз елім – өлең төсегім. Отан отбасынан басталады.
Сабақтың тақырыбы: Қазақстан Республикасының рәміздері. Ту Сабақтың мақсаты:
|
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Айтылым алды тапсырма (С) Оқушылар жаңа сөздермен танысады. Сөйлемдер құрастырады. «Қазақстан Республикасының рәміздері. Ту» мәтіні бойынша сұрақтарға жауап береді. Оқушылар шеңберге тұрады қолдарына қорап беріледі, музыка қойылады, қай оқушының қолында қорап қалды сол оқушы сұрақты алып жауап береді.
Тыңдалым тапсырмасы. Елтаңба туралы мәтінді тыңдайды. Талдайды. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы. Егеменді Қазақстанның Елтаңбасы 1992 жылы ресми түрде қабылданды. Оның авторлары – белгілі сәулетшілер Жандарбек Мәлібеков пен Шот-Аман Уәлиханов. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік елтаңбасы дөңгелек. Мемлекеттік елтаңбаның орталық элементі –шаңырақ бейнесі. Шаңырақты айнала күн сәулесі секілді тараған уықтар шаншылған. Шаңырақтың оң жағы мен сол жағына аңыздардағы қанатты пырақтар бейнесі орналастырылған. Жоғарғы бөлігінде – көлемді бес бұрышты жұлдыз, ал төменгі бөлігінде «Қазақстан» деген жазу бар. Шаңырақ – елімізді мекендейтін барлық халықтардың ортақ қонысының символы. Қанатты тұлпар бейнесі батылдықты, сенімділікті және ерік күшін танытады. Бес бұрышты жұлдыз символы Қазақстан тұрғындарының жүрегі мен құшағы бес құрлықтың өкілдері үшін қашанда ашық екенін білдіреді. Елтаңбада қолданылған негізгі түс – алтынның түсі. Бұл – байлықтың, әділдіктің және кеңпейілділіктің символы. Айтылым тапсырмасы. Ту туралы мәтінді оқиды. Талдайды. (ЖЖ) Әр жұп 4 сұрақ құрастырады. Тілші рөліне еніп, сұхбат алады. Жұптар бірін-бірі бағалайды. (Т) Әр топтан сыныптың туын әзірлеуін сұраңыз. Тудың түсін, оған салынған суретті неліктен таңдағанын дәлелдеп, негіздеуді ұсыну.
|
|
|
|
Сабақтың соңы |
Мен бүгін сабақта ..., ..., ... үйрендім. Үйде: Мемлекеттік тудың суретін салып, мазмұндау. |
|
|
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
|
қабылдау деңгейі жоғары оқушылар жаңа сөздерді қатыстыра отырып, сөйлем құрап айта алады. |
Жұптар бірін-бірі бағалайды. |
Жұптық, ұжымдық жұмыс кезеңінде бір-біріне құрмет, сыйластық көрсету. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
4-сынып орыс мектебі ҚМЖ Тақырып:"Мемлекеттік рәміздер"
4-сынып орыс мектебі ҚМЖ Тақырып:"Мемлекеттік рәміздер"
|
Пән: Қазақ тілі Т2 Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1-бөлім «Менің Отаным – Қазақстан» |
Мектеп: №127ЖББМ Мұғалімнің аты-жөні: Рахимова Г.З. |
||
|
Күні: 08.09.2023 Сынып: 4 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.3 Түрлі жағдаяттарда қарым-қатынасқа түсу 4.2.3.1 белгілі бір тақырыпта сұбхаттасу барысында нақтылап сұрау/қайталап сұрау/шағын мәліметті (3-4 сөйлем) баяндау 4.4 Каллиграфия-лық дағдыларды дамыту 4.4.4.1 каллиграфиялық нормаларға сәйкес әріптердің өзара байланысын сақтап, бір сызықта көркем жазу |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: белгілі бір тақырыпта сұбхаттасу барысында нақтылап сұрайды. Каллиграфиялық нормаларға сәйкес әріптердің өзара байланысын сақтайды. Көпшілігі: белгілі бір тақырыпта сұбхаттасу барысында өз бетінше нақтылап сұрайды. Каллиграфиялық нормаларға сәйкес әріптердің өзара байланысын сақтап, бір сызықта жазады. Кейбірі: белгілі бір тақырыпта сұбхаттасу барысында шағын мәліметті (3-4 сөйлем) баяндайды. Каллиграфиялық нормаларға сәйкес әріптердің өзара байланысын сақтап, бір сызықта көркем жазады. |
||
|
Бағалау критерийлері |
Белгілі бір тақырыпта сұбхаттасу барысында нақтылап сұрайды. Каллиграфиялық нормаларға сәйкес әріптердің өзара байланысын сақтап, бір сызықта көркем жазады. |
||
|
Тілдік мақсаттар |
рәміздер, бейнеленген, бейбітшілік,қыран, бостандық, өрнек |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Өз мемлекетінің рәміздерін құрметтеуге тәрбиелеу. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
ана тілі,тарих сабағы |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
«Мемлекеттік рәміздер туралы» бейнежазба.https://www.youtube.com/watch?v=bgiV_8YvbqI |
||
|
Бастапқы білім |
Менің Қазақстаным |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Қызығушылығын ояту. «Мемлекеттік рәміздер туралы» бейнежазба.https://www.youtube.com/watch?v=bgiV_8YvbqIОқушылар бейнежазбаны көріп, түсінгендерін айтады. Үй тапсырмасын тексеру: Мақалдарды аяқта: Туған жер – алтын бесік. Өз елім – өлең төсегім. Отан отбасынан басталады.
Сабақтың тақырыбы: Қазақстан Республикасының рәміздері. Ту Сабақтың мақсаты:
|
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Айтылым алды тапсырма (С) Оқушылар жаңа сөздермен танысады. Сөйлемдер құрастырады. «Қазақстан Республикасының рәміздері. Ту» мәтіні бойынша сұрақтарға жауап береді. Оқушылар шеңберге тұрады қолдарына қорап беріледі, музыка қойылады, қай оқушының қолында қорап қалды сол оқушы сұрақты алып жауап береді.
Тыңдалым тапсырмасы. Елтаңба туралы мәтінді тыңдайды. Талдайды. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы. Егеменді Қазақстанның Елтаңбасы 1992 жылы ресми түрде қабылданды. Оның авторлары – белгілі сәулетшілер Жандарбек Мәлібеков пен Шот-Аман Уәлиханов. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік елтаңбасы дөңгелек. Мемлекеттік елтаңбаның орталық элементі –шаңырақ бейнесі. Шаңырақты айнала күн сәулесі секілді тараған уықтар шаншылған. Шаңырақтың оң жағы мен сол жағына аңыздардағы қанатты пырақтар бейнесі орналастырылған. Жоғарғы бөлігінде – көлемді бес бұрышты жұлдыз, ал төменгі бөлігінде «Қазақстан» деген жазу бар. Шаңырақ – елімізді мекендейтін барлық халықтардың ортақ қонысының символы. Қанатты тұлпар бейнесі батылдықты, сенімділікті және ерік күшін танытады. Бес бұрышты жұлдыз символы Қазақстан тұрғындарының жүрегі мен құшағы бес құрлықтың өкілдері үшін қашанда ашық екенін білдіреді. Елтаңбада қолданылған негізгі түс – алтынның түсі. Бұл – байлықтың, әділдіктің және кеңпейілділіктің символы. Айтылым тапсырмасы. Ту туралы мәтінді оқиды. Талдайды. (ЖЖ) Әр жұп 4 сұрақ құрастырады. Тілші рөліне еніп, сұхбат алады. Жұптар бірін-бірі бағалайды. (Т) Әр топтан сыныптың туын әзірлеуін сұраңыз. Тудың түсін, оған салынған суретті неліктен таңдағанын дәлелдеп, негіздеуді ұсыну.
|
|
|
|
Сабақтың соңы |
Мен бүгін сабақта ..., ..., ... үйрендім. Үйде: Мемлекеттік тудың суретін салып, мазмұндау. |
|
|
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
|
қабылдау деңгейі жоғары оқушылар жаңа сөздерді қатыстыра отырып, сөйлем құрап айта алады. |
Жұптар бірін-бірі бағалайды. |
Жұптық, ұжымдық жұмыс кезеңінде бір-біріне құрмет, сыйластық көрсету. |
|
шағым қалдыра аласыз













