4 сынып, "Қызыл" кітапқа енген гүлдер.

Тақырып бойынша 11 материал табылды

4 сынып, "Қызыл" кітапқа енген гүлдер.

Материал туралы қысқаша түсінік
қысқа мерзімді жоспар
Материалдың қысқаша нұсқасы

Жамбыл облысы әкімдігінің білім басқармасы

Тараз қаласының білім бөлімінің Әлихан Бөкейханов атындағы №1 гимназиясы» КММ

(білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:

Қоршаған ортаны қорғау

Педагогтің аты-жөні

Асилдин Ә.Е

Күні:


Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

«Қызыл кітапқа» енген гүлдер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.3.1.1 мәтінді іштей, түсініп және қажетті ақпаратты тауып оқу

4.4.5.2 сөзге қосымшалар жалғау кезінде үндестік заңын сақтау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар орындай алады: * мәтінді іштей, түсініп және қажетті ақпаратты тауып оқи алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: сөзге қосымшалар жалғай алады

Кейбір оқушылар орындай алады: сөзге қосымшалар жалғау кезінде үндестік заңын сақтай алады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы































Ортасы































Соңы


Берілген суреттер арқылы оқушылар бір -бірімен амандасады. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру Топқа бөлу. «Гүлдер» әдісі арқылы топқа бөлінеді..

«Көршіңді тексер» әдісі арқылы үй тапсырмасын бекіту. Қасында отырған оқушының үй тапсырмасын тексереді. «Ұстап ал» әдісі арқылы жаңа сөздерді қайталайды.

Сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстыру.

Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен сөз тіркесін, жай сөйлемдер құрайды.

Тақырыпқа байланысты жаңа сөздерді сөздік дәптерлеріне жазып алады.

Тыңдалым алды тапсырмасы.

Жетекші сұрақтар

Қандай өсімдіктерді білесің?

Үйде өсімдіктердің қандай түрлері бар?

Өсімдіктердің қандай пайдасы бар?

Қызыл кітапқа енген қандай өсімдіктерді білесің?

Дескриптор:

  • сұрақтарға жауап береді

1 – тапсырма. Оқылым тапсырмасы

Топтық жұмыс.

Экраннан «Қызыл кітапқа» енген гүлдер туралы видеоматериал көреді. Топ болып, мәтінді оқып, қажетті ақпараттарды тауып кестені толтырады.

Мәтін бойынша кестені толтырыңдар.

Дескриптор:

  • мәтін мазмұны бойынша кесте толтырады – 2 балл

  • айтылым барысында орфоэпиялық нормаларды сақтайды – 1 балл

Тақтамен жұмыс. Мәтін бойынша сөйлемдерді толықтыр.

Дескриптор:

  • қажетті ақпаратты табады

  • сөйлемді толықтырады

  • сөзге қосымшалар жалғау кезінде үндестік заңын сақтайды

Сергіту сәті.

Тілдік дағды. Сан есімнің -ыншы ,- інші,

ншы ,- нші, жұрнағы. Қайталау

Жазылым. «Ойлан, жаз, жұптас». Сан есімнің -ыншы ,- інші, -ншы ,- нші, жұрнағын

жалға. Мәтіннен сан есімдерді тауып, реттік сан есімдерге айналдырып жазып, көршісінің дәптерін тексереді.

Үлгі: 10-15

Оныншы, он бесінші

Дескриптор:

  • Жазылым барысында орфографиялық нормаларды сақтайды

  • -ыншы ,- інші, ншы ,- нші, қосымшаларын қолдана алады

  • сөзге қосымшалар жалғау кезінде үндестік заңын сақтайды

Қорытынды: Оқушыларды сабақ барысында алған білімін қорытындылау.

Тыңдалымнан кейінгі тапсырма

«Лэйс» әдісі арқылы берілген сұрақтарға жауап бер.

Дескриптор:

  • Тыңдалым материалының мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бере алады

  • -ыншы ,- інші, ншы ,- нші, қосымшаларын қолдана алады

  • айтылым барысында орфоэпиялық нормаларды сақтайды

Бағалау. Рефлексия.

«Білім қоржыны» әдісі арқылы кері байланыс жасау.


Мұғаліммен бірге қайталайды. Алдыңғы сабақта өткен тақырыптарды қайталайды.. Сұрақтарға жауап береді.









ұрақтарға жауап береді.











Мәтін мазмұны бойынша кластер құрастырады.



















Мәтін бойынша сөйлемдерді толықтырады.











Сан есімдерді, реттік сан есімдерге айналдырып жазады.












Сұрақтарға жауап береді.










Кері байланыс жасайды.

Бағалау парағына балл қою









Бағалау парағына балл қою































Бағалау парағына балл қою

















Бағалау парағына балл қою











Бағалау парағына балл қою


Кітап, қима қағаздар, интербелсенді тақта, слайд
































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
11.03.2024
470
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі