Өзiн-өзiтану сабағының жоспары
Мектеп Сам _____________Мерзiм___12.09.2018_________№ 2_сабақ____»
Тақырып: Білімге құштарлық
Құндылық: сүйіспеншілік
Қасиеттер: сүйіспеншілік, мейірім, достық.
Мұғалiм: Жұмағалиева Т
Сынып 4
|
Сабақ мақсаты: Оқушылардың «білім»құндылығы туралы түсініктерін кеңейту. Міндеттері: Білімділік- білім,даналық ұғымдары туралы түсініктерін кеңейту; дамытушылық- білімге,оқуға қызығушылықтарын дамыту; тәрбиелік- білімді бағалауға тәрбиелеу. |
|
|
Сабақ барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңi. Сәлемдесу, оқушылардың көңіл-күйін сұрау, сабаққа қатысуды тексеру. 2.Тыныштық сәтi. «Менің жан дүниемдегі сәуле» жаттығуын баяу әуен тыңдай отырып жасау. Баланың өзінің ішкі күйіне үңілуге,олардың саяхаттан алған әсерлерін сезінуге мүмкіндік беретін тыныштық сәті төмендегідей ұйымдастырылады. -Балалар,денелеріңді түзу ұстап,бастарыңды жоғары көтеріп ыңғайланып отырыңдар.Көздеріңді жұмыңдар.Ауаны терең жұтып, еркін тыныс алыңдар өздеріңнің таныс ауылдарыңды бақылап, бақытқа,махаббат пен тыныштыққа толы таза,шипалы ауаны тұла бойларыңа толғанын сезініңдер.Ал енді көздеріңді ашсаңдар да болады. 3.Үй тапсырмасын тексеру. Оқушыларға Қ.Толыбаевтың «Құштарлық» әңгімесін оқу.
|
Сабақ барысын талқылау: |
|
4.Дәйексөз. Тақтаға жазылған «Оқу-білім бұлағы,білім-өмір шырағы»деген мақалдың мәнін түсіндіру. . |
|
|
5.Әңгiмелеу (сұхбат). Білімнің адамға пайдасын түсіндіру мақсатында әңгімелесу жүргізіледі. С.Баязитовтың «Мақал мәнісі» атты өлеңін оқушылармен қосылып айту. Мақал мәнісі «Кітап-білім бұлағы, Кітаппен достас мәңгілік. Білім-өмір шырағы». Жадыңа білім жаңғырып, Осы мақал мәнісі Оятар сана сезімді. Қалай,- деп інім сұрады. Танырсың жатты,өзіңді, Болғың келсе білімді, Ашарсың сөйтіп көзіңді. 1.«Білекті- бірді жығар,білімді-мыңды жығар»деген мақалды қалай түсінесіңдер? 2.«Кітап-білім бұлағы,білім-өмір шырағы».-дегенді қалай түсінесіңдер? 3.Білімнің адам өміріне қандай пайдасы бар? 4.Білімді өз бойларыңа қандай жолмен жинақтауға болады деп ойлайсыңдар? 6.Шығармашылық жұмыс. Оқушылардың білімге құштарлықтарын байқау мақсатында «Жалғасын тап»атты ойын-жаттығу ұйымдастыру.Мұғалім мақал –мәтелдің бас бөлігін айтады,оқушылар жалғастырады. 1.Білімнің басы – бейнет,соңы.... 2.Білімдіге дүние жарық, Білімсіздің...... 3.Өнер – ағып жатқан бұлақ, Білім –жанып.... 4.Тіліңмен жүгірме,....т.б |
|
|
7.Дәптермен жұмыс Оқушылардың сабақта айтылған ойларды пысықтай түсу үшін дәптердегі тапсырма орындалады.Жұмбақты шешіңдер. |
|
|
8.Топпен ән айту. «Әнші балапан» Сөзі: Қ.Қазыбекұлы, әні:М.Омаров |
|
|
9.Үй тапсырмасы. Дәптердегі сурет бояуды аяқтау. |
|
|
10. Қорытындылау,соңғы тыныштық сәтi. «Оқу инемен құдық қазғандай»дегенді қалай түсінесіңдер?
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
4-сынып сабақ жоспар
4-сынып сабақ жоспар
Өзiн-өзiтану сабағының жоспары
Мектеп Сам _____________Мерзiм___12.09.2018_________№ 2_сабақ____»
Тақырып: Білімге құштарлық
Құндылық: сүйіспеншілік
Қасиеттер: сүйіспеншілік, мейірім, достық.
Мұғалiм: Жұмағалиева Т
Сынып 4
|
Сабақ мақсаты: Оқушылардың «білім»құндылығы туралы түсініктерін кеңейту. Міндеттері: Білімділік- білім,даналық ұғымдары туралы түсініктерін кеңейту; дамытушылық- білімге,оқуға қызығушылықтарын дамыту; тәрбиелік- білімді бағалауға тәрбиелеу. |
|
|
Сабақ барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңi. Сәлемдесу, оқушылардың көңіл-күйін сұрау, сабаққа қатысуды тексеру. 2.Тыныштық сәтi. «Менің жан дүниемдегі сәуле» жаттығуын баяу әуен тыңдай отырып жасау. Баланың өзінің ішкі күйіне үңілуге,олардың саяхаттан алған әсерлерін сезінуге мүмкіндік беретін тыныштық сәті төмендегідей ұйымдастырылады. -Балалар,денелеріңді түзу ұстап,бастарыңды жоғары көтеріп ыңғайланып отырыңдар.Көздеріңді жұмыңдар.Ауаны терең жұтып, еркін тыныс алыңдар өздеріңнің таныс ауылдарыңды бақылап, бақытқа,махаббат пен тыныштыққа толы таза,шипалы ауаны тұла бойларыңа толғанын сезініңдер.Ал енді көздеріңді ашсаңдар да болады. 3.Үй тапсырмасын тексеру. Оқушыларға Қ.Толыбаевтың «Құштарлық» әңгімесін оқу.
|
Сабақ барысын талқылау: |
|
4.Дәйексөз. Тақтаға жазылған «Оқу-білім бұлағы,білім-өмір шырағы»деген мақалдың мәнін түсіндіру. . |
|
|
5.Әңгiмелеу (сұхбат). Білімнің адамға пайдасын түсіндіру мақсатында әңгімелесу жүргізіледі. С.Баязитовтың «Мақал мәнісі» атты өлеңін оқушылармен қосылып айту. Мақал мәнісі «Кітап-білім бұлағы, Кітаппен достас мәңгілік. Білім-өмір шырағы». Жадыңа білім жаңғырып, Осы мақал мәнісі Оятар сана сезімді. Қалай,- деп інім сұрады. Танырсың жатты,өзіңді, Болғың келсе білімді, Ашарсың сөйтіп көзіңді. 1.«Білекті- бірді жығар,білімді-мыңды жығар»деген мақалды қалай түсінесіңдер? 2.«Кітап-білім бұлағы,білім-өмір шырағы».-дегенді қалай түсінесіңдер? 3.Білімнің адам өміріне қандай пайдасы бар? 4.Білімді өз бойларыңа қандай жолмен жинақтауға болады деп ойлайсыңдар? 6.Шығармашылық жұмыс. Оқушылардың білімге құштарлықтарын байқау мақсатында «Жалғасын тап»атты ойын-жаттығу ұйымдастыру.Мұғалім мақал –мәтелдің бас бөлігін айтады,оқушылар жалғастырады. 1.Білімнің басы – бейнет,соңы.... 2.Білімдіге дүние жарық, Білімсіздің...... 3.Өнер – ағып жатқан бұлақ, Білім –жанып.... 4.Тіліңмен жүгірме,....т.б |
|
|
7.Дәптермен жұмыс Оқушылардың сабақта айтылған ойларды пысықтай түсу үшін дәптердегі тапсырма орындалады.Жұмбақты шешіңдер. |
|
|
8.Топпен ән айту. «Әнші балапан» Сөзі: Қ.Қазыбекұлы, әні:М.Омаров |
|
|
9.Үй тапсырмасы. Дәптердегі сурет бояуды аяқтау. |
|
|
10. Қорытындылау,соңғы тыныштық сәтi. «Оқу инемен құдық қазғандай»дегенді қалай түсінесіңдер?
|
|
шағым қалдыра аласыз













