Өзiн-өзiтану сабағының жоспары
Мектеп Сам____________Мерзiм__26.09.2018__________№ 4 сабақ_____
Тақырып: Менің сыныбым-менің ұжымым
Құндылық: Махаббат,бақыт
Қасиеттер: сүйіспеншілік, мейірім, достық.
Мұғалiм: Жұмағалиева Т
Сынып 4
|
Сабақ мақсаты: Оқушылардың «ұжым», «достық»құндылықтары туралы түсініктерін кеңейту. Міндеттері: Білімділік- ұжымның адам өміріндегі маңыздылығын түсіндіру; дамытушылық- өзара татулық,сыйластық қарым-қатынастарын дамыту; тәрбиелік- бірлікке,сыйластыққа,достыққа тәрбиелеу. |
|
|
Сабақ барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңi. Сәлемдесу, оқушылардың көңіл-күйін сұрау, сабаққа қатысуды тексеру. 2.Тыныштық сәтi. «Менің жан дүниемдегі сәуле» жаттығуын баяу әуен тыңдай отырып жасау. 3.Үй тапсырмасын тексеру. Оқушыларға сынып ұжымындағы қарым-қатынастар туралы түсінік беру мақсатында М.Гумеровтың «Күмән»әңгімесін оқу.Балаларға сұрақтар қойылып жауаптар тыңдалады. 1.Әңгімеде оқиғадан сынып оқушыларының қандай жақсы қасиеттерін көруге болады? 2.Олардың бойында қандай жағымсыз қасиеттерді байқадыңдар? |
Сабақ барысын талқылау: |
|
4.Дәйексөз. Ә.Табылдиевтың «Ұжым болу-бақыт» дегн нақыл сөзінің мәнін ашып түсіндіру. |
|
|
5.Әңгiмелеу (сұхбат). 1.Бірлік,сыйластық,түсіністік,ұйымшылдық,ұжымшылдық деген ұғымдарды қалай түсінесіңдер? 2.Өз сыныбың несімен ұнайды? |
|
|
6. Жағдаятты талдау Оқушылардың сынып ұжымы туралы пікірлерін білу мақсатында жаттығу-ойлану жүргізіледі. 1-жағдаят:Сенің сыныптас құрбың спорттық жарыстан «бас жүлде» алып жеңіспен оралды.Қуанышында шек жоқ. 2-жағдаят: Сыныптасың «Білімнің биік шыңы» атты сайысқа қатысып жеңіліп қалды.Ол қатты ренжулі. 3-жағдаят: Сынып балалары ылғи тәртіпсіздік жасайды.Осылары үшін кезекші сынып оларды «Кірпі»газетіне шығарды.Балалардың жауаптары тыңдалады. |
|
|
7.Топпен ән айту. «Бала тілегі» Сөзі: С.Молдасанұлы, әні:Ф.Жолдасова |
|
|
8.Үй тапсырмасы. Оқушылар оқулықта берілген мәтіндерді кезектесіп оқиды. |
|
|
Қорытындылау, соңғы тыныштық сәтi Балалар кезектесіп сыныптастарына тілек айтады және А.Шамкеновтың «Біздің сынып»атты өлеңін түсініп оқиды. Біздің сынып Жұп жазбастан жүреміз, Оқуда да алдамыз, Біздің сынып-мақтаулы. Біздің сынып-өнерлі. Өйткені біз сүйеміз Жақсы үйреніп алғанбыз Дәйім тәртіп сақтауды. Талай би мен өлеңді. Біздің сынып-мақтаулы. Біздің сынып-өнерлі.
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
4-сынып сабақ жоспар менің сыныбым-менің ұжымым
4-сынып сабақ жоспар менің сыныбым-менің ұжымым
Өзiн-өзiтану сабағының жоспары
Мектеп Сам____________Мерзiм__26.09.2018__________№ 4 сабақ_____
Тақырып: Менің сыныбым-менің ұжымым
Құндылық: Махаббат,бақыт
Қасиеттер: сүйіспеншілік, мейірім, достық.
Мұғалiм: Жұмағалиева Т
Сынып 4
|
Сабақ мақсаты: Оқушылардың «ұжым», «достық»құндылықтары туралы түсініктерін кеңейту. Міндеттері: Білімділік- ұжымның адам өміріндегі маңыздылығын түсіндіру; дамытушылық- өзара татулық,сыйластық қарым-қатынастарын дамыту; тәрбиелік- бірлікке,сыйластыққа,достыққа тәрбиелеу. |
|
|
Сабақ барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңi. Сәлемдесу, оқушылардың көңіл-күйін сұрау, сабаққа қатысуды тексеру. 2.Тыныштық сәтi. «Менің жан дүниемдегі сәуле» жаттығуын баяу әуен тыңдай отырып жасау. 3.Үй тапсырмасын тексеру. Оқушыларға сынып ұжымындағы қарым-қатынастар туралы түсінік беру мақсатында М.Гумеровтың «Күмән»әңгімесін оқу.Балаларға сұрақтар қойылып жауаптар тыңдалады. 1.Әңгімеде оқиғадан сынып оқушыларының қандай жақсы қасиеттерін көруге болады? 2.Олардың бойында қандай жағымсыз қасиеттерді байқадыңдар? |
Сабақ барысын талқылау: |
|
4.Дәйексөз. Ә.Табылдиевтың «Ұжым болу-бақыт» дегн нақыл сөзінің мәнін ашып түсіндіру. |
|
|
5.Әңгiмелеу (сұхбат). 1.Бірлік,сыйластық,түсіністік,ұйымшылдық,ұжымшылдық деген ұғымдарды қалай түсінесіңдер? 2.Өз сыныбың несімен ұнайды? |
|
|
6. Жағдаятты талдау Оқушылардың сынып ұжымы туралы пікірлерін білу мақсатында жаттығу-ойлану жүргізіледі. 1-жағдаят:Сенің сыныптас құрбың спорттық жарыстан «бас жүлде» алып жеңіспен оралды.Қуанышында шек жоқ. 2-жағдаят: Сыныптасың «Білімнің биік шыңы» атты сайысқа қатысып жеңіліп қалды.Ол қатты ренжулі. 3-жағдаят: Сынып балалары ылғи тәртіпсіздік жасайды.Осылары үшін кезекші сынып оларды «Кірпі»газетіне шығарды.Балалардың жауаптары тыңдалады. |
|
|
7.Топпен ән айту. «Бала тілегі» Сөзі: С.Молдасанұлы, әні:Ф.Жолдасова |
|
|
8.Үй тапсырмасы. Оқушылар оқулықта берілген мәтіндерді кезектесіп оқиды. |
|
|
Қорытындылау, соңғы тыныштық сәтi Балалар кезектесіп сыныптастарына тілек айтады және А.Шамкеновтың «Біздің сынып»атты өлеңін түсініп оқиды. Біздің сынып Жұп жазбастан жүреміз, Оқуда да алдамыз, Біздің сынып-мақтаулы. Біздің сынып-өнерлі. Өйткені біз сүйеміз Жақсы үйреніп алғанбыз Дәйім тәртіп сақтауды. Талай би мен өлеңді. Біздің сынып-мақтаулы. Біздің сынып-өнерлі.
|
|
шағым қалдыра аласыз













