Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Дүниетану 34-сабақ
|
Бөлім: |
Болашаққа саяхат |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстанның әлем алдындағы бейнесі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.3.2 түрлі дереккөздерге негізделе отырып, өз аймағының экономикалық қызмет атқаратын субъектілеріне сипаттама беру 4.3.5.1 Зерттеулер негізінде «Қазақстан» атауымен байланысты мағыналық ассоциациялар қатарын (ұлттық бренд) ұсыну |
|
|
Сабақтың мақсаты
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Топқа бөлу «Таңдау» әдісімен жүреді. -Сурет бөліктерінің бірін таңдап, топқа бірігіп отырыңдар. Жаңа оқу материалын жариялау «Миға шабуыл» әдісі: - Бренд сөзін естідіңдер ме? Нені білдіреді? - Қандай қазақстандық тауар белгісін білесіңдер? Мысал келтіріңдер. -Ендеше бүгінгі сабақта түрлі дереккөздер негізінде өз аймағымыздың экономикалық қызмет атқаратын субъектілеріне сипаттама бересіңдер және «Қазақстан» атауымен байланысты мағыналық ассоциациялар қатарын (ұлттық бренд) ұсынатын боласыңдар. |
Жаттығу жасайды. Топқа бірігеді. Сұрақтарға жауап береді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! |
|
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 18 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады. А) Сөздік жұмысы. Бренд. Ә) Ой қозғау. - Н.Назарбаев неге Қазақстанды «Ұлы дала елі» деп атауды ұсынды? Қалай ойлайсыңдар? -Ақын О.Сүлейменовтың «Тауларды аласартпай, даланы асқақтатайық» деген сөзі бар. Бұл өлең жолдарының мағынасын қалай түсінесіңдер? А) Мәтінмен жұмыс. -Мәтінді түсініп оқыңдар. Б) Суретпен жұмыс. -Суреттер ел өмірінің барлық қырын аша ала ма? Сендер осыған тағы не қосар едіңдер? Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Тағы қандай бренд атауларын білесіңдер? Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әнін айтып билету. (Т) 2-тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. а) Жоба жасау. -Қазақстанның ұлттық брендін жасаңдар. Табиғатпен, халықпен, мәдениетпен, тарихи ескерткіштермен байланысты ойластырылған бейнелердің ерекше есте қалатындай нұсқасын ойлап табыңдар. Ел туралы ұран жазыңдар. -Өз аймағымыздың табиғаты, атақты адамдары, тарихы мен мәдени ескерткіштерін еске түсіріңдер. Ә) Постер. -Отанға деген сүйіспеншілік пен құрметтеріңді постер арқылы бейнелеңдер. |
Суретпен жұмыс жасайды.
Мәтінді оқиды. Билеп сергиді.
Сұрақтарға жауап беріп, тапсырма орындайды. |
Дескриптор:
- Өлең жолдарының мағынасын анықтайды-1балл. Біздің еліміз апорт алма, қызғалдақ, жылқының тарихи Отаны екендігін сипаттайды, өз ойын айтады-1балл. Қазақстанның ұлттық брендін жасайды -1балл. Интернет сөзінің мәнін ашады-1балл. Ел туралы ұран жазады-1балл. Өз аймағымыздың табиғаты, атақты адамдары, тарихы мен мәдени ескерткіштерін еске түсіреді-1балл. Отан туралы постер жасайды-2балл. |
Дүниетануоқулығы 4-сынып 2019ж, дәптер
|
|
Қорытынды 5 мин |
Кері байланысты «Шеринг» әдісі арқылы береді. Оқушылар шеңберге тұрып бүгінгі тақырыптан алған білімі туралы талдайды.
Үй тапсырмасы: мазмұндау. |
Кері байланыс жасайды. Оқу тапсырмасын жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
4 сынып сабақ жоспары
4 сынып сабақ жоспары
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Дүниетану 34-сабақ
|
Бөлім: |
Болашаққа саяхат |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстанның әлем алдындағы бейнесі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.3.2 түрлі дереккөздерге негізделе отырып, өз аймағының экономикалық қызмет атқаратын субъектілеріне сипаттама беру 4.3.5.1 Зерттеулер негізінде «Қазақстан» атауымен байланысты мағыналық ассоциациялар қатарын (ұлттық бренд) ұсыну |
|
|
Сабақтың мақсаты
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Топқа бөлу «Таңдау» әдісімен жүреді. -Сурет бөліктерінің бірін таңдап, топқа бірігіп отырыңдар. Жаңа оқу материалын жариялау «Миға шабуыл» әдісі: - Бренд сөзін естідіңдер ме? Нені білдіреді? - Қандай қазақстандық тауар белгісін білесіңдер? Мысал келтіріңдер. -Ендеше бүгінгі сабақта түрлі дереккөздер негізінде өз аймағымыздың экономикалық қызмет атқаратын субъектілеріне сипаттама бересіңдер және «Қазақстан» атауымен байланысты мағыналық ассоциациялар қатарын (ұлттық бренд) ұсынатын боласыңдар. |
Жаттығу жасайды. Топқа бірігеді. Сұрақтарға жауап береді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! |
|
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 18 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады. А) Сөздік жұмысы. Бренд. Ә) Ой қозғау. - Н.Назарбаев неге Қазақстанды «Ұлы дала елі» деп атауды ұсынды? Қалай ойлайсыңдар? -Ақын О.Сүлейменовтың «Тауларды аласартпай, даланы асқақтатайық» деген сөзі бар. Бұл өлең жолдарының мағынасын қалай түсінесіңдер? А) Мәтінмен жұмыс. -Мәтінді түсініп оқыңдар. Б) Суретпен жұмыс. -Суреттер ел өмірінің барлық қырын аша ала ма? Сендер осыған тағы не қосар едіңдер? Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Тағы қандай бренд атауларын білесіңдер? Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әнін айтып билету. (Т) 2-тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. а) Жоба жасау. -Қазақстанның ұлттық брендін жасаңдар. Табиғатпен, халықпен, мәдениетпен, тарихи ескерткіштермен байланысты ойластырылған бейнелердің ерекше есте қалатындай нұсқасын ойлап табыңдар. Ел туралы ұран жазыңдар. -Өз аймағымыздың табиғаты, атақты адамдары, тарихы мен мәдени ескерткіштерін еске түсіріңдер. Ә) Постер. -Отанға деген сүйіспеншілік пен құрметтеріңді постер арқылы бейнелеңдер. |
Суретпен жұмыс жасайды.
Мәтінді оқиды. Билеп сергиді.
Сұрақтарға жауап беріп, тапсырма орындайды. |
Дескриптор:
- Өлең жолдарының мағынасын анықтайды-1балл. Біздің еліміз апорт алма, қызғалдақ, жылқының тарихи Отаны екендігін сипаттайды, өз ойын айтады-1балл. Қазақстанның ұлттық брендін жасайды -1балл. Интернет сөзінің мәнін ашады-1балл. Ел туралы ұран жазады-1балл. Өз аймағымыздың табиғаты, атақты адамдары, тарихы мен мәдени ескерткіштерін еске түсіреді-1балл. Отан туралы постер жасайды-2балл. |
Дүниетануоқулығы 4-сынып 2019ж, дәптер
|
|
Қорытынды 5 мин |
Кері байланысты «Шеринг» әдісі арқылы береді. Оқушылар шеңберге тұрып бүгінгі тақырыптан алған білімі туралы талдайды.
Үй тапсырмасы: мазмұндау. |
Кері байланыс жасайды. Оқу тапсырмасын жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
шағым қалдыра аласыз













