|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Калкеева Балжан Ермухамбетовна |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.1.1 түс датчигін
қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Түс датчигімен, оның баптауларымен және жұмыс істеу принциптерімен танысу. Объектінің түсін анықтауға арналған бағдарлама жасау. |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
|
|
|
|
Слайд |
||||||||||||||||
|
|
«Миға шабуыл»: 1. Датчик дегеніміз не? /әр түрлі ақпаратты (температура, жылдамдық, сәуле, түс, дыбыс) өлшеуге арналған құрал/ 2. Датчиктердің қандай түрлерге бөлінеді? / электронды және механикалық/ 3. Жанасу датчигінің негізгі қызметтері? /датчик басуды, басудың жоқтығын, басудың санын анықтайды;әрекеттің 3 режимін ажырата алады/ 4. Түс датчигінің негізгі қызметтері? /түстерді анықтайды; жарықтылықты, шашыраңқы және шағылысқан жарықты өлшейді/
Т
Жауабы: Жанасу, Ультрадыбысты, Гироскопиялық, Түс
|
Берілген сұрақтарға жауап береді Датчиктердің түрлерін жазады Сабақтың тақырыбын болжайды және мұғаліммен бірлесе отырып сабақтың мақсатын анықтайды. |
1-4 балл Қалыптастырушы бағалау |
Слайд Электронды
тақта |
||||||||||||||||
|
|
І топ: Түс датчигі 7 түрлі түсті және жарықтың интенсивтілігін анықтай алады.
Негізгі қызметтері: ІІ топ: Датчик 7 түсті анықтай алады және бұл түстер кездеспеген жағдайда Түс жоқ параметрін қолдануға болады: |
|
Қалыптастырушы бағалау |
Үлестірме қағаз |
||||||||||||||||
|
|
Практикалық жұмыс: Түс датчигін орнату А деңгей.
Датчикті 3 портқа қосыңыз.
СТАРТ блогына Рульдік басқару блогын қосыңыз.
Т
Күту блогына тағы бір Рульдік басқару блогын жалғаңыз.
В деңгей. Тапсырма: Робот алға қарай жүріп келе жатады, Түс датчигі сары түсті анықтағанда тоқтайды, «сары» дап дауыстап айтады, 180 градусқа бұрылады, алға 2 айналым жасап тоқтайды. С Тапсырма: Робот алға қарай қандай да бір кедергі кездескенше жүріп келе жатады, кедергіге жанасып тоқтайды, 5 секунд күтіп, артқа 1 айналым жасап, 90 градусқа бұрылып алға қарай жүріп кетеді. |
Берілген тапсырманы лего құрастырғыш арқылы құрып, компьютерде бағдарламасын жазады. |
Бағалау парағы 1-5 балл Қалыптастырушы бағалау |
Лего құрастырғыш Слайд Интербелсенді тақта Lego Midstorms EV3 бағдарламасы |
||||||||||||||||
|
|
Тапсырма. «Сәйкестікті тап»
Жауабы: 1-3, 2 – 4, 3 – 1, 4 – 2 |
Оқушылар сәйкестік арқылы кестені толтырады |
Бағалау парағы 1-5 балл Қалыптастырушы бағалау |
Слайд Интербелсенді тақта |
||||||||||||||||
|
|
Б
Жауабы:
|
Әр түсті нөмірі бойынша сәйкестендіріп, орнын тауып қояды |
Бағалау парағы 1-5 балл Қалыптастырушы бағалау |
Үлестірме қағаз Слайд Интербелсенді тақта |
||||||||||||||||
|
|
Берілген түстерді ағылшын тілінде жаз
Жауабы: No Color, Black, Blue, Green, Yellow, Red, White, Brown |
Берілген түстерді ағылшын тілінде жазып кестені толтырады |
Бағалау парағы 1-8 балл Қалыптастырушы бағалау |
Үлестірме қағаз |
||||||||||||||||
|
Бағалау |
|
|||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
«Алма ағашы»
әдісі
|
|
|
|
||||||||||||||||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
4 сынып Түс датчигі
4 сынып Түс датчигі
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Калкеева Балжан Ермухамбетовна |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.1.1 түс датчигін
қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Түс датчигімен, оның баптауларымен және жұмыс істеу принциптерімен танысу. Объектінің түсін анықтауға арналған бағдарлама жасау. |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
|
|
|
|
Слайд |
||||||||||||||||
|
|
«Миға шабуыл»: 1. Датчик дегеніміз не? /әр түрлі ақпаратты (температура, жылдамдық, сәуле, түс, дыбыс) өлшеуге арналған құрал/ 2. Датчиктердің қандай түрлерге бөлінеді? / электронды және механикалық/ 3. Жанасу датчигінің негізгі қызметтері? /датчик басуды, басудың жоқтығын, басудың санын анықтайды;әрекеттің 3 режимін ажырата алады/ 4. Түс датчигінің негізгі қызметтері? /түстерді анықтайды; жарықтылықты, шашыраңқы және шағылысқан жарықты өлшейді/
Т
Жауабы: Жанасу, Ультрадыбысты, Гироскопиялық, Түс
|
Берілген сұрақтарға жауап береді Датчиктердің түрлерін жазады Сабақтың тақырыбын болжайды және мұғаліммен бірлесе отырып сабақтың мақсатын анықтайды. |
1-4 балл Қалыптастырушы бағалау |
Слайд Электронды
тақта |
||||||||||||||||
|
|
І топ: Түс датчигі 7 түрлі түсті және жарықтың интенсивтілігін анықтай алады.
Негізгі қызметтері: ІІ топ: Датчик 7 түсті анықтай алады және бұл түстер кездеспеген жағдайда Түс жоқ параметрін қолдануға болады: |
|
Қалыптастырушы бағалау |
Үлестірме қағаз |
||||||||||||||||
|
|
Практикалық жұмыс: Түс датчигін орнату А деңгей.
Датчикті 3 портқа қосыңыз.
СТАРТ блогына Рульдік басқару блогын қосыңыз.
Т
Күту блогына тағы бір Рульдік басқару блогын жалғаңыз.
В деңгей. Тапсырма: Робот алға қарай жүріп келе жатады, Түс датчигі сары түсті анықтағанда тоқтайды, «сары» дап дауыстап айтады, 180 градусқа бұрылады, алға 2 айналым жасап тоқтайды. С Тапсырма: Робот алға қарай қандай да бір кедергі кездескенше жүріп келе жатады, кедергіге жанасып тоқтайды, 5 секунд күтіп, артқа 1 айналым жасап, 90 градусқа бұрылып алға қарай жүріп кетеді. |
Берілген тапсырманы лего құрастырғыш арқылы құрып, компьютерде бағдарламасын жазады. |
Бағалау парағы 1-5 балл Қалыптастырушы бағалау |
Лего құрастырғыш Слайд Интербелсенді тақта Lego Midstorms EV3 бағдарламасы |
||||||||||||||||
|
|
Тапсырма. «Сәйкестікті тап»
Жауабы: 1-3, 2 – 4, 3 – 1, 4 – 2 |
Оқушылар сәйкестік арқылы кестені толтырады |
Бағалау парағы 1-5 балл Қалыптастырушы бағалау |
Слайд Интербелсенді тақта |
||||||||||||||||
|
|
Б
Жауабы:
|
Әр түсті нөмірі бойынша сәйкестендіріп, орнын тауып қояды |
Бағалау парағы 1-5 балл Қалыптастырушы бағалау |
Үлестірме қағаз Слайд Интербелсенді тақта |
||||||||||||||||
|
|
Берілген түстерді ағылшын тілінде жаз
Жауабы: No Color, Black, Blue, Green, Yellow, Red, White, Brown |
Берілген түстерді ағылшын тілінде жазып кестені толтырады |
Бағалау парағы 1-8 балл Қалыптастырушы бағалау |
Үлестірме қағаз |
||||||||||||||||
|
Бағалау |
|
|||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
«Алма ағашы»
әдісі
|
|
|
|
||||||||||||||||

шағым қалдыра аласыз
апсырма



осу (
атчиктен
ақпарат алу үшін оның режимін өзгертіңіз:
үс
датчигі (
деңгей.



ерілген түстердің сәйкесінше орнын тап.













