Сабақ жоспары
|
Тарау тақырыбы: Арыстан |
|||||||||||||||||||
|
Мектеп: жалпы білім беретін орта мектеп |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Сембина Г.С. |
||||||||||||||||||
|
Сынып -4 |
Қатысып отырғандары- |
Келмегендер саны- |
|||||||||||||||||
|
Осының алдындағы оқу |
«Жолбарыс». |
||||||||||||||||||
|
Стартер: |
Сабақ тақырыбына шығу: «Арыстан мен тышқан» «Бағдаршам» арқылы бағалау. |
||||||||||||||||||
|
Кіріспе: |
«Арыстан мен тышқан» мультфильмінен үзінді көру. Сұрақтарға жауап беру. |
||||||||||||||||||
|
Оқыту мақсаты |
Жануарлар модулі бойынша алған білімдерін толықтыру Оқушылардың сауаттылықтарын қалыптастыру |
||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілуге тиіс мақсаттар |
Мультфильм бойынша үзіндінің негізгі идеясын түсіну, оқулықпен жұмыс. Тірек сөздер мен фразаларды қолданып, кейіпкерлерді сөйлету. Үзіндіні аяқтау. |
||||||||||||||||||
|
|
Барлық оқушылар істей алады: үзінді мазмұнын түсінеді, сұрақтарға жауап береді. |
||||||||||||||||||
|
|
Оқушылардың көпшілігі істей алады: үзінді мазмұнын түсінеді, диалог дайындайды, үзіндіні аяқтайды. |
||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар істей алады: үзінді мазмұнын түсінеді, мазмұнын айта алады . |
|||||||||||||||||||
|
Табыс критерийі |
|||||||||||||||||||
|
Үзіндіні түсінеді. Тірек сөздер мен фразаларды қолданады. |
Үзіндіні түсінеді. Тірек сөздер мен фразаларды қолдану барысында қиналады. |
||||||||||||||||||
|
Даму |
«Арыстан мен тышқан» мультфильмнен үзінді көрсетіледі |
||||||||||||||||||
|
Ой қозғау |
«Инсерт» әдісі |
||||||||||||||||||
|
Мәтінді оқып, кодтау. Оқылым әрекетіне арналған тапсырма. Арыстан-ең ірі жыртқыш аң. Ол Африкада және Азияның саванналарында кездеседі. Арыстанның ұзындығы 2 метрдей, салмағы-250 кг.Ал құйрығының ұзындығы -1 метр.Арыстанның жалы болады.Олар жеке-жеке немесе бес –оннан топтанып жүреді. Арыстан екі жылда бір рет 1-6 күшік табады.Олар 30-35 жыл өмір сүреді.
ІІ. Белсенді әдіс-тәсілдер негізінде тапсырма дайындаңдар. Тапсырма сөйлесім әрекетіне бағытталған. Диалогты досыңмен оқы
-Сәлем,Данияр! -Сәлем , Вова ! - Сен қайда барасың ? - Мен зоопаркке барамын. - Онда аңдар ма? -Иә,бар. - Қандай аңдар? -Түрлі аңдар. - Сен нені көруге бара жатырсың? - Мен арыстанды көруге бара жатырмын.
|
|||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||
|
Тапсырманы аяқтау. Тапсырма жазылым әрекетіне бағытталған
|
|||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті видео арқылы |
|||||||||||||||||||
|
Пленарий |
Ертегіні аяқтау |
||||||||||||||||||
|
Нақтылау. Тілдесім әрекетіне бағытталған. Сандарды сөйлет |
2 метр 30-35 жыл 250 кг 1-6 күшік
|
||||||||||||||||||
|
Бағалау. Бағдаршам әдісі арқылы
|
|||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||
|
Тапсырма. Сұраққа жауап жаз. Айтылым әрекетіне бағытталған.
|
Бағалау – сіз ілгері басуды/ оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыстар, АКТ қолдау. Құндылықтар. |
|||||||||||||||||
|
сәйкестендіру
|
Топтық жұмыс. Бірін-бірі бағалау. Модель алмасу. « Бағдаршам» арқылы бағалау. |
Суерт, жаратылыстану пәндері |
|||||||||||||||||
|
Рефлексия |
Сабаққа қатысу барысында өз байқағандарыңызды жазу үшін пайдаланасыз. Сабағыңыз туралы берілген сұрақтарға жауап беріңіз |
||||||||||||||||||
|
- Оқу/сабақ мақсаттарына қол жеткізілді ме? - Оқушылар бүгін не үйренді? - Оқу ахуалдары қандай болды? - Оқушылар арасындағы айырмашылықты анықтау бойынша іс-әрекеттер сәтті болды ма? - Мен уақыттық графикті дұрыс ұстандым ба? Мен жоспардан ауытқуларға жол бердім бе? Берілсе, неліктен? |
1.
|
||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау |
|||||||||||||||||||
|
Сіздің әрекетіңіз сәтті шықты? Нәтижелі болды!
Оқыту мен оқу барысында қай әдіс сабақты жақсартатын еді деп ойлайсыз? Сабақ барысында мен сынып туралы және жекелеген оқушы туралы не білдім? Келесі сабаққа дайындалуға маған осы ақпараттар қандай көмек көрсетеді? 1. Абай , сабаққа қатысу барысында белсенділік танытты. 2. Күрделенген тапсырмалар жасауға ой тасталды.
|
|||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
4орыс сыныбы "Арыстан" сабақ жоспары
4орыс сыныбы "Арыстан" сабақ жоспары
Сабақ жоспары
|
Тарау тақырыбы: Арыстан |
|||||||||||||||||||
|
Мектеп: жалпы білім беретін орта мектеп |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Сембина Г.С. |
||||||||||||||||||
|
Сынып -4 |
Қатысып отырғандары- |
Келмегендер саны- |
|||||||||||||||||
|
Осының алдындағы оқу |
«Жолбарыс». |
||||||||||||||||||
|
Стартер: |
Сабақ тақырыбына шығу: «Арыстан мен тышқан» «Бағдаршам» арқылы бағалау. |
||||||||||||||||||
|
Кіріспе: |
«Арыстан мен тышқан» мультфильмінен үзінді көру. Сұрақтарға жауап беру. |
||||||||||||||||||
|
Оқыту мақсаты |
Жануарлар модулі бойынша алған білімдерін толықтыру Оқушылардың сауаттылықтарын қалыптастыру |
||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілуге тиіс мақсаттар |
Мультфильм бойынша үзіндінің негізгі идеясын түсіну, оқулықпен жұмыс. Тірек сөздер мен фразаларды қолданып, кейіпкерлерді сөйлету. Үзіндіні аяқтау. |
||||||||||||||||||
|
|
Барлық оқушылар істей алады: үзінді мазмұнын түсінеді, сұрақтарға жауап береді. |
||||||||||||||||||
|
|
Оқушылардың көпшілігі істей алады: үзінді мазмұнын түсінеді, диалог дайындайды, үзіндіні аяқтайды. |
||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар істей алады: үзінді мазмұнын түсінеді, мазмұнын айта алады . |
|||||||||||||||||||
|
Табыс критерийі |
|||||||||||||||||||
|
Үзіндіні түсінеді. Тірек сөздер мен фразаларды қолданады. |
Үзіндіні түсінеді. Тірек сөздер мен фразаларды қолдану барысында қиналады. |
||||||||||||||||||
|
Даму |
«Арыстан мен тышқан» мультфильмнен үзінді көрсетіледі |
||||||||||||||||||
|
Ой қозғау |
«Инсерт» әдісі |
||||||||||||||||||
|
Мәтінді оқып, кодтау. Оқылым әрекетіне арналған тапсырма. Арыстан-ең ірі жыртқыш аң. Ол Африкада және Азияның саванналарында кездеседі. Арыстанның ұзындығы 2 метрдей, салмағы-250 кг.Ал құйрығының ұзындығы -1 метр.Арыстанның жалы болады.Олар жеке-жеке немесе бес –оннан топтанып жүреді. Арыстан екі жылда бір рет 1-6 күшік табады.Олар 30-35 жыл өмір сүреді.
ІІ. Белсенді әдіс-тәсілдер негізінде тапсырма дайындаңдар. Тапсырма сөйлесім әрекетіне бағытталған. Диалогты досыңмен оқы
-Сәлем,Данияр! -Сәлем , Вова ! - Сен қайда барасың ? - Мен зоопаркке барамын. - Онда аңдар ма? -Иә,бар. - Қандай аңдар? -Түрлі аңдар. - Сен нені көруге бара жатырсың? - Мен арыстанды көруге бара жатырмын.
|
|||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||
|
Тапсырманы аяқтау. Тапсырма жазылым әрекетіне бағытталған
|
|||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті видео арқылы |
|||||||||||||||||||
|
Пленарий |
Ертегіні аяқтау |
||||||||||||||||||
|
Нақтылау. Тілдесім әрекетіне бағытталған. Сандарды сөйлет |
2 метр 30-35 жыл 250 кг 1-6 күшік
|
||||||||||||||||||
|
Бағалау. Бағдаршам әдісі арқылы
|
|||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||
|
Тапсырма. Сұраққа жауап жаз. Айтылым әрекетіне бағытталған.
|
Бағалау – сіз ілгері басуды/ оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыстар, АКТ қолдау. Құндылықтар. |
|||||||||||||||||
|
сәйкестендіру
|
Топтық жұмыс. Бірін-бірі бағалау. Модель алмасу. « Бағдаршам» арқылы бағалау. |
Суерт, жаратылыстану пәндері |
|||||||||||||||||
|
Рефлексия |
Сабаққа қатысу барысында өз байқағандарыңызды жазу үшін пайдаланасыз. Сабағыңыз туралы берілген сұрақтарға жауап беріңіз |
||||||||||||||||||
|
- Оқу/сабақ мақсаттарына қол жеткізілді ме? - Оқушылар бүгін не үйренді? - Оқу ахуалдары қандай болды? - Оқушылар арасындағы айырмашылықты анықтау бойынша іс-әрекеттер сәтті болды ма? - Мен уақыттық графикті дұрыс ұстандым ба? Мен жоспардан ауытқуларға жол бердім бе? Берілсе, неліктен? |
1.
|
||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау |
|||||||||||||||||||
|
Сіздің әрекетіңіз сәтті шықты? Нәтижелі болды!
Оқыту мен оқу барысында қай әдіс сабақты жақсартатын еді деп ойлайсыз? Сабақ барысында мен сынып туралы және жекелеген оқушы туралы не білдім? Келесі сабаққа дайындалуға маған осы ақпараттар қандай көмек көрсетеді? 1. Абай , сабаққа қатысу барысында белсенділік танытты. 2. Күрделенген тапсырмалар жасауға ой тасталды.
|
|||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













