Сабақ жоспары
|
Тарау тақырыбы: Құстар |
|||||||||||||||||||
|
Мектеп: № 21 жалпы білім беретін орта мектеп |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Сембина Г.С. |
||||||||||||||||||
|
Сынып -4 |
Қатысып отырғандары- |
Келмегендер саны- |
|||||||||||||||||
|
Осының алдындағы оқу |
«Балықтар». |
||||||||||||||||||
|
Стартер: |
Сабақ тақырыбына шығу: Үнтаспадан құстардың дыбысын естірту «Алты қалпақ» арқылы бағалау. |
||||||||||||||||||
|
Кіріспе: |
«Қарлығаштың құйрығы неге айыр» мультфильмінен үзінді көру. Сұрақтарға жауап беру. |
||||||||||||||||||
|
Оқыту мақсаты |
Жануарлар модулі бойынша алған білімдерін толықтыру Оқушылардың сауаттылықтарын қалыптастыру |
||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілуге тиіс мақсаттар |
Мультфильм бойынша үзіндінің негізгі идеясын түсіну, оқулықпен жұмыс. Тірек сөздер мен фразаларды қолданып, кейіпкерлерді сөйлету. Үзіндіні аяқтау. |
||||||||||||||||||
|
|
Барлық оқушылар істей алады: үзінді мазмұнын түсінеді, сұрақтарға жауап береді. |
||||||||||||||||||
|
|
Оқушылардың көпшілігі істей алады: үзінді мазмұнын түсінеді, диалог дайындайды, үзіндіні аяқтайды. |
||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар істей алады: үзінді мазмұнын түсінеді, мазмұнын айта алады . |
|||||||||||||||||||
|
Табыс критерийі |
|||||||||||||||||||
|
Үзіндіні түсінеді. Тірек сөздер мен фразаларды қолданады. |
Үзіндіні түсінеді. Тірек сөздер мен фразаларды қолдану барысында қиналады. |
||||||||||||||||||
|
Даму |
«Қарлығаштың құйрығы неге айыр» мультфильмнен үзінді көрсетіледі |
||||||||||||||||||
|
Ой қозғау |
«Инсерт» әдісі |
||||||||||||||||||
|
Мәтінді оқып, кодтау. Оқылым әрекетіне арналған тапсырма. Жексенбі күні біз хайуанаттар бағына бардық. Онда біз әртүрлі құстарды көрдік. Тоқылдақ, торғай, бұлбұл, сауысақан, тырна, қырғауыл, құр- бәрі торла отыр. Олар әдемі құстар.
ІІ. Белсенді әдіс-тәсілдер негізінде тапсырма дайындаңдар. Тапсырма сөйлесім әрекетіне бағытталған. Сұрақтарға жауап бер.
|
|||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||
|
Мәтінді толықтырып жаз. Тапсырма жазылым әрекетіне бағытталған Берілген үлгі бойынша өз мысалын құрау.
|
|||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті видео арқылы |
|||||||||||||||||||
|
Пленарий |
Синквеин әдісі бойынша бес жол өлең жазыңыздар.
|
||||||||||||||||||
|
Нақтылау. Тілдесім әрекетіне бағытталған. Сурет арқылы балықтың нақты атауын атау. |
|
||||||||||||||||||
|
Бағалау. Алты қалпақ әдісі арқылы
|
|||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||
|
Тапсырма. Сұраққа жауап жаз. Айтылым әрекетіне бағытталған.
|
Бағалау – сіз ілгері басуды/ оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыстар, АКТ қолдау. Құндылықтар. |
|||||||||||||||||
|
сәйкестендіру
|
Топтық жұмыс. Бірін-бірі бағалау. Модель алмасу. « Алты қалпақ» арқылы бағалау. |
Сурет, жаратылыстану пәндері |
|||||||||||||||||
|
Рефлексия |
Сабаққа қатысу барысында өз байқағандарыңызды жазу үшін пайдаланасыз. Сабағыңыз туралы берілген сұрақтарға жауап беріңіз |
||||||||||||||||||
|
- Оқу/сабақ мақсаттарына қол жеткізілді ме? - Оқушылар бүгін не үйренді? - Оқу ахуалдары қандай болды? - Оқушылар арасындағы айырмашылықты анықтау бойынша іс-әрекеттер сәтті болды ма? - Мен уақыттық графикті дұрыс ұстандым ба? Мен жоспардан ауытқуларға жол бердім бе? Берілсе, неліктен? |
|
||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау |
|||||||||||||||||||
|
Сіздің әрекетіңіз сәтті шықты? Нәтижелі болды!
Оқыту мен оқу барысында қай әдіс сабақты жақсартатын еді деп ойлайсыз? Сабақ барысында мен сынып туралы және жекелеген оқушы туралы не білдім? Келесі сабаққа дайындалуға маған осы ақпараттар қандай көмек көрсетеді? 1. Дима, Жанна, Мира сабаққа қатысу барысында белсенділік танытты. 2. Күрделенген тапсырмалар жасауға ой тасталды.
|
|||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
4орыс сыныбы "Құстар" сабақ жоспары
4орыс сыныбы "Құстар" сабақ жоспары
Сабақ жоспары
|
Тарау тақырыбы: Құстар |
|||||||||||||||||||
|
Мектеп: № 21 жалпы білім беретін орта мектеп |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Сембина Г.С. |
||||||||||||||||||
|
Сынып -4 |
Қатысып отырғандары- |
Келмегендер саны- |
|||||||||||||||||
|
Осының алдындағы оқу |
«Балықтар». |
||||||||||||||||||
|
Стартер: |
Сабақ тақырыбына шығу: Үнтаспадан құстардың дыбысын естірту «Алты қалпақ» арқылы бағалау. |
||||||||||||||||||
|
Кіріспе: |
«Қарлығаштың құйрығы неге айыр» мультфильмінен үзінді көру. Сұрақтарға жауап беру. |
||||||||||||||||||
|
Оқыту мақсаты |
Жануарлар модулі бойынша алған білімдерін толықтыру Оқушылардың сауаттылықтарын қалыптастыру |
||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілуге тиіс мақсаттар |
Мультфильм бойынша үзіндінің негізгі идеясын түсіну, оқулықпен жұмыс. Тірек сөздер мен фразаларды қолданып, кейіпкерлерді сөйлету. Үзіндіні аяқтау. |
||||||||||||||||||
|
|
Барлық оқушылар істей алады: үзінді мазмұнын түсінеді, сұрақтарға жауап береді. |
||||||||||||||||||
|
|
Оқушылардың көпшілігі істей алады: үзінді мазмұнын түсінеді, диалог дайындайды, үзіндіні аяқтайды. |
||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар істей алады: үзінді мазмұнын түсінеді, мазмұнын айта алады . |
|||||||||||||||||||
|
Табыс критерийі |
|||||||||||||||||||
|
Үзіндіні түсінеді. Тірек сөздер мен фразаларды қолданады. |
Үзіндіні түсінеді. Тірек сөздер мен фразаларды қолдану барысында қиналады. |
||||||||||||||||||
|
Даму |
«Қарлығаштың құйрығы неге айыр» мультфильмнен үзінді көрсетіледі |
||||||||||||||||||
|
Ой қозғау |
«Инсерт» әдісі |
||||||||||||||||||
|
Мәтінді оқып, кодтау. Оқылым әрекетіне арналған тапсырма. Жексенбі күні біз хайуанаттар бағына бардық. Онда біз әртүрлі құстарды көрдік. Тоқылдақ, торғай, бұлбұл, сауысақан, тырна, қырғауыл, құр- бәрі торла отыр. Олар әдемі құстар.
ІІ. Белсенді әдіс-тәсілдер негізінде тапсырма дайындаңдар. Тапсырма сөйлесім әрекетіне бағытталған. Сұрақтарға жауап бер.
|
|||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||
|
Мәтінді толықтырып жаз. Тапсырма жазылым әрекетіне бағытталған Берілген үлгі бойынша өз мысалын құрау.
|
|||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті видео арқылы |
|||||||||||||||||||
|
Пленарий |
Синквеин әдісі бойынша бес жол өлең жазыңыздар.
|
||||||||||||||||||
|
Нақтылау. Тілдесім әрекетіне бағытталған. Сурет арқылы балықтың нақты атауын атау. |
|
||||||||||||||||||
|
Бағалау. Алты қалпақ әдісі арқылы
|
|||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||
|
Тапсырма. Сұраққа жауап жаз. Айтылым әрекетіне бағытталған.
|
Бағалау – сіз ілгері басуды/ оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыстар, АКТ қолдау. Құндылықтар. |
|||||||||||||||||
|
сәйкестендіру
|
Топтық жұмыс. Бірін-бірі бағалау. Модель алмасу. « Алты қалпақ» арқылы бағалау. |
Сурет, жаратылыстану пәндері |
|||||||||||||||||
|
Рефлексия |
Сабаққа қатысу барысында өз байқағандарыңызды жазу үшін пайдаланасыз. Сабағыңыз туралы берілген сұрақтарға жауап беріңіз |
||||||||||||||||||
|
- Оқу/сабақ мақсаттарына қол жеткізілді ме? - Оқушылар бүгін не үйренді? - Оқу ахуалдары қандай болды? - Оқушылар арасындағы айырмашылықты анықтау бойынша іс-әрекеттер сәтті болды ма? - Мен уақыттық графикті дұрыс ұстандым ба? Мен жоспардан ауытқуларға жол бердім бе? Берілсе, неліктен? |
|
||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау |
|||||||||||||||||||
|
Сіздің әрекетіңіз сәтті шықты? Нәтижелі болды!
Оқыту мен оқу барысында қай әдіс сабақты жақсартатын еді деп ойлайсыз? Сабақ барысында мен сынып туралы және жекелеген оқушы туралы не білдім? Келесі сабаққа дайындалуға маған осы ақпараттар қандай көмек көрсетеді? 1. Дима, Жанна, Мира сабаққа қатысу барысында белсенділік танытты. 2. Күрделенген тапсырмалар жасауға ой тасталды.
|
|||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















