4сынып Дүниетану 33-34 сабақтар Ләззат (1) (1)

Тақырып бойынша 11 материал табылды

4сынып Дүниетану 33-34 сабақтар Ләззат (1) (1)

Материал туралы қысқаша түсінік
4сынып Дүниетану 33-34 сабақтар Ләззат
Материалдың қысқаша нұсқасы



Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Дүниетану

Бөлім:

Болашаққа саяхат

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

33 сабақ. Қазақстанның әлемдегі бейнесі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.1.3.2 Түрлі дереккөздерге негізделе отырып, өз аймағының экономикалық қызмет атқаратын субъектілеріне сипаттама беру

4.3.5.1 Зерттеулер негізінде «Қазақстан» атауымен байланысты мағыналық ассоциациялар қатарын (ұлттық бренд) ұсыну

4.1.5.2 Қазақстан Республикасының азаматы ретінде жеке тұлғаның демократиялық құқықтары мен бостандықтарына, міндеттеріне мысалдар келтіру

Сабақтың мақсаты

«Бренд» ұғымының мәнін біледі, Қазақстанның ұлттық брендін жасауды үйренеді



Құндылықтар:

Мамыр айы: Бірлік және ынтымақ.


Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ

Апталық дәйексөзі. «Күннің көзі ортақ, жақсының сөзі ортақ»

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас

тыру

Өзін-өзі тексеру




Өткен білімді еске түсіру













Жаңа білім























































Бекіту






















Кері байланыс


Сабаққа дайындық жасау


Психологиялық ахуалды қалыптастыру




Өткенді пысықтау



Үй тапсырмасы:

Үйдегі озық техника құралдары туралы жазып келу.





Жаңа тақырып

Жаңа сөздер

Бренд-танымал тауар белгісі

Бренд-нақты бір өнім немесе компания жайлы адамдардың ой- санасында қалыптасқан ұғым.

  1. тапсырма

Қазақстандық брендтер:

  1. А.«Ұлытау» музыкалық тобы.

Әлемге қазақ музыкасын танытқан топ.

Ә. «Ұлытау»- салауатты тағамтану орталығы. Қымызды дүниежүзіне таратқан орталық.

2. «Қаз Мұнай Газ»- қазақ мұнайын бүкіл әлемге мойындатқан алып компания

3. «Жадо» сән үйі- қазақтың ұлттық киімдерін әлемге танытқан компания


2-тапсырма

Қазақстанның жері мен рәміздері

А. Қазақстанның жері туралы әңгіме


Ә. Рәміздер туралы білімдерін ортаға салу.




3-тапсырма

Топтық жұмыс

«Өз брендімізді жасаймыз!»

Өз қаламыз бен ауылымызды танытатын бренд жасайды


Тақия жасау ұсынылады

Үлгі:




Үй тапсырмасы

Өз отбасыңның брендін жасап кел.

Ерекшеліктерін ата.


Шаттық шеңберін түзеді






Үй тапсырмасын пысықтайды








Жаңа сөзбен танысады









Қазақ брендтерін атайды








Қазақстанның картасынан жер көлемін көрсетеді








Рәміздер туралы айтады




Топтық жұмыс жасайды








Қағаздан тақия жасайды







Үй тапсырмасын алады





Кері байланыс жасайды



Мадақтау





ҚБ:







Дескриптор:

Қазақ брендтерін атайды-1Б

Қазақстанның ерекшеліктерін біледі-1Б


ҚБ:







Дескриптор:

Қазақстанның жері ,рәміздері туралы айтады-1Б

Бұлардың еш елде қайталанбайтын бренд екенін түсінеді-1Б


ҚБ:





Дескриптор:

Топпен шығармашылық жұмыс жасайды-1Б

Өз брендін жасауға ұмтылыс жасайды-1Б

Қазақ халқының ерекшеліктерін біледі-1Б





ҚБ:






«Жұлдыздар шеруі» әдісі





Суреттер









Оқулық










Қазақ брендтерінің суреттері




Ірі компаниялар туралы бейнебаян















Қазақстанның картасы








Қазақстанның рәміздері





Бейнебаян





Сызбалар




Суреттер




А3, А4 парақтары








Суреттер













Кері байланыс парағы







Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Дүниетану

Бөлім:

Болашаққа саяхат

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

34 сабақ. Әр алуан тапсырмалар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.1.3.2 Түрлі дереккөздерге негізделе отырып, өз аймағының экономикалық қызмет атқаратын субъектілеріне сипаттама беру

4.3.5.1 Зерттеулер негізінде «Қазақстан» атауымен байланысты мағыналық ассоциациялар қатарын (ұлттық бренд) ұсыну

4.1.5.2 Қазақстан Республикасының азаматы ретінде жеке тұлғаның демократиялық құқықтары мен бостандықтарына, міндеттеріне мысалдар келтіру

Сабақтың мақсаты

Жыл бойы өтілген тақырыптарды қайталайды, өз білім деңгейін тексереді



Құндылықтар:

Мамыр айы: Бірлік және ынтымақ.


Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ

Апталық дәйексөзі. Бірлік жоқ болса ұйым жоқ, ұйым жоқ болса күнің жоқ»

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас

тыру

Өзін-өзі тексеру




Өткен білімді еске түсіру













Жаңа білім






















































Бекіту







Кері байланыс


Сабаққа дайындық жасау


Психологиялық ахуалды қалыптастыру




Өткенді пысықтау

Үй тапсырмасы

Өз отбасыңның брендін жасап кел.

Ерекшеліктерін ата.




Жаңа тақырып

  1. Тарихи даталар мен оқиғаларды сәйкестендіру


1

1Прямая со стрелкой 3 Прямая со стрелкой 4 928ж

А

Қазақстанның БҰҰ-ға қабылдануы

2

1Прямая со стрелкой 1 991ж

В

Қазақстанның теуелсіздік алуы

3

1Прямая со стрелкой 2 992ж

С

Астанада «Болашақ энергиясы» көрмесінің өтуі

4

2017ж

Д

Абай атындағы Қазақ пед. Универ. ашылуы



2.Сөйлемдерді кестеге бөліп жазу


Құқықтар

Міндеттер

Өз идеяң мен пікіріңді еркін айту

Мемлекеттік рәміздерді құрметтеу

Жиналыс, митинг, шеру өткізу

Тарихи және мәдени ескерткіштерді сақтау

Мемлекет істерін басқару

Табиғатты қорғау




3.«Азия елдерінің саяси картасында» Қазақстанның орны қандай?




Үй тапсырмасы

Жыл бойы өткен тақырыптарды пысықтау









Шаттық шеңберін түзеді




Үй тапсырмасын пысықтайды












Сәйкестен

діру жасайды
















Кестені толтырады














Картамен жұмыс жасайды









Үй тапсырмасын алады







Кері байланыс жасайды



Мадақтау арқылы бағалау


ҚБ:






Дескриптор:

Тарихи даталарды сәйкестендіреді-1Б

Қазақстан тарихын біледі-1Б


ҚБ:






Дескриптор:

Құқықтары мен міндеттерін біледі-1Б

Һз ойларын айтады-1Б


ҚБ:


Дескриптор:

Қазақстанның әлемдегі орнын біледі-1Б

Өз елінің Азиядағы беделі туралы айтады-1Б



ҚБ:








«Көңіл күй аралы» әдісі





Суреттер







Оқушы жұмыстары







Кесте








Даталар жазылған парақтар






Оқулық











Кесте









Суреттер












Қазақстан картасы









Суреттер








Кері байланыс парағы


























































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
26.02.2026
0
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі