4сынып Математика 118-122 сабақ ҚМЖ лары

Тақырып бойынша 31 материал табылды

4сынып Математика 118-122 сабақ ҚМЖ лары

Материал туралы қысқаша түсінік
4сынып Математика 118-122 сабақ ҚМЖ лары
Материалдың қысқаша нұсқасы

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Математика

Бөлім:

Пайыздар мен бөлшектер

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

118 сабақ. Пысықтау. Есеп шығару

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.1.4 бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қосу және азайту алгоритмін әріпті теңдік түрінде: көрсету және қолдану

4.1.2.16 пайызды бөлшекке, бөлшекті пайызға түрлендіру

Сабақтың мақсаты

Санның бөлігін табуға және бөлігі бойынша санды табуға есептер құрастырады, оларды шығарады



Құндылықтар

Ай құндылығы: Тәуелсіздік және отаншылдық.

Апталық дәйек сөз: «Патриотизм-ата-анаңды құрметтей білуің»

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Өзін-өзі тексеру




Өткен білімді еске түсіру




















Жаңа білім























































































































































Бекіту

























Кері байланыс


Психологиялық ахуал қалыптастыру


Құрал-жабдықтарын түгелдеу




Үй тапсырмасын сұрау

11 есеп





Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру

Жаңа тақырып

1 есеп

Жиналды-9 000000т

Өңделеді-9%

Өңделмей қалады-? Т

Ш: 9000000/100*9=90000*9=810000

90 00000-810000=8190000т

Ж:8190000т қоқыс өңделмей қалады



2 есеп а)

АПрямая соединительная линия 1 Прямая соединительная линия 2 рман-12кг,бұл б

СПрямая со стрелкой 1 ынып оқушылары-?кг

Ш: 12/2=6

6*36=216кг

Ж: Барлығы 216 кг қағаз қалдығын жинады


ӘПрямая соединительная линия 4 Прямая со стрелкой 2 )Сынып оқушылары-216кг

АПрямая соединительная линия 3 рман- ? кг, б

Ш: 12/2=6

6*36=216кг

Ж: Арман 12 кг қағаз қоқысын жинады


3 есеп





4 есеп

АПрямая соединительная линия 5 Прямая соединительная линия 6 ) Лагерьде-12 күн, бұл б


КПрямая со стрелкой 3 аникулы-? Күн


Ш: 12/4=3

3*30=90

Ж: Бауыржанның каникулы 90 күн


ӘПрямая соединительная линия 8 Прямая со стрелкой 4 )Барлығы-30 оқушы

ҚПрямая соединительная линия 7 атысады-?, б

Қатыспайды-? Оқушы

Ш: 30/10=3

30-3=27

Ж:Олимпиадаға 27 оқушы қатыспайды


Б) Тапсырылды-3574 б

40 жұмыс күні-35 б\к

Жасау қажет-? Б

Ш: 40*35=1400 б

3574-1400=2174б

Ж: 2174 бөлшек жасау керек.










5 есеп



6 есеп


V1=220

V2=240

S=1140

t=? Сағ

Ш: 13-12=1

220*1=220

1140-220=920

220+240=460

920/460=2

1300+2=1500

Ж:С стансысында пойыздар сағат 1500-де жүреді



7 есеп

161350-(307*526-11592/56)/25=154899

619888-50988/(2003-1919)+64746/99=619935



8 есеп

3

2

3

1

1

1

1

1

1



3

4

2

1

1

1

1

1

1

1

1

1





9 есеп

Х-бірінші сан

5*х- екінші сан

5*х+х=324

6*х=324

Х=324/6

Х=54

54*5=270

Ж: 54пен 270


Үй тапсырмасы

10 есеп

Әкелінді-90қ

Сатылды- б

Қалды-? Қ

90/5*2=36қ

90-36=54қ

Ж: Сатылмаған 54 қауын қалды










Шаттық шеңберін жасайды









Үй тапсырмасын тексертеді















Есепті шығарады











Есепті шығарады














Өсу ретімен жазады















Есепті шығарады










Есептерді шығарады





















Есептейді













Шығармашылық жұмыс жасайды












Есептеу жүргізеді










Планды толықтырады









Теңдеу құрып, шешеді








Үй тапсырмасын алады













Кері байланыс жасайды





ҚБ:










Дескриптор:

Кітаптың бетінің санын анықтайды-1Б

Есепті шығару жолын біледі-1Б





Дескриптор:

Өңделмеген қалдықтарды есептейді-1Б

Есепті шығарады-1Б




Дескриптор:

Қағаз қалдығын есептейді-1Б

Есепті өз бетінше шығарады-1Б



Дескриптор:

Кері есеп құрастырады-1Б

Есепті шығарады-1Б










Дескриптор:

Массаны килограммен өрнектейді-1Б

Бөлшектерді өсу ретімен орналастырады-1Б










Дескриптор:


Каникул күндерін есептейді-1Б

Олимпиадаға қатыспайтын оқушыларды анықтайды-1Б

Қанша бөлшек жасайтынын табады-1Б




ҚБ:












Дескриптор.

Амалдарды орындайды-1Б

Есептеулер жасай алады-1б











Дескриптор:

Шығармашылық жұмыс жасайды-1Б

Есепті шығарады-1Б











ДескриптоР.

Есептеулер жүргізеді-1Б

Амалдарды орындайды-1Б





Дескриптор:

КЕтені толтырады-1Б

Құрастырманың планын толықтырады-1Б








Дескриптор.

Есепті теңдеу құру арқылы шығарады-1Б

Тапсырманы орындайды-1Б




Дескриптор:

Есепті өз бетінше шығарады-1Б

Сатылмаған қауынның қалғанын табады-1Б









«Бас бармақ» әдісі





Суреттер












Оқулық
















Суреттер










Оқулық










Суреттер











Оқулық



















Суреттер






Оқушылар туралы суреттер










Бөлшектер

















Оқулық








Суреттер










Пойыздардың суреттері












Суреттер
















Кесте











Суреттер









Қауын












Кері байланыс парағы





























Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Математика

Бөлім:

Пайыздар және бөлшектер

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

119 сабақ. Қорытындылау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.2.1.4 бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қосу және азайту алгоритмін әріпті теңдік түрінде: көрсету және қолдану

Сабақтың мақсаты

Бөлшектер туралы алған білімдерін қорытындылайды



Құндылықтар

Ай құндылығы: Тәуелсіздік және отаншылдық.

Апталық дәйек сөз: «Патриотизм-ата-анаңды құрметтей білуің»

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас

тыру

Өзін-өзі тексеру




Өткен білімді еске түсіру













Жаңа білім





































































































































Бекіту



























































Кері байланыс


Сабаққа дайындық

Психологиялық ахуалды қалыптастыру




Өткенді бекіту


Үй тапсырмасы

10 есеп

Әкелінді-90қ

Сатылды- 2/5 б

Қалды-? Қ

90/5*2=36қ

90-36=54қ

Ж: Сатылмаған 54 қауын қалды


Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру

Жаңа тақырып

1 есеп


+ = (Б)


- = (А)


(Р) БАРЫС


1 (Ы)


(С)


2 есеп

ДПрямая соединительная линия 15 Прямая соединительная линия 16 алалы жағдайдағы-250,бұл б


БПрямая со стрелкой 8 арлығы-?

Ш: 250/2=125 (бір бөлігінде)

125*48=6000

Ж: Қазақстанда барлығы 6000 өсімдік түрі бар.


ӘПрямая соединительная линия 14 Прямая со стрелкой 7 ) Барлығы- 6000

ДПрямая соединительная линия 13 алалы жағдайдағы- ?, б

Ш: 6000/48*2=125*2=250

Ж: Далалы жағдайға бейімделген өсімдіктердің 250 түрі бар.





3 есеп



4 есеп


БПрямая соединительная линия 10 Прямая со стрелкой 5 Прямая соединительная линия 12 Прямая со стрелкой 6 арлығы- 30 оқушы

ТПрямая соединительная линия 9 абиғатты қорғауш. үйірмесіне- б

ЭПрямая соединительная линия 11 кологтар-үйірм.- б

Ш:1-Т2С3Л

30/10*3=9

30/10*5=15

9+15=24


2-тәсіл


+ =


30/10*8=3*8=24

Ж: Бұл үйірмелерге барлығы 24 оқушы қатысады



5 есеп

V1=37л\мин

V2=42л\мин

V=25280л

t=? Мин

Ш: 37+42=79л\мин

25280/79=320мин

Ж: Хауыз 320 минутта толады.


Ә) V1=38л\мин

V2=42л\мин

Болды-100л

t= ? мин

Ш: 42-38=4л

4*20=80л

100-80=20л

Ж: 20минуттан кейін хауызда 20 л су болады




6 есеп

291850-(302*627-11704/56)=102705

19760/(209*235-109*405)=304





7 есеп

V1=40

V2=12

t=3сағ

S-? Км

V=40-12=28км\сағ

S=28*3=84км

Ж: 3сағаттан соң олардың арақашықтығы 84 км болады



8 есеп

17+3+3+3+3+3=32км

12+4+4+4+4+4=32км

Ж: 5 аптадан кейін лимон мен раушангүл көшеттерінің биіктігі бірдей болады



9 есеп



Бөлімі 25 болатын дұрыс бөлшек:


Алымы 25 болатын бұрыс бөлшек:



Ә) Бөлімі 17-ге тең дұрыс бөлшекті жаз

Алымы 17 болатын бұрыс бөлшекті жаз



10 есеп



8кг400г=8400г

8400/7=1200г

1200*3=3600г (құлпынай)

1200*4=4800г (қант)



Үй тапсырмасы


11 есеп








Сабаққа дайындық жасайды







Үй тапсырмасын тексертеді









Тапсырманы орындайды














Есепті шығарады-1Б






Есепті шығарады











Салыстыру жасайды



















Есепті әртүрлі тәсілмен шығарады








Есептерді шығарады







Жұмысты тақтада және дәптерде орындайды










Есептеу жүргізеді






Есепті

Шығарады










Тапсырманы орындайды









Шығармашы

лық жұмыс жасайды












Зерттеу жүргізеді













Үй тапсырмасын алады















Кері байланыс жасайды








Мадақтау арқылы бағалап отыру






Дескриптор:

Есепті өз бетінше шығарады-1Б

Сатылмаған қауынның қалғанын табады-1Б


ҚБ:



Дескриптор:

Қазақстанның Қызыл кітабына енген жануарды табады-1Б

Кестемен жұмыс жасайды-1Б





Дескриптор:

Өзіндік жұмыс жасайды-1Б

Есепке кері есеп құрастырады-1Б





ҚБ:




Дескриптор:

Өзіндік жұмыс жасайды-1Б

Бөлшек сандарды салыстырады-1Б


ҚБ:




Дескриптор:

Есепті әртүрлі тәсілмен шығарады-1Б

Үйірмеге қатысатын оқушыларды анықтайды-1Б












Дескриптор:

Хауыздың толу уақытын және қанша су болатынын табады-1Б

Есептің шығаралу жолын біледі-1Б













Дескриптор:

Есептеулер жүргізе алады-1Б

Амалдардың орындалу тәртібін біледі-1Б



Дескриптор:

Қашықтыққа берілген есепті шығарады-1Б

Есеп шығаруда формула қолданады-1Б









Дескриптор:

Математиканы өмірмен байланыстыра отырып шығарады-1Б

Көшеттерді салыстырады-1Б





ДескриптоР:

Шығармашылық жұмыс жасауды біледі-1Б

Өзі тапсырма құрай алады-1Б







Дескриптор:

Есепті шығарады-1Б

Зерттеу жүргізе алады-1Б










Дескриптор:

Уақытты табуға арналған есепті шығарады-1Б

Есеп шығаруда формула пайдаланады-1Б

















«Бес саусақ» әдісі






Суреттер






Оқулық



Дәптер



















Қызыл кітап









Өсімдіктер суреттері









Суреттер












Оқулық
















Суреттер












Оқушылар туралы суреттер













Хауыздың суреті













Суреттер







Оқулық







Есеп сызбасы













Көшеттер

дің суреті







Суреттер















Құлпынай суреті












Оқулық






















Кері байланыс стикерлері

























Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Математика

Бөлім:

Пайыздар және бөлшектер

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

120 сабақ. Қорытындылау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.2.1.4 бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қосу және азайту алгоритмін әріпті теңдік түрінде: көрсету және қолдану

Сабақтың мақсаты

Бөлшектер туралы білімдерін қорытындылайды



Құндылықтар

Ай құндылығы: Тәуелсіздік және отаншылдық.

Апталық дәйек сөз: «Патриотизм-ата-анаңды құрметтей білуің»

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас

тыру

Өзін-өзі тексеру




Өткен білімді еске түсіру



























Жаңа білім














































































































































Бекіту


































Кері байланыс


Сабаққа дайындық

Психологиялық ахуалды жақсарту




Үй тапсырмасын тексеру

11 есеп





Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру

Жаңа тақырып

1 есеп



2 есеп

А) м=100/25*2=8см


дм=10/10*1=1см


м=100/20*3=15см


м=100/10*7=70см


м=100/4*1=25см


дм=10/5*2=4см


Кему рет3: м, м, м, м, дм, дм

70см,25см,15см,8см,4см,1см




ӘПравая фигурная скобка 3 ) 1- күні- б

2-күні- б ? б


Ш: + = б


Ж: Екі күн ішінде жер телімінің бөлігіне картоп отырғызылды.





3 есеп


Прямая со стрелкой 11 0 1 1 2


Прямая со стрелкой 10

0 1 1 2




4 есеп


+ - =


+ + =


+ - ) =



5 есеп

СПравая фигурная скобка 2 әбіз- кг

Орамжапырақ- 300кг ? кг


Ш: кг= 1000/20*4=200г(сәбіз)

200+300=500г

Ж: Қоянға арналған көкөністің массасы 500г



6 есеп

V1=50м\мин

V2=200м\мин

S=4км=4000м

t=? мин

V=V1+V2=50+200=250м\мин

t=S/V=4000/250=16мин

Ж: Арман әкесімен 16 минуттан кейін кездеседі




7 есеп


Автокөліктің қозғалыс жылдамдығы қандай? 80 км\сағ

Аялдамаға дейін ол қандай арақашықтықты жүріп өтті? 160км

Аялдау қанша уақытқа созылды? 1 сағ

Автокөлік қанша сағат жолда болды?

3 сағат

Ол қандай арақашықтықты жүріп өтті?

320-80=240км




8 есеп










Правая фигурная скобка 1 9 есеп

АПрямая соединительная линия 17 Прямая соединительная линия 18 лма ағашы-?, 3есе артық 56

АПрямая со стрелкой 9 лмұрт ағашы-?


Ш: Х-алмұрт ағашының саны

3х+х=56

4х=56

Х=56/4

Х=14 (алмұрт ағашы)

14*3=42 (алма ағашы)

Ж: Бақшада 14 алмұрт ағашы бар.




Үй тапсырмасы

10 есеп

9408/98*12786-2136/24*5007=781833

(679801-597888)*103-6999999=1437040

21сағ15мин+6сағ49мин-1тәул=4сағ4мин

90т-10т9ц-47т15кг=32т85кг







Сабаққа дайындық жасайды








Үй тапсырмасын тексертеді


















Тапсырманы орындайды











Өзіндік жұмыс жасайды














Кему ретін жазады








Картоп отырғызылған жер телімін табады







Сан сәулесін сызады


Сәуледе санды белгілейді







Есептец жүргізеді









Есепті шығарады












Есепті шығарады














Графикті оқиды













Тапсырманы орындайды














Есепті шығарады















Үй тапсырмасын алады









Кері байланыс жасайды





Мадақтау



Дескриптор:

Уақытты табуға арналған есепті шығарады-1Б

Есеп шығаруда формула пайдаланады-1Б











Дескриптор:

Қызыл кітапқа енген жануарды табады-1Б

Тапсырма бойынша есептеу жүргізе алады-1Б










Дескриптор:

Өзіндік жұмыс жүргізе алады-1Б

Ұзындық шамасын есептейді-1Б

Жер телімінің картоп отырғызылған бөлігін табады-1Б




ҚБ:
















Дескриптор:

Сан сәулесін сыза алады-1Б

Оған сандарды белгілейді-1Б





ДескриптоР:

Есептеу жүргізеді-1Б

Бөлшек сандарды есептей алады-1Б







Дескриптор:

Көгөністің массасын табады-1Б

Есепті шығара алады-1Б





ДескриптоР:

Есепті өмірмен байланыстыра түсіндіре алады-1Б

Есепті шығарады-1Б







Дескриптор

Графикті оқи алады-1Б

ГРафик бойынша сұрақтарға жауап береді-1Б






Дескриптор:

Шығармашылық жұмыс жасайды-1Б

Бөлшектерді салыстырады-1Б













Дескриптор:

Зерттеу жұмысын жүргізеді-1Б

Есепті теңдеу құру арқылы шығарады-1Б









Дескриптор:

Есептеу жүргізеді-1Б

Амалдардың орындалу ретін біледі-1Б







«Бас бармақ» әдісі




















Суреттер











Оқулық





Дәптер
















Суреттер


















Суреттер










Оқулық











Жер телімінің сызбасы












Сан сәулесі сызылған парақтар










Оқулық












Орамжапырақ суреті












Саяжай туралы суреттер












График












Кесте










Оқулық















Жеміс бағының суреті










Оқулық















Кері байланыс парағы











Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Математика

Бөлім:

Пайыздар мен бөлшектер

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

121 сабақ. Өзіңді тексер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.1.2.14 аралас санды бұрыс бөлшекке және бұрыс бөлшекті аралас санға айналдыру;

4.5.1.3 бүтіннің бөлігін табуға берілген есептерді талдау және шығару, кері есеп құрастыру, шығару

Сабақтың мақсаты

Нені үйренгенін тексеру.



Құндылықтар

Ай құндылығы: Тәуелсіздік және отаншылдық.

Апталық дәйек сөз: «Патриотизм-ата-анаңды құрметтей білуің»

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас

тыру

Өзін-өзі тексеру




Өткен білімді еске түсіру






Жаңа білім



























































Бекіту













Кері байланыс

Сабаққа дайындық жасау

Психологиялық ахуалды жақсарту


Өткен тақырыпты пысықтау

Үй тапсырмасы

10-тапсырма

9408/98*12786-2136/24*5007=781833

(679801-597888)*103-6999999=1437040

21сағ15мин+6сағ49мин-1тәул=4сағ4мин

90т-10т9ц-47т15кг=32т85кг


Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру

Жаңа тақырып

ФС-тапсырма

1-тапсырма

дұрыс бөлшек


- бұрыс бөлшек


4+ = 4 аралас сан


ЕБҚ-тапсырма

2-тапсырма

,


,


ЕҚБ-тапсырма

3-тапсырма

- – х=


х=


Х= -


Х=

Прямая соединительная линия 19

- - =


=


4-тапсырма

КПрямая соединительная линия 20 Прямая соединительная линия 21 есіп алынды-12м, бұл б

ЖПрямая со стрелкой 12 алпы ұзыңдығы- ? м


Ш:12/2=6м( бір бөлігінде)

6*3=18 м (барлығында)

Ж: Таспаның жалпы ұзындығы 18 м


ӘПрямая соединительная линия 23 Прямая со стрелкой 13 ) Жалпы ұзындығы-18 м

КПрямая соединительная линия 22 есіп алынды- ? м, б


Ш: 18* Һ18/3*2=12м


Ж: Таспадан 12 м кесіп алынды


5-тапсырма

сағ= 60/3*2=40мин

тәул.=24/4*2=12саг


т= 1000/4*2=500кг


ц=100/5*2=40кг


Жақсы тілектер айтады



Үй тапсырмасын оқып береді











Дұрыс,бұрыс бөлшектерді жазады





Бөлшектерді салыстырады









Теңдеуді шешеді













Есепті шығарады







Таспаның ұзындығын табады








Қателерді түзетеді








Кері байланыс жасайды

Мақтау,мадақтау





ҚБ: «Монета»әдісі

Дескриптор:

Есептеу жүргізеді-1Б

Амалдардың орындалу ретін біледі-1Б





ҚБ: «Монета»әдісі

Дескриптор:

Дұрыс және бұрыс бөлшектерді біледі-1Б

Аралас сандарды ажырата алады-1Б





ҚБ: «Монета»әдісі

Дескриптор:

Бөлшектерді салыстыруды біледі-1Б

Алған білімін қолдана алады-1Б





ҚБ: «Монета»әдісі

Дескриптор:

Бөлімдері бірдей жай бөлшектерді өосу мен азайту амалдарын орындайды-1Б

Теңдеуді шешеді-1Б









ҚБ: «Монета»әдісі

Дескриптор:

Есепті шығарады-1Б

Таспаның ұзындығын анықтайды-1Б











ҚБ: «Монета»әдісі

Дескриптор:

Есептеудің дұрыстығын тексереді-1Б

Қателерді тауып, түзейді-1Б







«Көңіл-күй аралы» әдісі








Рисунок 1











Оқулық












Суреттер









Оқулық











Таспалар




Суреттер









Оқулық










Кері байланыс парағы














Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Математика

Бөлім:

Пайыздар және бөлшектер

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

122 сабақ. Қорытындылау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.2.1.4 бөлімдері бірдей жай бөлшектермен қосу және азайту амалдарын орындау

4.3.3.2 нысандардың бастапқы орны мен қозғалыс бағытын (бір-біріне қарама қарсы, бірінен бірі қарама-қарсы бағытта) анықтау

Сабақтың мақсаты

Алған білімдерін қорытындылау.



Құндылықтар

Ай құндылығы: Тәуелсіздік және отаншылдық.

Апталық дәйек сөз: «Патриотизм-ата-анаңды құрметтей білуің»

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас

тыру


Өткен білімді еске түсіру



Жаңа білім


























































































Бекіту


















Кері байланыс

Сабаққа дайындық

Психологиялық ахуалды жақсарту


Өткенді пысықтау

Пайыздар мен бөлшектер тақырыбын қайталау


Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру

Жаңа тақырып

ФС-тапсырма

1-тапсырма

22%= – сүрқоректілер


8%= – құстар


15%= – балықтар


;



2-тапсырма

А) СД кесіндісі АВ кесіндісінің бөлігін құрайды

Ә) АВ кесіндісі СД кесіндісінің бөлігін құрайды



3-тапсырма

SПрямая соединительная линия 27 Прямая со стрелкой 15 =250км

SПрямая соединительная линия 26 1=? Км, б

S2=100км

S3=?км

S1=250/5*2=100км (1 пойыз)

S3=S-(S1+S2)=250-(100+100)=50км

Ж: Кездескенге дейін 50 км жол жүруі тиіс.


Ә) 20/2*5=10*5=50 (ойлаған сан)



4-тапсырма

БПрямая соединительная линия 25 Прямая со стрелкой 14 арлығы-36 топ

СПрямая соединительная линия 24 туденттер тобы- б

Оқушылар тобы-?

Ш: 36* = 36/9*2= 8 студент. тобы

36-8=28 оқушылар тобы


Ж: Саяхатқа 28 оқушылар тобы қатысты.


5-тапсырма


ЕБҚ-тапсырма

6-тапсырма

996/83=12т сүт


ЕҚБ-тапсырма

7Правая фигурная скобка 4 -тапсырма

Өрмекші-8*х 54

Қоңыз-6*(8-х)

Х- өрмекшінің саны

8х+48-6х=54

8х+48-6х+54

2х+48=54

2х=6

Х=6/2

Х=3 өрмекші

8-3=5 қоңыз

Тексеру

8*3+6*(8-3)=54

24+30=54

54=54

Жауабы: 3 өрмекші және 5 қоңыз бар

8-тапсырма


Жақсы көңіл күй сыйлайды


Өткенді пысықтайды







Тапсырманы орындайды











Кесінділердің бөлігін табады










Есепті шығарады












Оқушылар тобын табады









Есептеу жүргізеді









Есепті шығарады





Зерттеу жүргізеді





















Есепті шығарады









Кері байланыс жасайды




Мақтау,мадақтау



Жарайсыңдар





ҚБ:Транспортир» әдісі

Дескриптор:

Пайыздарды бөлшек түрінде жазады-1Б

Теңсіздік құрады-1Б










ҚБ:Транспортир» әдісі

Дескриптор:

Кесінділерді салыстыра алады-1Б

Олардың бөліктерін есептейді-1Б




ҚБ:Транспортир» әдісі

Дескриптор:

Жүрілуі тиіс жолды табады-1Б

Есеп шығаруда формула қолданады-1Б





ҚБ:Транспортир» әдісі

Дескриптор:

Саяхатқа шыққан оқушылар тобын табады-1Б

Есепті шығара алады-1Б







ҚБ:Транспортир» әдісі

Дескриптор:

Есептеу жүргізеді-1Б

Бөлшектерді есептей алады-1Б





ҚБ:Транспортир» әдісі

Дескриптор:

Есепті шығара алады-1Б



ҚБ:Транспортир» әдісі

Дескриптор:

Зерттеу жүргізе алады-1Б

Есепті теңдеу құру арқылы шығарады-1Б












ҚБ:Транспортир» әдісі

Дескриптор:

Есепті шығара алады-1Б

Жиналған көгөністі есептейді-1Б








«Медаль»әдісі













Оқулық
















Жануарлар туралы суреттер












Кесінділер










Есеп сызбасы











Суретте



















Оқулық





















Көгөністер суреттері








Кері байланыс стикерлері















































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
04.03.2025
169
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі