|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||
|
Сынып: |
|
|
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№50.Тұрақты сөз тіркестері |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.6.1 - каллиграфиялық нормаларды сақтау, жазу техникасын жетілдіру. |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тұрақты сөз тіркестерін табуды үйренеді |
|||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ
ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Апта дәйексөзі: Халқыңа адал бол,жауыңа қатал бол, досыңа адал бол! |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық дайындық Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары Жаңа тақырып 7-жаттығу Бағанның сол жағындағы сөз тіркестері, оң жағындағы тұрақты сөз тіркестері Кестені толтыру
ЕБҚ 8-жаттығу
Жаны ашыды--аяды,көз ұшында—алыста, құлақ қоймады—тыңдамады
Ережемен жұмыс Тұрақты сөз тіркесін түсіндіру
Ережемен жұмыс
9-жаттығу Ол қас пен көздің арасында ғайып болды. Жарастың кінасыздығы тайға таңба басқандай анық еді. Бүгін Айманның кітап оқуға мойны жар бермеді.
ФС тапсырмасы 10-жаттығу. Монолог. Мен қара қылды қақ жарған айтыскер ақынмын. Менің көзді ашып жұмғанша тауып айтқан сөздеріме халық риза болып,құлақ салды. Ат басындай алтын бермесе де, халықтың қошеметіне ризамын.
ЕҚБ 11-жаттығу Төбе шашы тік тұрды-қорықты Көзді ашып-жұмғанша –тез, жылдам
Үй тапсырмасы 12-жаттығу
Сөзжұмбақ құрастырып келу
|
Өткен тақырыпты пысықтайды
Сөз тіркестерін ажыратады
Кестемен жұмыс жасайды
Сөз тіркесінің мағынасын табады
Ережені түсініп алады
Сөйлем құрайды
Ережемен танысады
Монолог құрайды
Сөз тіркестерімен сөйлем құрайды
Кері байланыс жасайды |
ҚБ: Жарайсыңдар!
Дескриптор: Тұрақты сөз тіркестерімен танысады Оларды ажырата алады
ҚБ:
Дескриптор:
Сөз тіркесінің мағынасын табады Ережемен жұмыс жасайды
Дескриптор. Тұрақты сөз тіркесін біледі Олармен сөйлем құрай алады
ҚБ:
Дескриптор: Монолог құрай алады Сөз тіркестерінің мағынасын біледі
Дескриптор: Шығармашылық жұмыс жасай алады Сөз тіркестерін ажырата алады
«Аяқталман сөйлем» әдісі |
Суреттер
Сөз тіркестері жазылған плакат
Кесте
Ереже жазылған плакат
Ереже жазылған плакат
Суреттер
Ақындар туралы суреттер
Тапсырмаға байланысты суреттер
Стикерлер
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№50.Тұрақты сөз тіркестері қазақ т ҚМЖ 4 сын
№50.Тұрақты сөз тіркестері қазақ т ҚМЖ 4 сын
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||
|
Сынып: |
|
|
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№50.Тұрақты сөз тіркестері |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.6.1 - каллиграфиялық нормаларды сақтау, жазу техникасын жетілдіру. |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тұрақты сөз тіркестерін табуды үйренеді |
|||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ
ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Апта дәйексөзі: Халқыңа адал бол,жауыңа қатал бол, досыңа адал бол! |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық дайындық Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары Жаңа тақырып 7-жаттығу Бағанның сол жағындағы сөз тіркестері, оң жағындағы тұрақты сөз тіркестері Кестені толтыру
ЕБҚ 8-жаттығу
Жаны ашыды--аяды,көз ұшында—алыста, құлақ қоймады—тыңдамады
Ережемен жұмыс Тұрақты сөз тіркесін түсіндіру
Ережемен жұмыс
9-жаттығу Ол қас пен көздің арасында ғайып болды. Жарастың кінасыздығы тайға таңба басқандай анық еді. Бүгін Айманның кітап оқуға мойны жар бермеді.
ФС тапсырмасы 10-жаттығу. Монолог. Мен қара қылды қақ жарған айтыскер ақынмын. Менің көзді ашып жұмғанша тауып айтқан сөздеріме халық риза болып,құлақ салды. Ат басындай алтын бермесе де, халықтың қошеметіне ризамын.
ЕҚБ 11-жаттығу Төбе шашы тік тұрды-қорықты Көзді ашып-жұмғанша –тез, жылдам
Үй тапсырмасы 12-жаттығу
Сөзжұмбақ құрастырып келу
|
Өткен тақырыпты пысықтайды
Сөз тіркестерін ажыратады
Кестемен жұмыс жасайды
Сөз тіркесінің мағынасын табады
Ережені түсініп алады
Сөйлем құрайды
Ережемен танысады
Монолог құрайды
Сөз тіркестерімен сөйлем құрайды
Кері байланыс жасайды |
ҚБ: Жарайсыңдар!
Дескриптор: Тұрақты сөз тіркестерімен танысады Оларды ажырата алады
ҚБ:
Дескриптор:
Сөз тіркесінің мағынасын табады Ережемен жұмыс жасайды
Дескриптор. Тұрақты сөз тіркесін біледі Олармен сөйлем құрай алады
ҚБ:
Дескриптор: Монолог құрай алады Сөз тіркестерінің мағынасын біледі
Дескриптор: Шығармашылық жұмыс жасай алады Сөз тіркестерін ажырата алады
«Аяқталман сөйлем» әдісі |
Суреттер
Сөз тіркестері жазылған плакат
Кесте
Ереже жазылған плакат
Ереже жазылған плакат
Суреттер
Ақындар туралы суреттер
Тапсырмаға байланысты суреттер
Стикерлер
|
||||||
шағым қалдыра аласыз




















