Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
5.2.1. Бейне контентпен жұмыс істеуге арналған бағдарламалар
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Оқу сабағының жоспары
Сабақтың тақырыбы |
5.2.1. Бейне контентпен жұмыс істеуге арналған бағдарламалар |
||||||
Модуль/Пән атауы |
Информатика |
||||||
Педагог дайындады |
Султанова П.К. |
20_ жылғы "___" ____________ |
|||||
Жалпы мәліметтер |
Курс 1 |
Топ__________________ |
|||||
Сабақтың түрі |
Аралас |
||||||
Мақсаты (Оқу нәтижелері) |
Бейнемен жұмыс істеуге арналған бағдарламаларды зерттеу және пайдалану |
||||||
Міндеттері (Бағалау критерийлері) |
Бейнемен жұмыс істеуге арналған бағдарламалардың мүмкіндіктерін салыстырады |
||||||
Күтілетін нәтижелер |
Бейнемен жұмыс істеуге арналған бағдарламалардың мүмкіндіктерін салыстырады |
||||||
Қажетті ресурстар |
Интернет, бағдарламалар, стикер, тест, парақшалар https://youtu.be/8TEu6ng1juo?feature=shared https://quizlet.com/633556099/test?funnelUUID=d9067ad1-acea-4302-b223-400534ed5d9b |
||||||
ЕБҚ |
Гипербелсенділік және зейін тапшылығының синдромы бар (орта) |
||||||
Сабақтың барысы |
|||||||
Уақыт |
Іс-әрекеттер мен тапсырмалар |
Білім алушынылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Басы 3 минут 5 минут |
Сәлемдесу, түгендеу. Шаттық шеңбері және топқа біріктіру: «Төрттік» әдіс Білім алушыларға «әке», «ана», «бала», «дос» деген жазулары бар парақшалар таратылады. Білім алушылар топтарға бірігеді. Әр топ өз аттары туралы бір шумақ өлең айтады. Өткен сабақты пысықтау: «Екі дұрыс, бір бұрыс» әдісі арқылы. Ақпараттық қауіпсіздік: Ақпараттың бұрмалануы немесе жоғалуы салдарынан қолданушыға орны толмас зиян келтіретін кез –келген әрекеттен ақпаратты қорғау; Қолданушыға зиян келтіретін әрекеттерден ақпаратты қорғау; Интернет арқылы қауіпті бағдарламалардың шабуылы; Ақпараттың қолжетімділігі: Бұрмаланбаған, өзгермеген ақпарат; Бөгде адамдарға ақпараттың қолжетімділігін шектеу; Кез-келген уақытта ақпаратты алу мүмкіндігі; |
1.Оқытушымен амандасады. 2.Сұрақтарға жауап береді. 3.Білім алушылар өткен тақырып бойынша екі дұрыс, бір бұрыс жауабы бар тест құрастырып жұптық жұмыс жасайды. |
Білім алушылар бір-бірінің жұмыстарын ауызша бағалайды. «Жақсы!» «Жарайсыңдар!» |
Стикер, тест, парақшалар |
|||
3 минут 2 минут 3 минут 7 минут Сабақтың ортасы 20 минут |
Сабақтың тақырыбымен оқу нәтижелерін таныстыру. Бағалау критерийін білім алушылармен талқылау. Сөздікпен жұмыс: «Түртіп алу» әдісі. Мақсаты: Терминдерді есте сақтау. «Білемін, Білгім келеді, Үйрендім» әдісі. Білім алушылардың жаңа сабақ бойынша білімдерін бағалау, тәжірибелерін анықтау. «Кинометафора» әдісі. Мақсаты: Білім алушылардың сын тұрғысынан ойлау дағдыларын анықтау «Бейнемен жұмыс істеуге арналған бағдарламалар» тақырыбына кіріспе жасау мақсатында интербелсенді тақтадан бейнежазба көрсетемін. Орындалу қадамдары: 1.Бейнежазбадан түсінгендері бойынша 2 сөйлем жазып, тақтаға оқып іледі. Тапсырма 1.Функционалдық сауаттылық «Галереяны шарлау» әдісі. Мақсаты: бейнемен жұмыс жасайтын 2 бағдарламаны қарастыру және олардың кілттік ерекшеліктерін анықтап, постер жасау арқылы білім алушылардың ізденушілік, шығармашылық қабілеттерін арттыру. Орындалу қадамдары 1.Бейнемен жұмыс істеу үшін бағдарламаны көрсетеді. 2.Олардың кілттік ерекшеліктерін анықтайды. 3.Бағдарламаның артықшылығын сипаттайды. |
Сабақтың тақырыбы мен оқу нәтижелерімен танысады. Терминдерді жазады. Бейне жазу-запись видео-videorecording; Файлды қосу-добавить файл-addfile; «Білемін,Білгім келеді, Үйрендім» әдісі. Бейнені жасауға қатысты мобильді қосымшаларды қолдану тәжірибелерін, білімдерін көрсетеді. «Бейнемен жұмыс істеуге арналған бағдарламалар» Білім алушылар ұсынылған сілтеме бойынша бейненің фрагментін көріп, тыңдап стикерге бейнежазбадан түсінгендері бойынша 2 сөйлем жазып, тақтаға оқып іледі. Топтар постерлерін ұсыну барысында басқа топ ұсынып жатқан бейне бағдарламаның аттарын жазып алады. Топтар жұмыстарын ұсынып, постерлер галереясын құрады.Топтар бір-бірінің постерімен танысады, өз ойларымен бөліседі. |
Білім алушылардың сабаққа қатысуының қарқынына қарай «Бес бармақ» әдісі арқылы бағалаймын. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы өзара бағалау жүргізіледі. «Жұлдызды баспалдақ» әдісі арқылы бағаланады. |
Қосымша 1 https://youtu.be/8TEu6ng1juo?feature=shared стикер, смайликтер Қосымша 2 Слайд,постер, таратпа материалдар. |
|||
5 минут |
Тапсырма 2. ЕББҚ ететін білім алушыларға арналған. «Техникалық диктант» әдісі. Мақсаты: білім алушылардың сыни ойлау дағдыларын қалыптасытру. Бос орынды толтыру арқылы орындайды. Орындалу қадамдары 1.Бағдарламаны анықтайды. 2.Мүмкіндіктерін талдайды. |
Білім алушылар бос орынды толтыру арқылы, бағдарламаны анықтайды және мүмкіндіктерін талдайды. |
фигуралар арқылы бағалау. |
Қосымша 3 Карточкалар, смайликтер |
|||
20 минут |
Тапсырма 3. (Жеке жұмыс) «Айнымалы бекет» әдісі Мақсаты: Жаңа тақырып бойынша теориялық білімдерін және білімді шығармашылық тұрғыда қолдана білу қабілеттерін арттыру. 1.Бағдарламалардың артықшылықтары мен кемшіліктерін кестеге толтырыңыздар. 2.Бейне клипті құру бағдарламаларының ішінде Pinnacle VideoSpin бағдарламасын таңда. 3.Осы бағдарламада түрлі файлдарды импорттаңдар. 4.Түрлі сандық құрылғылардан үзінділер қосыңдар. 4.Құрылған бейнежазбаны қарап шығып, дайын бейнені серверге жүктеңдер. |
Білім алушылар бағдарламалардың артықшылықтары мен кемшілктерін орналастырады. |
Бағдаршам арқылы бағалау |
Қосымша 4 Диалог және қолдау көрсету арқылы саралау Бағалау |
|||
Сабақтың соңы 15 минут 5 минут |
Тапсырма 4. «Маған көрсет» әдісі Мақсаты: Бейнемен жұмыс істеуге арналған барлық бағдарламалардың қызметін талдау арқылы дамытушылық қабілеттерін арттыру. Орындалу қадамдары: 1.Бадарламаларды «+», «-» таңбаларын қою арқылы сипаттайды. 2.Қызмет түрлерін анықтайды. Кері байланыс: quizlet.com платформасы арқылы тест сұрақтарына жауап беру арқылы тақырыпты қаншалықты меңгергендіктерін анықтау. Үйге тапсырма: §4 Бейнемен жұмыс істеуге арналған бағдарламалар 24-33 беттер |
Білім алушылар «+», «-» таңбаларын қою арқылы бағдарламалардың сипаттамасы бойынша көрсетілген қызмет түрлерін анықтайды. Тақырып бойынша алған ақпаратты қорытындылау. Әртүрлі пәндерден Сабаққа қажетті бейнежазбалар жасағанда бірдей программаны қолдануға болама |
Өзара бағалау. Білім алушылардың сабақты қалай меңгергеніне, білімділік деңгейіне көз жеткізу. Білім алушылар өзін-өзі бағалайды. |
Қосымша 5 Тапсырма дереккөздер, слайд 700 ₸ - Сатып алу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |