|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№52 сабақ. Күрделі сөз |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.2.1* - күрделі сөздердің түрлерін ажырата алу (біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөз) |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Күрделі сөздерді ажыратуды,мәтін тақырыбы бойынша мазмұнын болжауды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ
ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Апта дәйексөзі: Халқыңа адал бол,жауыңа қатал бол, досыңа адал бол! |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Үй тапсырмасын сұрау Жаңа тақырып 19-жаттығу «Болжау» әдісі» Мәтіннің тақырыбына қарап мәтін не жайында деп ойлайсыңдар? Хиуаз Доспанова кім? Ол не істеді? Оның мамандығы не екен? Осындай сұрақтарға жауап ала отырып мәтінді түсініп оқу ұсынылады. Мәтінді оқиды. Сұрақтарға жауап беру. 20-жаттығу Бірінші бағандағы сөздер бір түбірден ғана болып, жай сөз болып тұр, Екінші бағандағы сөздер екі түбірден құралып күрделі сөз боп тұр. Бірбеткей, әке-шеше,әскери-әуе академиясы,ұшу өнері,мединститут. 21-жаттығу Сызбамен жұмыс жасау
22-жаттығу Шұбар ала, оқып жүр, ағаш көпір, он бес Шұбар ала-сын есім Оқып жүр-етістік Ағаш көпір- зат есім Он бес-сан есім 23-жаттығу Тапсырманы орындау. «Кім боламын?» тақырыбына ұшқыш мамандығы туралы монолог құрау
|
Үй тапсырма сын оқиды Мәтін тақырыбына қарап мазмұынын болжайды Екі бағандағы сөздерді салыстыра ды,көркем жазады Сызбамен жұмыс жасайды Тіркескен сөздерді оқиды,күрделі сөздерді жазып алады Монолог құрайды Кері байланыс жасайды |
ҚБ: Керемет! ҚБ:
Дескриптор: Мәтіннен негізгі ойды білдіріп тұрған бөлігін анықтайды Мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзар сәйкестігін табады Ойды тұжырымдайды Дескриптор: Сөздерді салыстыра алады Көркем жазу емлесін сақтап,жазады Дескриптор: Күрделі сөздерді ажырата алады Сызба арқылы күрделі сөздерді табады
Дескриптор: Күрделі сөздерді теріп жазады Олардың қай сөз табынан екенін табады ҚБ.
Дескриптор: Монолог құрай алады Мамандықтар туралы ойларын жеткізе алады |
Жұмыс дәптерлері Х.Доспанова туралы бейнебаян Батыр қыз туралы суреттер Кесте Сызба Мамандықтар туралы бейнебаян Суреттер Ереже жазылған плакат Ұшқыштар туралы суреттер Кері байланыс парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№52 сабақ. Күрделі сөз қазақ тілі ҚМЖ 4 сын
№52 сабақ. Күрделі сөз қазақ тілі ҚМЖ 4 сын
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№52 сабақ. Күрделі сөз |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.2.1* - күрделі сөздердің түрлерін ажырата алу (біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөз) |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Күрделі сөздерді ажыратуды,мәтін тақырыбы бойынша мазмұнын болжауды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ
ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Апта дәйексөзі: Халқыңа адал бол,жауыңа қатал бол, досыңа адал бол! |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Үй тапсырмасын сұрау Жаңа тақырып 19-жаттығу «Болжау» әдісі» Мәтіннің тақырыбына қарап мәтін не жайында деп ойлайсыңдар? Хиуаз Доспанова кім? Ол не істеді? Оның мамандығы не екен? Осындай сұрақтарға жауап ала отырып мәтінді түсініп оқу ұсынылады. Мәтінді оқиды. Сұрақтарға жауап беру. 20-жаттығу Бірінші бағандағы сөздер бір түбірден ғана болып, жай сөз болып тұр, Екінші бағандағы сөздер екі түбірден құралып күрделі сөз боп тұр. Бірбеткей, әке-шеше,әскери-әуе академиясы,ұшу өнері,мединститут. 21-жаттығу Сызбамен жұмыс жасау
22-жаттығу Шұбар ала, оқып жүр, ағаш көпір, он бес Шұбар ала-сын есім Оқып жүр-етістік Ағаш көпір- зат есім Он бес-сан есім 23-жаттығу Тапсырманы орындау. «Кім боламын?» тақырыбына ұшқыш мамандығы туралы монолог құрау
|
Үй тапсырма сын оқиды Мәтін тақырыбына қарап мазмұынын болжайды Екі бағандағы сөздерді салыстыра ды,көркем жазады Сызбамен жұмыс жасайды Тіркескен сөздерді оқиды,күрделі сөздерді жазып алады Монолог құрайды Кері байланыс жасайды |
ҚБ: Керемет! ҚБ:
Дескриптор: Мәтіннен негізгі ойды білдіріп тұрған бөлігін анықтайды Мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзар сәйкестігін табады Ойды тұжырымдайды Дескриптор: Сөздерді салыстыра алады Көркем жазу емлесін сақтап,жазады Дескриптор: Күрделі сөздерді ажырата алады Сызба арқылы күрделі сөздерді табады
Дескриптор: Күрделі сөздерді теріп жазады Олардың қай сөз табынан екенін табады ҚБ.
Дескриптор: Монолог құрай алады Мамандықтар туралы ойларын жеткізе алады |
Жұмыс дәптерлері Х.Доспанова туралы бейнебаян Батыр қыз туралы суреттер Кесте Сызба Мамандықтар туралы бейнебаян Суреттер Ереже жазылған плакат Ұшқыштар туралы суреттер Кері байланыс парағы |
||
шағым қалдыра аласыз

















