|
Қазақ тілі Бөлім: |
Менің мектебім |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
№ 53 сабақ. Жер бедері деген не? Лепті сөйлем. 10 – 13-жаттығулар. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.7.1 сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолдану; 2.3.6.1 бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу; 2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолданады; Бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазады; Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді |
|
|
Оқу технологиясы |
БжС технологиясы |
|
|
«Әмбебап» картасының мақсаты |
өткен тақырып бойынша 63% жеткен оқушылардың білім мен біліктілігін сөйлеу арқылы нақты бекіту. Балаларды бірыңғай ақпаратты кеңістік – ұжымдық парасаттылыққа кіріктіру. Сабақта, «Оқы да – тоқы» ұстанымын жүзеге асыра отырып, оқушылардың жұмысын ұйымдастыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың субъектілік тәжірибесін өзектендіру 8 мин |
Сыныпты белсендіру (көшбасшы) Картамен жұмыс тәртібін түсіндіру 3 мин Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап беру. «Сәлемдеме» әдісі
|
Көш басшы жігерлендіреді Оқушылар шеңбер бойымен тұрады,музыка қосылады.Сәлемдемені бір-біріне береді. Музыка тоқтағанда сандықша кімнің қолында сол ішінен бір қағазды алып оқиды. Өтілген тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап береді |
ООМ орнын көрсету Бірнші бағалау. Нәтиже бойынша барлық оқушыларға плюс немесе минус қойылады. |
ООМ кестесі |
|
ІІ. Сабақ ортасы 3. Қабылдауды ұйымдастыру. 12 мин Түсінудің бірінші тексерілуі 10 мин Бастапқы пысықтауды ұйымдастыру 10 мин Талдау. ІІІ. Сабақ соңы: 8.Рефлексия |
Бірінші сыни нүкте. Жаңа тақырып бойынша кіріспе жасау. 10-жаттығу. Мәтінді оқы. Мәтін не туралы? 1 цикл. Байқау. ТКШ: Мәтінге ат қой. АКШ: Лепті сөйлемді көшіріп жаз. ЖКШ: Сұраулы сөйлемді көшіріп жаз. Уақыт – 5 оқушы +30 сек «Қолда қаламсап –бұл қателік» бұйрығы беріледі.
ТКШ* 63% АКШ*63% ЖКШ*63% Тақырыпты сұрау. Көп қателік жіберген жерден бастап ОӘЖА сызбасы бойынша қайта түсіндіру. Жұптық жұмыс.Мақалдарды қатесіз көшіріп жаз,мәнін түсіндр. 1.Судың тіршілік үшін қандай маңызы бар? 2. Адамдар суды ластамау үшін не істеуі керек? Топтық жұмыс. 12-жаттығу. Қалаған жыл мезгілінің суреті бойынша әңгіме құрастырып жаз. Суреттерге қарап, әр сурет жылдың қай мезгілі екенін айт. Өз ойыңды дәлелде.
|
Тапсырманы орындайды. Мақалды көшіріп жазады,сұрақтар-ға жауап береді Тапсырманы орындайды |
Әр оқушы тапсырманы дұрыс
орындаса балл алады: 2 тапсырмаға – 2 ұпай; 1 тапсырмаға– 1ұпай Мақалдарды қатесіз көшіріп жазады. 1 б Бірінші сұраққа жауап береді 1б Екінші сұраққа жауап береді 1б |
ООМ кестесі ООМ кетесі
|
|
Рефлексия 3 мин |
Әр кезеңінің орындалуы бойынша талдау жасау. «Сарқыт» әдісі. -Бүгінгі сабақтан өзіңізбен не алып кетесіз? Үй тапсырмасы: Суреттердің астындағы сөйлемдерді оқы.Суреттерге қаап,лепті сөйлемдер құрап жаз. |
Кері байланыс жасайды. Тапсырманы жазып алады. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
53-сабақ Лепті сөйлем
53-сабақ Лепті сөйлем
|
Қазақ тілі Бөлім: |
Менің мектебім |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
№ 53 сабақ. Жер бедері деген не? Лепті сөйлем. 10 – 13-жаттығулар. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.7.1 сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолдану; 2.3.6.1 бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу; 2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолданады; Бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазады; Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді |
|
|
Оқу технологиясы |
БжС технологиясы |
|
|
«Әмбебап» картасының мақсаты |
өткен тақырып бойынша 63% жеткен оқушылардың білім мен біліктілігін сөйлеу арқылы нақты бекіту. Балаларды бірыңғай ақпаратты кеңістік – ұжымдық парасаттылыққа кіріктіру. Сабақта, «Оқы да – тоқы» ұстанымын жүзеге асыра отырып, оқушылардың жұмысын ұйымдастыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың субъектілік тәжірибесін өзектендіру 8 мин |
Сыныпты белсендіру (көшбасшы) Картамен жұмыс тәртібін түсіндіру 3 мин Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап беру. «Сәлемдеме» әдісі
|
Көш басшы жігерлендіреді Оқушылар шеңбер бойымен тұрады,музыка қосылады.Сәлемдемені бір-біріне береді. Музыка тоқтағанда сандықша кімнің қолында сол ішінен бір қағазды алып оқиды. Өтілген тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап береді |
ООМ орнын көрсету Бірнші бағалау. Нәтиже бойынша барлық оқушыларға плюс немесе минус қойылады. |
ООМ кестесі |
|
ІІ. Сабақ ортасы 3. Қабылдауды ұйымдастыру. 12 мин Түсінудің бірінші тексерілуі 10 мин Бастапқы пысықтауды ұйымдастыру 10 мин Талдау. ІІІ. Сабақ соңы: 8.Рефлексия |
Бірінші сыни нүкте. Жаңа тақырып бойынша кіріспе жасау. 10-жаттығу. Мәтінді оқы. Мәтін не туралы? 1 цикл. Байқау. ТКШ: Мәтінге ат қой. АКШ: Лепті сөйлемді көшіріп жаз. ЖКШ: Сұраулы сөйлемді көшіріп жаз. Уақыт – 5 оқушы +30 сек «Қолда қаламсап –бұл қателік» бұйрығы беріледі.
ТКШ* 63% АКШ*63% ЖКШ*63% Тақырыпты сұрау. Көп қателік жіберген жерден бастап ОӘЖА сызбасы бойынша қайта түсіндіру. Жұптық жұмыс.Мақалдарды қатесіз көшіріп жаз,мәнін түсіндр. 1.Судың тіршілік үшін қандай маңызы бар? 2. Адамдар суды ластамау үшін не істеуі керек? Топтық жұмыс. 12-жаттығу. Қалаған жыл мезгілінің суреті бойынша әңгіме құрастырып жаз. Суреттерге қарап, әр сурет жылдың қай мезгілі екенін айт. Өз ойыңды дәлелде.
|
Тапсырманы орындайды. Мақалды көшіріп жазады,сұрақтар-ға жауап береді Тапсырманы орындайды |
Әр оқушы тапсырманы дұрыс
орындаса балл алады: 2 тапсырмаға – 2 ұпай; 1 тапсырмаға– 1ұпай Мақалдарды қатесіз көшіріп жазады. 1 б Бірінші сұраққа жауап береді 1б Екінші сұраққа жауап береді 1б |
ООМ кестесі ООМ кетесі
|
|
Рефлексия 3 мин |
Әр кезеңінің орындалуы бойынша талдау жасау. «Сарқыт» әдісі. -Бүгінгі сабақтан өзіңізбен не алып кетесіз? Үй тапсырмасы: Суреттердің астындағы сөйлемдерді оқы.Суреттерге қаап,лепті сөйлемдер құрап жаз. |
Кері байланыс жасайды. Тапсырманы жазып алады. |
|
|
шағым қалдыра аласыз















