|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№53сабақ. Біріккен сөздер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.4.1 - мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және ондағы негізгі ойды тұжырымдау 4.4.2.1* - күрделі сөздердің түрлерін ажырата алу (біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөз) |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Біріккен сөздердің құрылымдық ерекшелігін білетін болады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ
ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Апта дәйексөзі: Халқыңа адал бол,жауыңа қатал бол, досыңа адал бол! |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Үй тапсырмасын тексеру Жаңа сабақ Біріккен сөздер тақырыбында мағлұматтар беріледі. 24-жаттығу Дереккөзден: Мұнай өндірудің табиғатқа кері әсерін болдырмау үшін,табиғатты сақтау технологиясын қолданып отыруды қажет етеді. Мұнайды бұрғылау орындарын су басып кетпеу үшін арнай дамбалар тұрғызылуы керек. Сондай-ақ мұнай өндіретін аудандарға жақын орналасқан елді мекендерді қолайлы жерге көшіру керек. 25-жаттығу Бақдәулет,эколог,бозторғайлар,НұрқанатГүлбану.
26-жаттығу Жатқа жазу. Сужыланға емделген Тасбақаны қарсы алдым, Сексеуілмен жемделген Таскенеге ер салдым. 27-жаттығу «Гүл құрастыру» ойыны 1-топ Жануарлар атауы 2-топ : Жер-су атауы Әр топ бір сөзге сөйлем құрайды 28-жаттығу Сыныптағы тазалық туралы диалог Екі топтан екі оқушы шығып, көрініс көрсетеді. Қорытындыда мұғалім сұрақ қояды. -Қалай ойлайсыңдар, Сынып тазалығы не үшін керек? Үй тапсырмасы 29- жаттығу «Мен эколог бола аламын ба?» тақырыбындағы тест тапсырмаларын орындап келу. Сұраққа «иә», «кейде», «жоқ» деп жауап беру керек. «SMS» әдісі Оқушылар қолдарындағы қағаз телефон арқылы ұстазына сабақтың ұнаған, ұнамағаны туралы хат жазады
|
Үй тапсырмасын оқиды Дерек көздерден мәліметтер алып жазады Жазып алған сөздерді сөз құрамына талдайды . Есту бойынша өлеңді жазады Ойын арқылы біріккен сөздермен танысады Сахналық қойылым жасайды. Рөлге бөліп, диалог жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Мұнай өндірісі туралы білімдері бар-1Б Сұхбатты рөлге бөліп оқи алады-1Б
Дескриптор: Біріккен сөздерді ажырата алады-1б Сөз құрамына талдай алады-1б ҚБ:
Дескриптор: Біріккен сөздерді ажырата алады-1б Сөздермен сөйлем құрай алады-1б Дескриптор. Диалогты сахналай алады-1б Тазалықтың пайдасы туралы біледі-1б Дескриптор: Тақырыпты өмірмен байланыстыра алады-1б Біріккен сөздерді біледі-1б Телефонға ойларын жазады |
Суреттер Мұнайшы лар туралы суреттер Біріккен сөздер жазылған парақ Біріккен сөздер жазылған парақ Гүл күлтешелері Сөздер жазылған парақшалар Сахналық қойылым Кесте Қағаз телефондар |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№53сабақ. Біріккен сөздер қазақ тілі ҚМЖ 4 сын
№53сабақ. Біріккен сөздер қазақ тілі ҚМЖ 4 сын
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№53сабақ. Біріккен сөздер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.4.1 - мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және ондағы негізгі ойды тұжырымдау 4.4.2.1* - күрделі сөздердің түрлерін ажырата алу (біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөз) |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Біріккен сөздердің құрылымдық ерекшелігін білетін болады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ
ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Апта дәйексөзі: Халқыңа адал бол,жауыңа қатал бол, досыңа адал бол! |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Үй тапсырмасын тексеру Жаңа сабақ Біріккен сөздер тақырыбында мағлұматтар беріледі. 24-жаттығу Дереккөзден: Мұнай өндірудің табиғатқа кері әсерін болдырмау үшін,табиғатты сақтау технологиясын қолданып отыруды қажет етеді. Мұнайды бұрғылау орындарын су басып кетпеу үшін арнай дамбалар тұрғызылуы керек. Сондай-ақ мұнай өндіретін аудандарға жақын орналасқан елді мекендерді қолайлы жерге көшіру керек. 25-жаттығу Бақдәулет,эколог,бозторғайлар,НұрқанатГүлбану.
26-жаттығу Жатқа жазу. Сужыланға емделген Тасбақаны қарсы алдым, Сексеуілмен жемделген Таскенеге ер салдым. 27-жаттығу «Гүл құрастыру» ойыны 1-топ Жануарлар атауы 2-топ : Жер-су атауы Әр топ бір сөзге сөйлем құрайды 28-жаттығу Сыныптағы тазалық туралы диалог Екі топтан екі оқушы шығып, көрініс көрсетеді. Қорытындыда мұғалім сұрақ қояды. -Қалай ойлайсыңдар, Сынып тазалығы не үшін керек? Үй тапсырмасы 29- жаттығу «Мен эколог бола аламын ба?» тақырыбындағы тест тапсырмаларын орындап келу. Сұраққа «иә», «кейде», «жоқ» деп жауап беру керек. «SMS» әдісі Оқушылар қолдарындағы қағаз телефон арқылы ұстазына сабақтың ұнаған, ұнамағаны туралы хат жазады
|
Үй тапсырмасын оқиды Дерек көздерден мәліметтер алып жазады Жазып алған сөздерді сөз құрамына талдайды . Есту бойынша өлеңді жазады Ойын арқылы біріккен сөздермен танысады Сахналық қойылым жасайды. Рөлге бөліп, диалог жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Мұнай өндірісі туралы білімдері бар-1Б Сұхбатты рөлге бөліп оқи алады-1Б
Дескриптор: Біріккен сөздерді ажырата алады-1б Сөз құрамына талдай алады-1б ҚБ:
Дескриптор: Біріккен сөздерді ажырата алады-1б Сөздермен сөйлем құрай алады-1б Дескриптор. Диалогты сахналай алады-1б Тазалықтың пайдасы туралы біледі-1б Дескриптор: Тақырыпты өмірмен байланыстыра алады-1б Біріккен сөздерді біледі-1б Телефонға ойларын жазады |
Суреттер Мұнайшы лар туралы суреттер Біріккен сөздер жазылған парақ Біріккен сөздер жазылған парақ Гүл күлтешелері Сөздер жазылған парақшалар Сахналық қойылым Кесте Қағаз телефондар |
||
шағым қалдыра аласыз


















