Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
5-бөлім. «Практикалық программалау» |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 7 ә,б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.3.2.1 Python программалау тілінде тармақталған алгоритмдерді жазу. |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы үшін: Pythonда есептердің алгоритмдік блок-схемаларын құру мен программа кодына жазуды біледі. Оқушылардың көбі үшін: сызықтық және тармақталу алгоритмдерінің құрылымында қандай айырмашылық бар екенін түсінеді. Кейбір оқушылар үшін: есептердің блок-схемасын және программасын құрады. |
|
Бағалау критерийлері |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Диалогтер мен жазу үшін пайдалы сөз тіркестері:
|
|
Құндылықтарға баулу |
“Мәңгілік ел” жалпыұлттық идеясы бойынша “Жалпыға бірдей еңбек қоғамы” құндылығы қалыптасады. |
|
Пәнаралық байланыстар |
Математика |
|
Алдыңғы білім |
Алгоритмді программалау. |
|
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы
2 мин. |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Қара жорға» би-жаттығуы. |
Топтастыру «Мозаика» әдісі арқылы қағаз қиындыларына жасырылған сөздерді құрастыру арқылы 2 топқа бірігеді. І топ. ІІ топ. |
|
|
|||||
|
5
мин. |
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі Алдыңғы білім мен бүгінгі сабақты байланыстыру мақсатында төменде берілген сұрақтарға жауап береді. Сұрақтар топтамасы интербелсенді тақтадан көрсетіледі. |
|
Бағалау Мұғалім оқушыларды «Стикерлер» әдісі арқылы бағалайды. Қызыл түс - Жарайсың! Көк түс – Жақсы! Сары түс - Талпын! |
|
|||||
|
|
Практикалық жұмыстар 6-тапсырма |
Дескриптор: Программа кодын жазады. Кітапты нөмірлеуге қанша сан қажеттігін анықтайды. 6-тапсырманы орындайды.
7-тапсырманы орындайды.
Дискрипторы: Х санының неше таңбалы екеінін анықтайды-1 балл Программа кодын жазады. -3
балл |
Бағалау Топтар бір-бірін «Стикерлер» әдісі арқылы бағалайды. Қызыл түс - Жарайсың!Көк түс - Жақсы! Сары түс - Талпын! |
|
|||||
|
|
|
Дескриптор:
|
Бағалау Жұптар бір-бірін «Стикерлер» әдісі арқылы бағалайды. Қызыл түс - Жарайсың! Көк түс - Жақсы! Сары түс – Талпын! |
|
|||||
|
|
|
Дескриптор: Программа кодын жазады-3 балл Санның бүтін немесе бүтін сан еместігін анықтайды.-3 балл |
Бағалау Оқушылар өзін-өзі «Стикерлер» әдісі арқылы бағалайды. Қызыл түс - Жарайсың! Көк түс - Жақсы! Сары түс - Талпын! |
|
|||||
|
Сабақтың соңы
7 мин. Рефлексия |
Сабақты бекіту «Рефлексивті нысан» Нысана арқылы өзінің және сыныптастарының іс-әрекетін бағалайды. Келесі критерийлер бойынша өз ойын түйіндеп, қорытындылайды.
|
|
Бағалау Мұғалім оқушыларды «Стикерлер» әдісі арқылы бағалайды. Қызыл түс - Жарайсың! Көк түс - Жақсы! Сары түс - Талпын! |
Нысана сызылған плакат. Түрлі түсті стикерлер |
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5.4. Есепті программалау. Практикалық жұмыс 2-сабақ 7-сынып Информатика
5.4. Есепті программалау. Практикалық жұмыс 2-сабақ 7-сынып Информатика
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
5-бөлім. «Практикалық программалау» |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 7 ә,б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.3.2.1 Python программалау тілінде тармақталған алгоритмдерді жазу. |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы үшін: Pythonда есептердің алгоритмдік блок-схемаларын құру мен программа кодына жазуды біледі. Оқушылардың көбі үшін: сызықтық және тармақталу алгоритмдерінің құрылымында қандай айырмашылық бар екенін түсінеді. Кейбір оқушылар үшін: есептердің блок-схемасын және программасын құрады. |
|
Бағалау критерийлері |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Диалогтер мен жазу үшін пайдалы сөз тіркестері:
|
|
Құндылықтарға баулу |
“Мәңгілік ел” жалпыұлттық идеясы бойынша “Жалпыға бірдей еңбек қоғамы” құндылығы қалыптасады. |
|
Пәнаралық байланыстар |
Математика |
|
Алдыңғы білім |
Алгоритмді программалау. |
|
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы
2 мин. |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Қара жорға» би-жаттығуы. |
Топтастыру «Мозаика» әдісі арқылы қағаз қиындыларына жасырылған сөздерді құрастыру арқылы 2 топқа бірігеді. І топ. ІІ топ. |
|
|
|||||
|
5
мин. |
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі Алдыңғы білім мен бүгінгі сабақты байланыстыру мақсатында төменде берілген сұрақтарға жауап береді. Сұрақтар топтамасы интербелсенді тақтадан көрсетіледі. |
|
Бағалау Мұғалім оқушыларды «Стикерлер» әдісі арқылы бағалайды. Қызыл түс - Жарайсың! Көк түс – Жақсы! Сары түс - Талпын! |
|
|||||
|
|
Практикалық жұмыстар 6-тапсырма |
Дескриптор: Программа кодын жазады. Кітапты нөмірлеуге қанша сан қажеттігін анықтайды. 6-тапсырманы орындайды.
7-тапсырманы орындайды.
Дискрипторы: Х санының неше таңбалы екеінін анықтайды-1 балл Программа кодын жазады. -3
балл |
Бағалау Топтар бір-бірін «Стикерлер» әдісі арқылы бағалайды. Қызыл түс - Жарайсың!Көк түс - Жақсы! Сары түс - Талпын! |
|
|||||
|
|
|
Дескриптор:
|
Бағалау Жұптар бір-бірін «Стикерлер» әдісі арқылы бағалайды. Қызыл түс - Жарайсың! Көк түс - Жақсы! Сары түс – Талпын! |
|
|||||
|
|
|
Дескриптор: Программа кодын жазады-3 балл Санның бүтін немесе бүтін сан еместігін анықтайды.-3 балл |
Бағалау Оқушылар өзін-өзі «Стикерлер» әдісі арқылы бағалайды. Қызыл түс - Жарайсың! Көк түс - Жақсы! Сары түс - Талпын! |
|
|||||
|
Сабақтың соңы
7 мин. Рефлексия |
Сабақты бекіту «Рефлексивті нысан» Нысана арқылы өзінің және сыныптастарының іс-әрекетін бағалайды. Келесі критерийлер бойынша өз ойын түйіндеп, қорытындылайды.
|
|
Бағалау Мұғалім оқушыларды «Стикерлер» әдісі арқылы бағалайды. Қызыл түс - Жарайсың! Көк түс - Жақсы! Сары түс - Талпын! |
Нысана сызылған плакат. Түрлі түсті стикерлер |
|
||||
шағым қалдыра аласыз
























