|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№54 сабақ. Жазықтар мен таулар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.1.1жер бетінің ірі элементтерін атау және сипаттау 4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жер бедерінің түрлерімен танысады,таулар мен жазықтардың ерекшеліктерін білетін болады |
|||||
|
Құндылықтар Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК |
Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: «Еңбек-қуаныш, жалқаулық-айырылмас азап.» Абай. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялық дайындық жасау Өткенді қайталау Үйге тапсырма Жер жүзінің картасын салып келу Құндылық мақсаты: Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну Жаңа тақырып №54 сабақ. Жазықтар мен таулар ФС тапсырмасы
Жер бедері-жер бетіндегі құрлықтардың, мұхиттар мен теңіздер түбінің тілімденген пішіндерінің жиынтығы Жер бедері тау, жазық,ойпат,таулы үстірт,төбе, қырқа, аңғар, жыра олып бөлінеді. Жер бетіндегі биік жерді тау, тегіс жерді жазық деп атайды. 2.Ойыс-құрлықтың мұхит деңгейінен төмен жатқан бөлігі.Қазақтар оны «қазаншұқыр» деп те атайды. 3.Таулар-Гималай,Тянь-шань,Альпі,Анд,жәнет.б. жатады Жазықтар-Батыс-Сібір, Тұран ойпаты,Каспий маңы ойпаты және т.б . ЕБҚ 4. Қазақстандағы таулар туралы өз білетіндерін ортаға салу. Таулардың табиғаты, жануарлар мен өсімдіктер әлемі туралы айту. ФС тапсырмасы Сен білесің бе? Әлемдегі ең биік шың- Гималайдағы Эверест шыңы. Ал төиенгі нүкте-Арабиядағы Өлі теңіз.Ол теңіз деңгейінен 402 метр төменде жатыр Картамен жұмыс Географиялық картадан таулар мен жазықтарды көрсету Үй тапсырмасы Қазақстандағы таулар туралы ізденіп, мәліметтер жазып келу
|
Шаттық шеңберін жасайды Өткенді пысықтайды Салған суреттерін көрсетеді Жер бедері туралы айтады Ойыс туралы біліп алады Таулар мен жазықтарды айтады Таулар туралы мәліметтер келтіреді Оқулықпен жұмыс жасайды Картамен жұмыс жасайды Үйге тапсырма алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ:
Дескриптор: Жер бедері туралы мәліметі бар-1Б Жер бедерлерінің ерекшеліктері туралы айтады-1Б ҚБ:
Дескриптор: Таулар мен жазықтар туралы біледі-1Б Қазақстан таулары туралы айтады-1Б ҚБ:
Дескриптор: Географиялық картамен жұмыс жасай алады-1Б Таулар мен жазықтардың шартты белгілерін біледі-1Б ҚБ:
«Көңіл-күй таразысы» әдісі |
Суреттер оҚУЛЫҚ Жер бедері туралы суреттер Ойыс туралы суреттер Таулар мен жазықтардың суреттері Суреттер Оқулық География лық карта Суреттер Кері байланыс парақтары |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№54 сабақ. Жазықтар мен таулар ҚМЖ жаратылыстану 4-сынып
№54 сабақ. Жазықтар мен таулар ҚМЖ жаратылыстану 4-сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№54 сабақ. Жазықтар мен таулар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.1.1жер бетінің ірі элементтерін атау және сипаттау 4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жер бедерінің түрлерімен танысады,таулар мен жазықтардың ерекшеліктерін білетін болады |
|||||
|
Құндылықтар Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК |
Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: «Еңбек-қуаныш, жалқаулық-айырылмас азап.» Абай. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялық дайындық жасау Өткенді қайталау Үйге тапсырма Жер жүзінің картасын салып келу Құндылық мақсаты: Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну Жаңа тақырып №54 сабақ. Жазықтар мен таулар ФС тапсырмасы
Жер бедері-жер бетіндегі құрлықтардың, мұхиттар мен теңіздер түбінің тілімденген пішіндерінің жиынтығы Жер бедері тау, жазық,ойпат,таулы үстірт,төбе, қырқа, аңғар, жыра олып бөлінеді. Жер бетіндегі биік жерді тау, тегіс жерді жазық деп атайды. 2.Ойыс-құрлықтың мұхит деңгейінен төмен жатқан бөлігі.Қазақтар оны «қазаншұқыр» деп те атайды. 3.Таулар-Гималай,Тянь-шань,Альпі,Анд,жәнет.б. жатады Жазықтар-Батыс-Сібір, Тұран ойпаты,Каспий маңы ойпаты және т.б . ЕБҚ 4. Қазақстандағы таулар туралы өз білетіндерін ортаға салу. Таулардың табиғаты, жануарлар мен өсімдіктер әлемі туралы айту. ФС тапсырмасы Сен білесің бе? Әлемдегі ең биік шың- Гималайдағы Эверест шыңы. Ал төиенгі нүкте-Арабиядағы Өлі теңіз.Ол теңіз деңгейінен 402 метр төменде жатыр Картамен жұмыс Географиялық картадан таулар мен жазықтарды көрсету Үй тапсырмасы Қазақстандағы таулар туралы ізденіп, мәліметтер жазып келу
|
Шаттық шеңберін жасайды Өткенді пысықтайды Салған суреттерін көрсетеді Жер бедері туралы айтады Ойыс туралы біліп алады Таулар мен жазықтарды айтады Таулар туралы мәліметтер келтіреді Оқулықпен жұмыс жасайды Картамен жұмыс жасайды Үйге тапсырма алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ:
Дескриптор: Жер бедері туралы мәліметі бар-1Б Жер бедерлерінің ерекшеліктері туралы айтады-1Б ҚБ:
Дескриптор: Таулар мен жазықтар туралы біледі-1Б Қазақстан таулары туралы айтады-1Б ҚБ:
Дескриптор: Географиялық картамен жұмыс жасай алады-1Б Таулар мен жазықтардың шартты белгілерін біледі-1Б ҚБ:
«Көңіл-күй таразысы» әдісі |
Суреттер оҚУЛЫҚ Жер бедері туралы суреттер Ойыс туралы суреттер Таулар мен жазықтардың суреттері Суреттер Оқулық География лық карта Суреттер Кері байланыс парақтары |
||
шағым қалдыра аласыз
















