Бекітемін
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: ___________ Коптлеуова А.Ы.
|
Білім беру ұйымының атауы |
Ж.Аймауытов атындағы №64 мектеп-гимназия |
||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||||||||||||
|
Бөлім: |
Өнер |
||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абишова С.Е. |
||||||||||||||
|
Күні: |
22.01.2026 |
||||||||||||||
|
Сынып: 3 «Г» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
ЕББҚЕ: 1 |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№55 саабақ. Ән өнері. «Аққұс туралы аңыз» О. Бодықов |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.5.1 – көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуын және аяқталуын анықтау; 3.2.8.1 – эпизодтардысалыстыру. |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: ЕББҚЕ мақсаты: Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
Мәтіндегі оқиға желісін анықтайды Мәтіннің негізгі бөліктерін анықтай алады. "АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Қаңтар айы: Заң және тәртіп Апта дәйексөзі: «Талап бар жерде тәртіп бар |
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау «Күй құдіреті» аңызының мазмұнын айт «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы:өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру жайлы лиалог оқиды Тақырыпты ашу «Сұрақтар аллеясы» әдісі Шәмші деген кім ? Естулерің бар ма ? -Балалар Шәмші туралы не білеміз ? - Қандай құстар білесіңдер ? - Қандай құсты киелі деп санаған ? -Аққу туралы не білеміз ? -Аққу құстың төресі . Өлеңге еңсе сөз сұлу , Аққу жүзсе көл сұлу –демекші «Аққұс туралы аңыз» әңгімесімен танысамыз Жаңа тақырып 1-тапсырма Жаттап ал. Пікір білдір. Пікір үлгісі: Ән құлақтан кіріп, бойыңды алады. Ол адамды жақсылыққа тәрбиелейді ЕББҚЕ оқушы: Сен қандай әншілерді жақсы көресің? Олардың әнін айтып бере аласың ба? ФС тапсырмасы Топтық жұмыс 2-тапсырма Оқылым. « Аққұс» туралы аңыз» Мәтінді түсініп оқы. Әр топқа үзінді беріледі. І – топ. Оқиғаның басталуы ІІ – топ. Жалғасуы ІІІ – топ. Аяқталуы ЖИ ойын https://wordwall.net/resource/98275685 Сергіту сәті: «Табиғит дыбыстары» дыбыстар арқылы қимыл қозғалысқа түсу. ЕББҚЕ оқушы: 3-тапсырма Мәтіндегі негізгі ойды аяқта Оқиғаның басталуы ... Жалғасуы... Аяқталуы... Саралау: ойын Ұжымдық жұмыс Топтық жұмыс 4-тапсырма 1-топ: Мәтіндегі өнер адамдары туралы берілген мәліметтерді түсініп оқы және толықтыр. 2-топ: Суретке зер сал. Осы сурет саған «Шәмшінің әндері» деген тақырыпта сөйлеуіңе көмектесе ме? Өзің не салар едің? 3-топ: «Шәмшінің әндері» деген тақырыпта сөйлеуге дайындал. 5-тапрсырма «Ой қорыту» әдісі Кестені толтыр
Үй тапсырмасы «Аққұс туралы аңыз» мәтінін оқып,мазмұнын айт. Өзің қалаған Шәмшінінң бір әнін жаттап айт.
Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды
Өткенді пысықтайды
Оқушылар диалог оқиды
Тақырыпты ашады
Тапсырманы орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Мәтінмен жұмыс жасайды
Қимыл-қозғалыс жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Топтық жұмыс жасайды
Кестені толтырады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: «Күй құдіреті» аңызының мазмұнын айтады-1б
Дескриптор: Шәмші Қалдақов туралы біледі-1б
Тамаша жұмыс!
Дескриптор: Өз пікірін еркін айта алады-1б
Жарайсың!
Дескриптор: І – топ. Оқиғаның басталуын айтады-1б ІІ – топ. Оқиғаны жалғастырады-1б ІІІ – топ. Оқиғаны аяқтайды-1б
Дескриптор: 1-топ: Мәтіндегі өнер адамдары туралы берілген мәліметтерді түсініп оқиды және толықтырады-1б. 2-топ: Суретке зер сала отырып, «Шәмшінің әндері» деген тақырыпта сөйлейді-1б 3-топ: «Шәмшінің әндері» деген тақырыпта сөйлейді-1б
Дескриптор: Тақырыпты қорытындылайды-1б
Тамаша жұмыс орындадыңдар!
«Данышпан үкі» әдісі |
Суреттер
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Суреттер
https://wordwall.net/resource/98275685
Оқулық
Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№55 саабақ. Ән өнері. «Аққұс туралы аңыз» О. Бодықов
№55 саабақ. Ән өнері. «Аққұс туралы аңыз» О. Бодықов
Бекітемін
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: ___________ Коптлеуова А.Ы.
|
Білім беру ұйымының атауы |
Ж.Аймауытов атындағы №64 мектеп-гимназия |
||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||||||||||||
|
Бөлім: |
Өнер |
||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абишова С.Е. |
||||||||||||||
|
Күні: |
22.01.2026 |
||||||||||||||
|
Сынып: 3 «Г» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
ЕББҚЕ: 1 |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№55 саабақ. Ән өнері. «Аққұс туралы аңыз» О. Бодықов |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.5.1 – көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуын және аяқталуын анықтау; 3.2.8.1 – эпизодтардысалыстыру. |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: ЕББҚЕ мақсаты: Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
Мәтіндегі оқиға желісін анықтайды Мәтіннің негізгі бөліктерін анықтай алады. "АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Қаңтар айы: Заң және тәртіп Апта дәйексөзі: «Талап бар жерде тәртіп бар |
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау «Күй құдіреті» аңызының мазмұнын айт «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы:өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру жайлы лиалог оқиды Тақырыпты ашу «Сұрақтар аллеясы» әдісі Шәмші деген кім ? Естулерің бар ма ? -Балалар Шәмші туралы не білеміз ? - Қандай құстар білесіңдер ? - Қандай құсты киелі деп санаған ? -Аққу туралы не білеміз ? -Аққу құстың төресі . Өлеңге еңсе сөз сұлу , Аққу жүзсе көл сұлу –демекші «Аққұс туралы аңыз» әңгімесімен танысамыз Жаңа тақырып 1-тапсырма Жаттап ал. Пікір білдір. Пікір үлгісі: Ән құлақтан кіріп, бойыңды алады. Ол адамды жақсылыққа тәрбиелейді ЕББҚЕ оқушы: Сен қандай әншілерді жақсы көресің? Олардың әнін айтып бере аласың ба? ФС тапсырмасы Топтық жұмыс 2-тапсырма Оқылым. « Аққұс» туралы аңыз» Мәтінді түсініп оқы. Әр топқа үзінді беріледі. І – топ. Оқиғаның басталуы ІІ – топ. Жалғасуы ІІІ – топ. Аяқталуы ЖИ ойын https://wordwall.net/resource/98275685 Сергіту сәті: «Табиғит дыбыстары» дыбыстар арқылы қимыл қозғалысқа түсу. ЕББҚЕ оқушы: 3-тапсырма Мәтіндегі негізгі ойды аяқта Оқиғаның басталуы ... Жалғасуы... Аяқталуы... Саралау: ойын Ұжымдық жұмыс Топтық жұмыс 4-тапсырма 1-топ: Мәтіндегі өнер адамдары туралы берілген мәліметтерді түсініп оқы және толықтыр. 2-топ: Суретке зер сал. Осы сурет саған «Шәмшінің әндері» деген тақырыпта сөйлеуіңе көмектесе ме? Өзің не салар едің? 3-топ: «Шәмшінің әндері» деген тақырыпта сөйлеуге дайындал. 5-тапрсырма «Ой қорыту» әдісі Кестені толтыр
Үй тапсырмасы «Аққұс туралы аңыз» мәтінін оқып,мазмұнын айт. Өзің қалаған Шәмшінінң бір әнін жаттап айт.
Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды
Өткенді пысықтайды
Оқушылар диалог оқиды
Тақырыпты ашады
Тапсырманы орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Мәтінмен жұмыс жасайды
Қимыл-қозғалыс жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Топтық жұмыс жасайды
Кестені толтырады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: «Күй құдіреті» аңызының мазмұнын айтады-1б
Дескриптор: Шәмші Қалдақов туралы біледі-1б
Тамаша жұмыс!
Дескриптор: Өз пікірін еркін айта алады-1б
Жарайсың!
Дескриптор: І – топ. Оқиғаның басталуын айтады-1б ІІ – топ. Оқиғаны жалғастырады-1б ІІІ – топ. Оқиғаны аяқтайды-1б
Дескриптор: 1-топ: Мәтіндегі өнер адамдары туралы берілген мәліметтерді түсініп оқиды және толықтырады-1б. 2-топ: Суретке зер сала отырып, «Шәмшінің әндері» деген тақырыпта сөйлейді-1б 3-топ: «Шәмшінің әндері» деген тақырыпта сөйлейді-1б
Дескриптор: Тақырыпты қорытындылайды-1б
Тамаша жұмыс орындадыңдар!
«Данышпан үкі» әдісі |
Суреттер
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Суреттер
https://wordwall.net/resource/98275685
Оқулық
Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















