№55 сабақ. Күй құдіреті. Күй құдіреті. 1-7тапсырма

Тақырып бойынша 11 материал табылды

№55 сабақ. Күй құдіреті. Күй құдіреті. 1-7тапсырма

Материал туралы қысқаша түсінік
№55 сабақ. Күй құдіреті. Күй құдіреті. 1-7тапсырма
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бекітемін

Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: ___________ Коптлеуова А.Ы.

Білім беру ұйымының атауы

273

Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:

Өнер

Педагогтің аты-жөні:

Абишова С.Е.

Күні:

21.01.2026

Сынып: 3 «Г»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

ЕББҚЕ: 1

Сабақтың тақырыбы:

55 сабақ. Күй құдіреті. Күй құдіреті. 1-7тапсырма

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.1.3.1 – шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжау.

Сабақтың мақсаты:

ЕББҚЕ мақсаты:

Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы)

Шығармадағы көркем ойды жалғастырады

Мәтінді бөліктерге бөліп,әр бөлікке ат қояды

"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ


Қаңтар айы: Заң және тәртіп

Апта дәйексөзі: «Талап бар жерде тәртіп бар»

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

ЕББҚ

Ресурстар

Сабақ

тың басы












Өткенді пысықтау


























Сабақ

тың орта сы




















Сергі ту сәті

















Сабақты қоры

ту

























Кері байла ныс




1.Психологиялық ахуал қалыптастыру

Сұқ саусақты көтерде,

Алға қарай бағытта.

Ойлан және саусақты,

Өзіңе қарай бұр солға

(Сонда сен кімді көрдің?)

Әрине өзіңді,

Сен әлемде бір тұлға.

Енді кітапты қолға алып,

Дүниенің бәрін шарлаймыз.

Бүгінгі сабақта дос болып,

Білімге жол ашамыз.


Өткенді пысықтау

6-тапсырма

Көркем ойға сәйкес келетін өлеңді бөліктерге бөліп, әр бөлікке ат қой. Атауды нақыл сөз түрінде ұсын.


Тақырыпты ашу

«Ақсақ құлан» мультфильмінен үзінді көрсетіледі

Ой толғау

- Балалар мультфильмнен не түсіндіңдер? деген сұрақтар қойылу арқылы күйдің құдіреті туралы түсінік қалыптасады.


- Өте жақсы ,балалар! Сонымен бүгінгі біздің сабақтың тақырыбы «Күй құдіреті»

Күй — қазақтың дәстүрлі аспаптық музыкасы, көбіне домбырамен (кейде қобыз, сыбызғымен) орындалады.

Күй атасы мен анасын таныстыру.

Құрманғазы мен Дина қазақ күй өнерінің негізін қалаған ұлы тұлғалар.


2.Жаңа тақырып

1-тапсырма

Жұмбақты шеш.

Қос қазық, екі желі, сегіз ноқта,

Сөйлейді шежіредей адам соқса.

Тағы бір мінезі бар таңғажайып,

Ешуақыт сөйлемейді адам жоқта

Шешуі: Домбыра


ФС тапсырмасы

Ұ) 2-тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады.

А) «Күй құдіреті» бейнебаяны көрсетіледі.

Ә)Мәтінмен жұмыс. түсініп тізбектей дауыстап оқыңдар.

Б) Сұрақ-жауап:

Фараби қайда барады?

Кімдердің алдында және қандай киімде өнер көрсетті?

Күй адамдарға қалай әсер етеді?

Фараби күйін тартқаннан кейін не істеді?

Фарабиді кім іздеді?


3.Сергіту сәті:

«Дене мүшелері» биіне қимыл қозғалысқа түсу.


4.Дәптермен жұмыс жүзеге асырылады.

Қыпшақ – рудың аты.

Құдіреті – күші, қасиеті.


5.Ұ) 3-тапсырма

«Суреттер сөйлейді» әдісі

Суретке зер сал.Күйші қандай күй тартып отыр деп ойлайсың? Неліктен?


6.Топтық жұмыс

1-топ

Фараби тартқан күйдің құдіреті неде деп ойлайсыңдар? Сызбаға сүйеніп жауап бер.

2-топ

«Менің ойымша...» әдісі

Әмірші Фарабиді неге іздеді деп ойлайсың? Болжа.

3- топ

Неліктен Фарабидің күйлері құдіретті деп аталады?


6-тапсырма

7. «Кім жылдам?» ойыны

Суреттегі домбыраның әрбір дыбысынан басталатын өнерге қатысты сөздерді тап



8. Үй тапсырмасы

«Күй құдіреті» аңызының мазмұнын айт


9. Рефлексия

Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көз қарасын тыңдап және нақты жауаптар алу үшін рефлексиясын тыңдайды.


10. Кері байланыс

«Білім доғасы» әдісі



Өлең жолдарын хормен оқиды










Өткенді пысықтайды





Тақырыпты ашады






















Жұмбақты шешеді







- Бейнебаянды көреді.

- Мәтінді оқиды.

- Сұрақтарға жауап береді.







Тапсырманы орындайды



Би жаттығуын жасайды







Өз ойын жеткізеді




Топпен жұмыс жасайды


Ойларын айтады










Сұраққа жауап береді




Үй тапсырмасын алады




Рефлексия

жасайды






Кері байланыс жасайды


Жұлдызшамен бағалау.









Дескриптор:

Көркем ойға сәйкес келетін өлеңді бөліктерге бөліп, әр бөлікке ат қояды-1б Атауды нақыл сөз түрінде ұсынады-1б





Тамаша!


















Дескриптор:

Жұмбақты шешеді-1б





Дескриптор:

Мәтінді түсініп, тізбектей оқиды-1б

Сұрақтарға мәтін бойынша жауап береді-1б

Тамаша жұмыс!

Жарайсыңдар!












Дескриптор:

Мәтін мазмұнын біледі, болжамын айтады-1б



Дескриптор:

Сұраққа байланысты өз пікірін білдіреді-1б

Жауапты сызба немесе сөйлем арқылы жеткізеді-1б

Мәтін мазмұнын біледі, болжамын айтады-1б


Дескриптор:

Суреттегі домбыраның әрбір дыбысынан басталатын өнерге қатысты сөздерді табады-1б







«Білім доғасы» әдісі








Өлең жолдарын хормен оқиды









Өткенді пысықтай ды









Тақырыпты ашады







Жұмбақты шешеді


Тапсырма ларды орындайды




Би жаттығуын жасайды



Топпен жұмыс жасайды






























Үй тапсырма сын алады



Рефлексия

жасайды





Кері байланыс жасайды





Суреттер












Оқулық





Бейнебаян







Оқулық


Бейнебаян





Рисунок 1

Суреттер











Жұмыс дәптері













Оқулық

Сұрақтар жазылған парақтар










Оқулық






Оқулық







Кері байланыс тақтасы































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
29.01.2026
0
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі