|
Бөлім: |
Қазақ халқының дәстүрлі мәдениеті - дала өркениетінің мұрасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні:. |
Қазақстан тарихы |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
§56. Қазақ халқының дәстүрлі музыкалық және рухани мұрасы. 1 – сабақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.4.1.7 –Қазақ халқының мәдени мұрасындағы ауыз әдебиетінің маңызын анықтау; 10.4.1.8 –халықтың рухани –адамгершілік құндылықтарын сипаттайтын қазақ әдебиетінің маңызды жетістіктерін анықтау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дәстүрлі музыкалық мәдениеттің дамуы туралы түсінік беру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Уақыт пен қаржыны тиімді жоспарлау |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Үй жұмысы. тест Жаңа сабақ: Тапсырма
№1. |
Сұрақтарға жауап береді. Аспаптарды топқа бөліп
жазады. |
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Презентация, оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма №2. Халықтың рухани мәдениеті саласын анықтаңдар:
Тапсырма №3 ХІХ ғасырдағы сазгерлер мен орындаушылардың шығармашылығы дамыды:
Тапсырма №4. ХІХ ғасырда өмір сүрген күйшілерді анықта 1. Дәулеткерей 2. Ақан сері 3. Боғда Қараұлы 4. Махамбет 5. Құрманғазы 6. Жаяу Мұса 7. Тәттімбет 8. Байжігіт 9. Қазанғап 10. Ықылас 11. Сүгір 12. Дина Ж: 1. 3. 5. 7. 9. 10. Тапсырма №5. Бекіту сұрақтары:
1)Қaзaқтың өнер адамдарының ерекшеліктері қандай
болды? 3) этноғылым дегеніміз не? |
рухани мәдениеті саласын анықтайды.
Кестені толтырады.
Күйшілерді
анықтайды.
Сұрақтарға жауап береді. |
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Презентация, оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Сөйлемдерді жалғастырыңыз: ... өз көзқарасымды өзгерттім. мен ... туралы көп білдім. мен ... таң қалдым. мен ... сезіндім.
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
|||||||||||||||||||||||||||||
№3
|
№ |
Шығармашылық түрі |
аумағы |
Күйші, сері, ақын. |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
§56. Қазақ халқының дәстүрлі музыкалық және рухани мұрасы.
§56. Қазақ халқының дәстүрлі музыкалық және рухани мұрасы.
|
Бөлім: |
Қазақ халқының дәстүрлі мәдениеті - дала өркениетінің мұрасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні:. |
Қазақстан тарихы |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
§56. Қазақ халқының дәстүрлі музыкалық және рухани мұрасы. 1 – сабақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.4.1.7 –Қазақ халқының мәдени мұрасындағы ауыз әдебиетінің маңызын анықтау; 10.4.1.8 –халықтың рухани –адамгершілік құндылықтарын сипаттайтын қазақ әдебиетінің маңызды жетістіктерін анықтау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дәстүрлі музыкалық мәдениеттің дамуы туралы түсінік беру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Уақыт пен қаржыны тиімді жоспарлау |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Үй жұмысы. тест Жаңа сабақ: Тапсырма
№1. |
Сұрақтарға жауап береді. Аспаптарды топқа бөліп
жазады. |
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Презентация, оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма №2. Халықтың рухани мәдениеті саласын анықтаңдар:
Тапсырма №3 ХІХ ғасырдағы сазгерлер мен орындаушылардың шығармашылығы дамыды:
Тапсырма №4. ХІХ ғасырда өмір сүрген күйшілерді анықта 1. Дәулеткерей 2. Ақан сері 3. Боғда Қараұлы 4. Махамбет 5. Құрманғазы 6. Жаяу Мұса 7. Тәттімбет 8. Байжігіт 9. Қазанғап 10. Ықылас 11. Сүгір 12. Дина Ж: 1. 3. 5. 7. 9. 10. Тапсырма №5. Бекіту сұрақтары:
1)Қaзaқтың өнер адамдарының ерекшеліктері қандай
болды? 3) этноғылым дегеніміз не? |
рухани мәдениеті саласын анықтайды.
Кестені толтырады.
Күйшілерді
анықтайды.
Сұрақтарға жауап береді. |
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Презентация, оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Сөйлемдерді жалғастырыңыз: ... өз көзқарасымды өзгерттім. мен ... туралы көп білдім. мен ... таң қалдым. мен ... сезіндім.
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
|||||||||||||||||||||||||||||
№3
|
№ |
Шығармашылық түрі |
аумағы |
Күйші, сері, ақын. |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













