|
Білім беру ұйымының атауы |
Амангелді Иманов атындағы ЖББМ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Калабаева Н |
|||||
|
Күні: |
12.12.2025 |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№56 сабақ.Қос сөздер. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.2.1* - күрделі сөздердің түрлерін ажырата алу (біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөз) |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Пікір білдіруге бағытталған сұрақ қоюға, қос сөздерді қолдана білуге үйренеді |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Желтоқсан айы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: «Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу Үй тапсырмасын сұрау Біріккен сөздер туралы сұрақтарға жауап береді. Жаңа тақырып Саралау тапсырмасы «Дереккөздер» әдісі Мұғалімнің түсіндірмесі 40-жаттығу 1.Қалай ойлайсың, бір отарда неше қой бар? 2.Сенің ойыңша, бір отардағы қой қанша литр су ішеді? 3.Бала не себепті қауға тартты?
Осындай сұрақтарға жауап ала отырып мәтінді түсініп оқу ұсынылады. Мәтінді оқиды. Сұрақтарға жауап беру. 41-жаттығу. Жеке жұмыс.Жазылым Өлеңді көшіріп жазып, қос сөздердің астын сызады. Қос сөздердің сыңарын ап тастап айтып көреді 42-жаттығу. Жатқа жазу Көре-көре көсем боларсың, Сөйлей-сөйлей шешен боларсың Саралау тапсырмасы «Жіктеу» тәсілі 43-жаттығу Топтық жұмыс 1 топ: Киім-кешек, көйлек-көншек 2 топ: тіге-тіге,құрал-сайман 3 топ: ыдыс-аяқ,жеміс-жидек. Үш топтан үш оқушыдан шығып, берілген сөздерге мамандық иесін тауып,сипаттама жасайды. Әр анықтамадан кейін бір аттап бір-біріне жақындайды. ЕБҚ 44-жаттығу Қар-қар, биік-биік, желп-желп,қуана-қуана. Үйге тапсырма. 45-жаттығу Тапсырманы орындау.
|
Шаттық шеңберін жасайды Үй тапсырма сын айтады Сұрақтарға жауап береді Дереккөздер: кейбір оқушылар басқа сыныптастарына қарағанда анағұрлым күрделі дереккөздермен жұмыс істей алады, дереккөздердің ауқымы талқылауға негіз болатын мәтіндерден бастап, анағұрлым қиын сөздерді және күрделі идеяларды түсіндіретін мәтіндерге дейін ауытқып отырады, Дәптермен жұмыс жасайды Жіктеу: Оқытудың болжалды міндетіне қарай топ құруда пайдалы көптеген тәсілдер бар:мүдделері ұқасас оқушылар (мысалы, қиындық деңгейі немесе қолдау деңгейі), талаптары әртүрлі оқушылар Жеке жұмыс жасайды Сөздерді қос сөзге айналдырып жазады Кері байланыс жасайды |
ҚБ:
ҚБ: Керемет! ҚБ:
Дескриптор: Сөздерді салыстыра алады-1Б Көркем жазу емлесін сақтап,жазады-1Б Дескриптор: Қос сөздерді ажырата алады-1Б Сөздерді толықтырады-1Б Сөз табына талдай алады-1Б Дескриптор: Қос сөздерді теріп жазады-1Б Көркем жазу емлесін сақтайды-1Б Жатқа жаза алады-1Б ҚБ. «Бас бармақ» Қағаздан қиылған телефон үлгісінің артына ойларын жазады |
Суреттер Жұмыс дәптерлері Суреттер Кесте Сызба Суреттер Ереже жазылған плакат Мамандықтар туралы суреттер Дәптерлер Кері байланыс парағы Қағаз телефондар |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№56 сабақ.Қос сөздер
№56 сабақ.Қос сөздер
|
Білім беру ұйымының атауы |
Амангелді Иманов атындағы ЖББМ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Калабаева Н |
|||||
|
Күні: |
12.12.2025 |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№56 сабақ.Қос сөздер. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.2.1* - күрделі сөздердің түрлерін ажырата алу (біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөз) |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Пікір білдіруге бағытталған сұрақ қоюға, қос сөздерді қолдана білуге үйренеді |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Желтоқсан айы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: «Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу Үй тапсырмасын сұрау Біріккен сөздер туралы сұрақтарға жауап береді. Жаңа тақырып Саралау тапсырмасы «Дереккөздер» әдісі Мұғалімнің түсіндірмесі 40-жаттығу 1.Қалай ойлайсың, бір отарда неше қой бар? 2.Сенің ойыңша, бір отардағы қой қанша литр су ішеді? 3.Бала не себепті қауға тартты?
Осындай сұрақтарға жауап ала отырып мәтінді түсініп оқу ұсынылады. Мәтінді оқиды. Сұрақтарға жауап беру. 41-жаттығу. Жеке жұмыс.Жазылым Өлеңді көшіріп жазып, қос сөздердің астын сызады. Қос сөздердің сыңарын ап тастап айтып көреді 42-жаттығу. Жатқа жазу Көре-көре көсем боларсың, Сөйлей-сөйлей шешен боларсың Саралау тапсырмасы «Жіктеу» тәсілі 43-жаттығу Топтық жұмыс 1 топ: Киім-кешек, көйлек-көншек 2 топ: тіге-тіге,құрал-сайман 3 топ: ыдыс-аяқ,жеміс-жидек. Үш топтан үш оқушыдан шығып, берілген сөздерге мамандық иесін тауып,сипаттама жасайды. Әр анықтамадан кейін бір аттап бір-біріне жақындайды. ЕБҚ 44-жаттығу Қар-қар, биік-биік, желп-желп,қуана-қуана. Үйге тапсырма. 45-жаттығу Тапсырманы орындау.
|
Шаттық шеңберін жасайды Үй тапсырма сын айтады Сұрақтарға жауап береді Дереккөздер: кейбір оқушылар басқа сыныптастарына қарағанда анағұрлым күрделі дереккөздермен жұмыс істей алады, дереккөздердің ауқымы талқылауға негіз болатын мәтіндерден бастап, анағұрлым қиын сөздерді және күрделі идеяларды түсіндіретін мәтіндерге дейін ауытқып отырады, Дәптермен жұмыс жасайды Жіктеу: Оқытудың болжалды міндетіне қарай топ құруда пайдалы көптеген тәсілдер бар:мүдделері ұқасас оқушылар (мысалы, қиындық деңгейі немесе қолдау деңгейі), талаптары әртүрлі оқушылар Жеке жұмыс жасайды Сөздерді қос сөзге айналдырып жазады Кері байланыс жасайды |
ҚБ:
ҚБ: Керемет! ҚБ:
Дескриптор: Сөздерді салыстыра алады-1Б Көркем жазу емлесін сақтап,жазады-1Б Дескриптор: Қос сөздерді ажырата алады-1Б Сөздерді толықтырады-1Б Сөз табына талдай алады-1Б Дескриптор: Қос сөздерді теріп жазады-1Б Көркем жазу емлесін сақтайды-1Б Жатқа жаза алады-1Б ҚБ. «Бас бармақ» Қағаздан қиылған телефон үлгісінің артына ойларын жазады |
Суреттер Жұмыс дәптерлері Суреттер Кесте Сызба Суреттер Ереже жазылған плакат Мамандықтар туралы суреттер Дәптерлер Кері байланыс парағы Қағаз телефондар |
||
шағым қалдыра аласыз

















