Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім |
Ақпараттық жүйелер |
|
|
Педагогтың аты –жөні |
Каленова Дильбар Спабековна |
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып:10 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
§57-58 Деректер қорындағы бастапқы кіліт |
|
|
Оқыту бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
10.1.2.4 программалық жасақтаманы суреттерді өңдеу үшін пайдалану деректер қорында бірінші деректі анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- бастапқы кілт терминдерін түсіндіру; -деректер қорының өрістерін толтыру үшін қажетті типтерді қолдану. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың іс-әрекетті |
Оқушының әрекетті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5мин |
1.Оқушылармен сәлемдесу. 2. «Шаттық шеңбері» әдісі оқушылар бір-біріне тілек тілейді. Мысалы: Мен саған тілеймін.... Оқушылардың жақсы көңіл-күйлерін, зейінін сабаққа аудару. 3. Оқушыларды топқа біріктіру. «Facebook» және «Instagram»
4. Өткен сабақты пысықтау. «Сиқырлы ұяшық» әдісі арқылы екі топқа 6 сұрақтар беріледі. Ұяшықта өткен тақырыпқа қатысты сұрақтар жазылған. Сұраққа кім бірінші дұрыс жауап берсе «Бинго» дейді.
|
Мұғаліммен сәлемдеседі
Оқушылар екі топқа бірігеді
Оқушылар сұрақтарға ауызша жауап береді.
|
Оқушылардың жауаптарын стикер арқылы бағалау, ауызша мадақтау, ынталандыру |
http://castlots.org/razdelit-na -gruppy/
https://wordwall.net/ru/resource/54683222
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 мин
7 мин
7 мин
10 мин |
5. «Адасқан әріптер» әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашамыз.
«Миға шабуыл» әдісі - Компьютер пайда болмай тұрған кезде үлкен көлемді деректерді сақтауда қандай әдістерді қолданған?
6.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.(жаңа сабаққа қосымша 4 слайд берілген) -Бастапқы кіліт деген не? -Күнделікті өмірде бастапқы кілітке не балама бола алады? -Логикалық кіліт деген не? -Сыртқы кіліт деген не?
7. Оқушылар жаңа сабақты бекіту үшін Quizizz бағдарламасында тест тапсырмаларын орындайды
Дескриптор: - бастапқы кілт терминнің қызметін түсінеді; -деректер қорының өрістерін толтыру үшін қажетті типтерді ажырата біледі. |
Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
Мұғалімді тыңдайды
Тапсырманы орындайды
|
Оқушылардың жауаптарын стикер арқылы бағалау, ауызша мадақтау, ынталандыру
Оқушылар жеке бағаланады |
https://www.flippity.net/sc.asp?k=1DedvfZNb0L9xgYDD8shEnHF1pTZjrs5RgmZ5SueRliI
https://kahoot.it/?pin=5356181&refer_method=link
|
|||||||||||||||||||||
|
|
Практикалық жұмыс. Компьютерде орындайық. 199 бет |
Тапсырманы топ болып орындайды |
Стикер арқылы бағалау |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5мин |
9. Жаңа сабақты пысықтау Білімлент тапсырмасын орындау.
10. Кері байланыс. Сабаққа кері байлныс жасау үшін Padlet бағдарламасы қолданылады. |
Оқушылар тапсырманы телефон арқылы жеке орындайды. |
Жек бағаланады |
|
https://learningapps.org/display?v=p4qiep1xn25
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
§57-58 Деректер қорындағы бастапқы кіліт
§57-58 Деректер қорындағы бастапқы кіліт
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім |
Ақпараттық жүйелер |
|
|
Педагогтың аты –жөні |
Каленова Дильбар Спабековна |
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып:10 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
§57-58 Деректер қорындағы бастапқы кіліт |
|
|
Оқыту бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
10.1.2.4 программалық жасақтаманы суреттерді өңдеу үшін пайдалану деректер қорында бірінші деректі анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- бастапқы кілт терминдерін түсіндіру; -деректер қорының өрістерін толтыру үшін қажетті типтерді қолдану. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың іс-әрекетті |
Оқушының әрекетті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5мин |
1.Оқушылармен сәлемдесу. 2. «Шаттық шеңбері» әдісі оқушылар бір-біріне тілек тілейді. Мысалы: Мен саған тілеймін.... Оқушылардың жақсы көңіл-күйлерін, зейінін сабаққа аудару. 3. Оқушыларды топқа біріктіру. «Facebook» және «Instagram»
4. Өткен сабақты пысықтау. «Сиқырлы ұяшық» әдісі арқылы екі топқа 6 сұрақтар беріледі. Ұяшықта өткен тақырыпқа қатысты сұрақтар жазылған. Сұраққа кім бірінші дұрыс жауап берсе «Бинго» дейді.
|
Мұғаліммен сәлемдеседі
Оқушылар екі топқа бірігеді
Оқушылар сұрақтарға ауызша жауап береді.
|
Оқушылардың жауаптарын стикер арқылы бағалау, ауызша мадақтау, ынталандыру |
http://castlots.org/razdelit-na -gruppy/
https://wordwall.net/ru/resource/54683222
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 мин
7 мин
7 мин
10 мин |
5. «Адасқан әріптер» әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашамыз.
«Миға шабуыл» әдісі - Компьютер пайда болмай тұрған кезде үлкен көлемді деректерді сақтауда қандай әдістерді қолданған?
6.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.(жаңа сабаққа қосымша 4 слайд берілген) -Бастапқы кіліт деген не? -Күнделікті өмірде бастапқы кілітке не балама бола алады? -Логикалық кіліт деген не? -Сыртқы кіліт деген не?
7. Оқушылар жаңа сабақты бекіту үшін Quizizz бағдарламасында тест тапсырмаларын орындайды
Дескриптор: - бастапқы кілт терминнің қызметін түсінеді; -деректер қорының өрістерін толтыру үшін қажетті типтерді ажырата біледі. |
Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
Мұғалімді тыңдайды
Тапсырманы орындайды
|
Оқушылардың жауаптарын стикер арқылы бағалау, ауызша мадақтау, ынталандыру
Оқушылар жеке бағаланады |
https://www.flippity.net/sc.asp?k=1DedvfZNb0L9xgYDD8shEnHF1pTZjrs5RgmZ5SueRliI
https://kahoot.it/?pin=5356181&refer_method=link
|
|||||||||||||||||||||
|
|
Практикалық жұмыс. Компьютерде орындайық. 199 бет |
Тапсырманы топ болып орындайды |
Стикер арқылы бағалау |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5мин |
9. Жаңа сабақты пысықтау Білімлент тапсырмасын орындау.
10. Кері байланыс. Сабаққа кері байлныс жасау үшін Padlet бағдарламасы қолданылады. |
Оқушылар тапсырманы телефон арқылы жеке орындайды. |
Жек бағаланады |
|
https://learningapps.org/display?v=p4qiep1xn25
шағым қалдыра аласыз

















