|
Бөлім: |
Қазақ халқының дәстүрлі мәдениеті - дала өркениетінің мұрасы |
|||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Джақсылықова Разия Джұманиязқызы |
|||||
|
Күні: 21.04.2025 ж. |
Қазақстан тарихы |
|||||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
§57. Далалаық өркениеттің тарихи және мәдени ескерткіштері. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.4.1.5 –дала өркениетінің белгілі тарихи және мәдени ескерткіштерін зерттеу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сабақ барысында, қазақ жеріндегі рухани қасиетті орындар – халықтың сиынатын және құрметтейтін нысандары. Бұл сакральді нысандарды қастерлеу,сақтау оларды іздестіру, осылайша ұлттық мәдени –генетикалық кодты нығайтуға болатындығын анықтап, салыстыра отырып,қорытынды жасай аласыңдар. |
|||||
|
Құндылықтар |
Дұрыс қарым-қатынас орната білу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Үй жұмысы. тест Жаңа сабақ: Оқушыларға Қазақ жеріндегі тарихи-мәдени ескерткіштер туралы бейнематериалды көрсетіп, сұрақтар қою және талқылау өткізу. Тәсіл: «Эвристикалық әңгіме». Сұрақтар: -Балалар қандай тарихи-мәдени ескерткіштермен таныс болдыңыздар? -Олардың қазіргі замандағы маңызы қандай? -Бұл бейнематериалды көру арқылы сабақтың тақырыбын болжай аласыздарма? -Оқу мақсатымыз қандай? Оқу мақсатымен таныстыру. |
|
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Презентация, оқулық |
||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма №1. «Сакральді Қазақстан» жобасына сипаттама беріңдер 1. «Сакральді Қазақстан» -------------------- 2. Ерекше құрметтелетін нысандар -------------------------------------------- 3. Археологиялық және сәулет өнерінің ескерткіштері ----------------------------------------- 4. Қасиетті діни қажылық орындары ----------------------------------- Тапсырма №2 Маңызы бойынша сакральді орындарды анықтаңдар: 1. 2.
3. Тапсырма №3. Бос орындарға тиісті сөзді қойыңыз. 1. Арыстан бап Түркістан облысы ..... (Отырар) ауданы,..... (Шәуілдір) ауылында орналасқан. 2. ..... (Арыстанбап) Қожа Ахмет Ясауидың ұстазы. 3. ..... (ХІІ ғ) ғасырда салынған. |
«Сакральді Қазақстан» жобасына
сипаттама
береді. Сакральді орындарды анықтайды. Бос орындарға тиісті сөзді қойып сөйлемді толықтырады. |
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Презентация, оқулық |
||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Инсерт әдісі бойынша
+ жаңа тың мәлімет - келіспеймін ? тағы білгім келеді |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
§57. Далалаық өркениеттің тарихи және мәдени ескерткіштері.
§57. Далалаық өркениеттің тарихи және мәдени ескерткіштері.
|
Бөлім: |
Қазақ халқының дәстүрлі мәдениеті - дала өркениетінің мұрасы |
|||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Джақсылықова Разия Джұманиязқызы |
|||||
|
Күні: 21.04.2025 ж. |
Қазақстан тарихы |
|||||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
§57. Далалаық өркениеттің тарихи және мәдени ескерткіштері. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.4.1.5 –дала өркениетінің белгілі тарихи және мәдени ескерткіштерін зерттеу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сабақ барысында, қазақ жеріндегі рухани қасиетті орындар – халықтың сиынатын және құрметтейтін нысандары. Бұл сакральді нысандарды қастерлеу,сақтау оларды іздестіру, осылайша ұлттық мәдени –генетикалық кодты нығайтуға болатындығын анықтап, салыстыра отырып,қорытынды жасай аласыңдар. |
|||||
|
Құндылықтар |
Дұрыс қарым-қатынас орната білу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Үй жұмысы. тест Жаңа сабақ: Оқушыларға Қазақ жеріндегі тарихи-мәдени ескерткіштер туралы бейнематериалды көрсетіп, сұрақтар қою және талқылау өткізу. Тәсіл: «Эвристикалық әңгіме». Сұрақтар: -Балалар қандай тарихи-мәдени ескерткіштермен таныс болдыңыздар? -Олардың қазіргі замандағы маңызы қандай? -Бұл бейнематериалды көру арқылы сабақтың тақырыбын болжай аласыздарма? -Оқу мақсатымыз қандай? Оқу мақсатымен таныстыру. |
|
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Презентация, оқулық |
||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма №1. «Сакральді Қазақстан» жобасына сипаттама беріңдер 1. «Сакральді Қазақстан» -------------------- 2. Ерекше құрметтелетін нысандар -------------------------------------------- 3. Археологиялық және сәулет өнерінің ескерткіштері ----------------------------------------- 4. Қасиетті діни қажылық орындары ----------------------------------- Тапсырма №2 Маңызы бойынша сакральді орындарды анықтаңдар: 1. 2.
3. Тапсырма №3. Бос орындарға тиісті сөзді қойыңыз. 1. Арыстан бап Түркістан облысы ..... (Отырар) ауданы,..... (Шәуілдір) ауылында орналасқан. 2. ..... (Арыстанбап) Қожа Ахмет Ясауидың ұстазы. 3. ..... (ХІІ ғ) ғасырда салынған. |
«Сакральді Қазақстан» жобасына
сипаттама
береді. Сакральді орындарды анықтайды. Бос орындарға тиісті сөзді қойып сөйлемді толықтырады. |
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Презентация, оқулық |
||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Инсерт әдісі бойынша
+ жаңа тың мәлімет - келіспеймін ? тағы білгім келеді |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
||
шағым қалдыра аласыз













