|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Шеримова.Е |
|
|
Күні: |
12.11.2025ж |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ң дыбысы және әрпі 58 сабақ |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес күтілетін нәтижелер |
1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу; 1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтап, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізеді; Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолданады; Жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазады |
|
|
Ұлттық құндылықтар |
Қараша – әділдік және жауапкершілік айы; 2-апта дәйексөзі: «Тура биде туған жоқ!» Адал да, әділ болуға үйрету Жауапкершілікті сезініп,өз қамқорлығын жасай алатын тұлға тәрбиелеу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңіуақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ЖИдің көмегімен Қозғалып оңға бір, Бұрылып солға бір Доп теуіп көрейік. Қолымды созамын, Мойнымды бұрамын, Басымды қозғалтып, Жаттығу жасаймын! Өткен сабаққа шолу, жаңа сабаққа кіріспе «Сызбаны тап» ойынымен өтеді. Аталған сөзге сай сызба-моделін тауып көрсетіңдер. Мысалы:
-
Тсс Сабақ тақырыбын таныстыру. Сабақтан күтілетін нәтижені хабарлау.
|
Жаттығу жасайды. Сөздердің сызбасын табады, буынға бөледі. |
Оқушы жауабын мұқият тыңдайды,тиімді кері байланыс береді «Бағдаршам» әдісі: Жасыл Сары Қызыл |
Сөздердің сызба –модель-дері |
||||||||||||
|
Сабақтың орта сы 32 мин |
(Ұ) 1- тапсырмада «Бір қадам алда» әдісі қолданылады. (Ұ, Д) Оқылым
А)Сөздерді
буындап оқыту, тұтас
айтқызу. Б) Сөйлем құрау -Сұңқар саңқылдайды. Таң атты. Қоңыз қонды. Мәтінді тізбектей оқыту 2- тапсырма «Түсініп оқу» Оқылым
Оның алдында тересі теңбіл аң тұрды. Мойны неткен ұзын еді. Бұл-керік болатын. Оқушылардың мәтінді дұрыс және толық түсініп оқуын қадағалап отыру қажет. Сергіту сәтінде «Ұшты-ұшты» ойынын ойнатады.
(Д) 2-тапсырмада өздік жұмыс жүреді. Жазылым 1. Партада дұрыс отырғызады. 2. Жазуға даярлауда бала қолының ұсақ бұлшықеттерін дамытатын жаттығулар жасатады.
3. Жазу: - дәптер бетіндегі кеңістікті бағдарлату; - тапсырма орындату; - өзін-өзі бағалату: - Әр беттің соңында берілген дөңгелек- шартты белгілерді тапсырманы орындауларыңа қарай бояңдар. «жасыл» түс – «Жарайсың!», «көк» түс –«Жақсы!» «қызыл» түс –«Талпын!».
(Ұ) 3- тапсырмада «Құрастыру» әдісі қолданылады. Қоңырау-қоңыр, аң-қор-қыр-қырау-ақыр-ау- ауыр-ар-қар-уақ-ық-ақ ЕҚББ оқушыға: Сөзге дыбыстық талдау жаса. Буынға бөл. Қоңырау. ҚБ тапсырма: |
Сурет бойынша сұрақтарға толық сөйлеммен жауап береді.
Мәтін құрайды.
Ойын ойнайды.
Партада дұрыс отырады. Жаттығу жасайды. Қалам, қарындашты дұрыс ұстайды. Тапсырма орындайды. Тапсырма орындайды. |
Дескриптор: Сөздерді, сөйлемдерді буындап дұрыс оқиды, мәтін құрайды-«Жарайсың!». Сөздерді, сөйлемдерді буындап оқуда, мәтін құрауда көмек қажет етеді -«Жақсы!»., Сөздерді, сөйлемдерді буындап оқуда, мәтін құрауда қиналады-«Талпын!» Дескриптор: Тапсырмаларды дұрыс орындайды -«Жарайсың!». Тапсырмаларды орындауда аздап қателеседі, көмек қажет етеді -«Жақсы!». Тапсырмаларды орындауда қиналады, өрескел қателер жібереді-«Талпын!». |
«Әліппе» оқулығы 1 сынып 2021ж 61-бет №2 жазу дәптері
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Кері байланысты «Нысана» әдісі арқылы береді. Бүгінгі сабақта өзіңнің әрекеттеріңнен не ұнады? -Қай әрекетің өзіңе ұнамады? -Келесі сабақта ол қайталанбауы үшін не істейтін боласың? |
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
58 сабақ әліппе 1 сынып
58 сабақ әліппе 1 сынып
|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Шеримова.Е |
|
|
Күні: |
12.11.2025ж |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ң дыбысы және әрпі 58 сабақ |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес күтілетін нәтижелер |
1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу; 1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтап, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізеді; Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолданады; Жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазады |
|
|
Ұлттық құндылықтар |
Қараша – әділдік және жауапкершілік айы; 2-апта дәйексөзі: «Тура биде туған жоқ!» Адал да, әділ болуға үйрету Жауапкершілікті сезініп,өз қамқорлығын жасай алатын тұлға тәрбиелеу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңіуақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ЖИдің көмегімен Қозғалып оңға бір, Бұрылып солға бір Доп теуіп көрейік. Қолымды созамын, Мойнымды бұрамын, Басымды қозғалтып, Жаттығу жасаймын! Өткен сабаққа шолу, жаңа сабаққа кіріспе «Сызбаны тап» ойынымен өтеді. Аталған сөзге сай сызба-моделін тауып көрсетіңдер. Мысалы:
-
Тсс Сабақ тақырыбын таныстыру. Сабақтан күтілетін нәтижені хабарлау.
|
Жаттығу жасайды. Сөздердің сызбасын табады, буынға бөледі. |
Оқушы жауабын мұқият тыңдайды,тиімді кері байланыс береді «Бағдаршам» әдісі: Жасыл Сары Қызыл |
Сөздердің сызба –модель-дері |
||||||||||||
|
Сабақтың орта сы 32 мин |
(Ұ) 1- тапсырмада «Бір қадам алда» әдісі қолданылады. (Ұ, Д) Оқылым
А)Сөздерді
буындап оқыту, тұтас
айтқызу. Б) Сөйлем құрау -Сұңқар саңқылдайды. Таң атты. Қоңыз қонды. Мәтінді тізбектей оқыту 2- тапсырма «Түсініп оқу» Оқылым
Оның алдында тересі теңбіл аң тұрды. Мойны неткен ұзын еді. Бұл-керік болатын. Оқушылардың мәтінді дұрыс және толық түсініп оқуын қадағалап отыру қажет. Сергіту сәтінде «Ұшты-ұшты» ойынын ойнатады.
(Д) 2-тапсырмада өздік жұмыс жүреді. Жазылым 1. Партада дұрыс отырғызады. 2. Жазуға даярлауда бала қолының ұсақ бұлшықеттерін дамытатын жаттығулар жасатады.
3. Жазу: - дәптер бетіндегі кеңістікті бағдарлату; - тапсырма орындату; - өзін-өзі бағалату: - Әр беттің соңында берілген дөңгелек- шартты белгілерді тапсырманы орындауларыңа қарай бояңдар. «жасыл» түс – «Жарайсың!», «көк» түс –«Жақсы!» «қызыл» түс –«Талпын!».
(Ұ) 3- тапсырмада «Құрастыру» әдісі қолданылады. Қоңырау-қоңыр, аң-қор-қыр-қырау-ақыр-ау- ауыр-ар-қар-уақ-ық-ақ ЕҚББ оқушыға: Сөзге дыбыстық талдау жаса. Буынға бөл. Қоңырау. ҚБ тапсырма: |
Сурет бойынша сұрақтарға толық сөйлеммен жауап береді.
Мәтін құрайды.
Ойын ойнайды.
Партада дұрыс отырады. Жаттығу жасайды. Қалам, қарындашты дұрыс ұстайды. Тапсырма орындайды. Тапсырма орындайды. |
Дескриптор: Сөздерді, сөйлемдерді буындап дұрыс оқиды, мәтін құрайды-«Жарайсың!». Сөздерді, сөйлемдерді буындап оқуда, мәтін құрауда көмек қажет етеді -«Жақсы!»., Сөздерді, сөйлемдерді буындап оқуда, мәтін құрауда қиналады-«Талпын!» Дескриптор: Тапсырмаларды дұрыс орындайды -«Жарайсың!». Тапсырмаларды орындауда аздап қателеседі, көмек қажет етеді -«Жақсы!». Тапсырмаларды орындауда қиналады, өрескел қателер жібереді-«Талпын!». |
«Әліппе» оқулығы 1 сынып 2021ж 61-бет №2 жазу дәптері
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Кері байланысты «Нысана» әдісі арқылы береді. Бүгінгі сабақта өзіңнің әрекеттеріңнен не ұнады? -Қай әрекетің өзіңе ұнамады? -Келесі сабақта ол қайталанбауы үшін не істейтін боласың? |
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|

шағым қалдыра аласыз















