|
Білім беру ұйымының атауы |
М.Әуезов ЖОМ |
|||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нарымбетова.С |
|||||||||||
|
Күні: |
17.12.2025ж |
|||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№58 сабақ. Қысқарған сөздер. |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.2.1* - күрделі сөздердің түрлерін ажырата алу (біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөз) |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қысқарған сөздердің жасалу жолдарын білетін болады,күрделі атауларды қысқартып жазуды үйренеді |
|||||||||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК
Апта дәйексөзі: Ынтымақ-бұзылмайтын қорған |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
1.Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім
Бекіту
Кері байланыс |
Сабаққа дайындық
Үй тапсырмасын тексеру 49- ЖАТТЫҒУ Үйге тапсырма Кесте жасау және толтыру
Шаңырақ әдісі арқылы өткенге шолу жасау: -Қос сөз дегеніміз не? «Ғажайып сулық» әдісі Жаңа сабақ ФС тапсырмасы Құндылық мақсаты:Түрлі мамандықтарға қызығушылық таныту 52- жаттығу Менің анам-дәрігер.Әкем-мұғалім. АҚШ-Америка Құрама Штаттары Қаз ҰТУ-Қазақ Ұлттық педагогикалық университеті Мед академия-Медициналық академия Қазпошта-Қазақ поштасы ІТ-Ақпарат технологиясы 53-жаттығу «Мұнара» әдісі: -Бір -екі Үш Төрт Бес Немене екен ГЭС? -Бір Екі Үш Төрт Бес Түсінбедім еш? -Түсінбесең ГЭС-ке Түсінесің кешке Бәрімізге керек бір- ГЭС-тен келер электр. ГЭС-гидроэлектростанция.Су электр станциясы ГЭС-те электрик,энергетик,құрылысшылар,инженерлер жұмыс жасайды
Сегіту сәті: 54-жаттығу:Көшіріп жаз Біріккен Ұлттар Ұйымы-БҰҰ,Америка Құрама Штаттары-АҚШ,Ұлттық Ғылым академиясы-ҰҒА,Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы-ТМД.
Сөздерді қысқартып қолданған кезде олардың тек бас әріптерін қосып айтамыз.
56-жаттығу «Бұл қай мамандық иесі?» сұрағына жауап жазып келеді.
«Нысана» әдісі
|
Көңіл күйлерін жеткізеді
Үй тапсырмасын оқиды
Сұрақ жауап
Сөздердің толық атауын жазады
Өлеңді екі баған етіп жазып,ГЭС туралы білімдерін ортаға салады
Сөйлемдерді көшіріп жазады
Үй тапсырмасын алады
КЕрі байланыс жасайды
|
Мадақтап отыру
Өін- өзі бағалау:
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Мамандық иелері туралы айта алады-1Б Сөздердің толық атауын жаза алады-1Б
Дескриптор: Өлеңді екі баған түрінде жазады-1Б ГЭС туралы мәліметтер айтады-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Қысқарған сөздерді біледі-1Б Қысқарға сөздерді дұрыс жаза алады-1Б
Қысқарған сөздердің мағынасын түсінеді-1Б
Дескриптор: Мамандық иелері туралы айта алады-1Б Тапсырманы орындай алады-1Б
Ойларын жазып,іледі |
Дәптерлер
Жұмыс дәптері
Тапсырмаға байланысты суреттер
Оқулуқпен жұмыс
ГЭС туралы суреттер
Дәптер
Суреттер
Суреттер
Ереже жазылған плакат
Мамандық туралы бейнебаян Оқулық Кері байланыс парағы |
||||||||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№58 сабақ. Қысқарған сөздер.
|
Білім беру ұйымының атауы |
М.Әуезов ЖОМ |
|||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нарымбетова.С |
|||||||||||
|
Күні: |
17.12.2025ж |
|||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№58 сабақ. Қысқарған сөздер. |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.2.1* - күрделі сөздердің түрлерін ажырата алу (біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөз) |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қысқарған сөздердің жасалу жолдарын білетін болады,күрделі атауларды қысқартып жазуды үйренеді |
|||||||||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК
Апта дәйексөзі: Ынтымақ-бұзылмайтын қорған |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
1.Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім
Бекіту
Кері байланыс |
Сабаққа дайындық
Үй тапсырмасын тексеру 49- ЖАТТЫҒУ Үйге тапсырма Кесте жасау және толтыру
Шаңырақ әдісі арқылы өткенге шолу жасау: -Қос сөз дегеніміз не? «Ғажайып сулық» әдісі Жаңа сабақ ФС тапсырмасы Құндылық мақсаты:Түрлі мамандықтарға қызығушылық таныту 52- жаттығу Менің анам-дәрігер.Әкем-мұғалім. АҚШ-Америка Құрама Штаттары Қаз ҰТУ-Қазақ Ұлттық педагогикалық университеті Мед академия-Медициналық академия Қазпошта-Қазақ поштасы ІТ-Ақпарат технологиясы 53-жаттығу «Мұнара» әдісі: -Бір -екі Үш Төрт Бес Немене екен ГЭС? -Бір Екі Үш Төрт Бес Түсінбедім еш? -Түсінбесең ГЭС-ке Түсінесің кешке Бәрімізге керек бір- ГЭС-тен келер электр. ГЭС-гидроэлектростанция.Су электр станциясы ГЭС-те электрик,энергетик,құрылысшылар,инженерлер жұмыс жасайды
Сегіту сәті: 54-жаттығу:Көшіріп жаз Біріккен Ұлттар Ұйымы-БҰҰ,Америка Құрама Штаттары-АҚШ,Ұлттық Ғылым академиясы-ҰҒА,Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы-ТМД.
Сөздерді қысқартып қолданған кезде олардың тек бас әріптерін қосып айтамыз.
56-жаттығу «Бұл қай мамандық иесі?» сұрағына жауап жазып келеді.
«Нысана» әдісі
|
Көңіл күйлерін жеткізеді
Үй тапсырмасын оқиды
Сұрақ жауап
Сөздердің толық атауын жазады
Өлеңді екі баған етіп жазып,ГЭС туралы білімдерін ортаға салады
Сөйлемдерді көшіріп жазады
Үй тапсырмасын алады
КЕрі байланыс жасайды
|
Мадақтап отыру
Өін- өзі бағалау:
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Мамандық иелері туралы айта алады-1Б Сөздердің толық атауын жаза алады-1Б
Дескриптор: Өлеңді екі баған түрінде жазады-1Б ГЭС туралы мәліметтер айтады-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Қысқарған сөздерді біледі-1Б Қысқарға сөздерді дұрыс жаза алады-1Б
Қысқарған сөздердің мағынасын түсінеді-1Б
Дескриптор: Мамандық иелері туралы айта алады-1Б Тапсырманы орындай алады-1Б
Ойларын жазып,іледі |
Дәптерлер
Жұмыс дәптері
Тапсырмаға байланысты суреттер
Оқулуқпен жұмыс
ГЭС туралы суреттер
Дәптер
Суреттер
Суреттер
Ереже жазылған плакат
Мамандық туралы бейнебаян Оқулық Кері байланыс парағы |
||||||||

шағым қалдыра аласыз




