|
|
|||||
|
Бөлім: |
10.1А Молекулалық биология және биохимия |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: 11 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Генетикалық кодтың қасиеттері: үшөрімділігі, көптігі, әмбебаптығы, бірін-бірі жаппайтындығы |
||||
|
Оқу мақсаты: |
11.4.1.5 - генетикалық кодтың қасиеттерін түсіндіру |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||
|
Сабақтың кезеңі уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 2 мин 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылардың сабаққа қызығушылығын арттырып, көңіл-күйлерін көтеру мақсатында психологиялық жаттығу жасатамыз. «Молекула» жаттығуы. Мақсаты: Жылдамдыққа үйретіп, қарым-қатынасты нығайту. Барысы: Бөлмеде оқушылар шашырап жүреді. Мұғалім алақанын қанша соқса, сонша оқушы бірігеді. Мысалы: жүргізуші алақанын 5 рет соқса оқушылар әр жерге бес-бесеуден шоғырланады т.с.с. ... ойын осылай жалғаса береді.
Сабақ барысында оқушы өзін бағалап отыруы үшін, оқушыларға бағалау парақтары беріледі. Оқушылардың зейінін шоғырландыру Өткен сыныптардағы материалдарды еске түсіру мақсатында сұрақтар қойылады?
|
Оқушылар сабаққа дайындалады. Ұстаздармен амандасады. Көңіл-күйлерін көтеру мақсатында оқушылар жаттығу орындайды. Жаттығудан соң әр оқушы өз орнына жайғасады.
Оқушылар бағалау парақтарын алады Оқушылар сұрақтарға жауап беріп үй тапсырмасын еске түсіреді. |
«Домбыра» әдісі арқылы бағаланады
«Жарайсың!» сөздері арқылы мұғалім бағалап отырады |
Презентация |
|
|
Сабақтың ортасы 30мин (15 мин) (15 мин) |
ҚБ тапсырмалары. Жеке жұмыс. 1 тапсырма. Ген құрылымдарын белгілеңіз.
…….. -оператор
…….. -құрылымдық
гендер
…….. -терминация
аймағы
…….. -промотор Жауабы: 2,3,4,1 2 тапсырма. Генетикалық кодтың кестесінде аминқышқылы мРНҚ кодондар түрінде кодталады. Бір-бірін үш стоп кодондармен толықтыратын ДНҚ тізбегін құрастыр А. УГА- ...... В. УАГ-...... С. УАА- ...... Жауабы: АЦТ, АТЦ, АТТ 3 тапсырма. Функ. сауат. тапсырмасы. Организмнің тұқымқуалаушылық қасиеті сыртқы орта факторларының әсерінен өзгереді ме әлде тек ген арқылы беріле ме? |
|
«Домбыра» әдісі арқылы өз-өздерін бағалап отырады 1 тапсырма. Дескриптор:
Жалпы балл – 3 ҚБ тапсырма. Дескриптор:
Жалпы балл – 3 |
№4
презентация |
|
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Бекіту. Онлайн форматта сұрақтарға жауап береді. |
Оқушылар онлайн форматта сұрақтарға жауап береді |
« Домбыра» әдісі арқылы өз-өздерін бағалап отырады
Жалпы балл – әр сұрақ 1 балл |
Ойынға сілтеме https://www.educaplay.com/learning-resources/20326451-learning_resource.html |
|
|
Кері байланыс 2 мин |
«Банкомат» әдісі арқылы кері байланыс жасау. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабақты қаншалықты деңгейде түсінгендіктерін білу үшін карталар ұсынады
50% 100%
Үйге
тапсырма:
|
Оқушылар сабақты қаншалықты түсінгендіктерін карталарды банкоматқа салу арқылы білдіреді
|
«Домбыра» әдісіндегі алған бағаларын қорытындылау |
|
|
![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5_ЖББ_Генетикалық кодтың қасиеттері үшөрімділігі, көптігі, әмбебаптығы, бірін-бірі жаппайтындығы
5_ЖББ_Генетикалық кодтың қасиеттері үшөрімділігі, көптігі, әмбебаптығы, бірін-бірі жаппайтындығы
|
|
|||||
|
Бөлім: |
10.1А Молекулалық биология және биохимия |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: 11 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Генетикалық кодтың қасиеттері: үшөрімділігі, көптігі, әмбебаптығы, бірін-бірі жаппайтындығы |
||||
|
Оқу мақсаты: |
11.4.1.5 - генетикалық кодтың қасиеттерін түсіндіру |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||
|
Сабақтың кезеңі уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 2 мин 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылардың сабаққа қызығушылығын арттырып, көңіл-күйлерін көтеру мақсатында психологиялық жаттығу жасатамыз. «Молекула» жаттығуы. Мақсаты: Жылдамдыққа үйретіп, қарым-қатынасты нығайту. Барысы: Бөлмеде оқушылар шашырап жүреді. Мұғалім алақанын қанша соқса, сонша оқушы бірігеді. Мысалы: жүргізуші алақанын 5 рет соқса оқушылар әр жерге бес-бесеуден шоғырланады т.с.с. ... ойын осылай жалғаса береді.
Сабақ барысында оқушы өзін бағалап отыруы үшін, оқушыларға бағалау парақтары беріледі. Оқушылардың зейінін шоғырландыру Өткен сыныптардағы материалдарды еске түсіру мақсатында сұрақтар қойылады?
|
Оқушылар сабаққа дайындалады. Ұстаздармен амандасады. Көңіл-күйлерін көтеру мақсатында оқушылар жаттығу орындайды. Жаттығудан соң әр оқушы өз орнына жайғасады.
Оқушылар бағалау парақтарын алады Оқушылар сұрақтарға жауап беріп үй тапсырмасын еске түсіреді. |
«Домбыра» әдісі арқылы бағаланады
«Жарайсың!» сөздері арқылы мұғалім бағалап отырады |
Презентация |
|
|
Сабақтың ортасы 30мин (15 мин) (15 мин) |
ҚБ тапсырмалары. Жеке жұмыс. 1 тапсырма. Ген құрылымдарын белгілеңіз.
…….. -оператор
…….. -құрылымдық
гендер
…….. -терминация
аймағы
…….. -промотор Жауабы: 2,3,4,1 2 тапсырма. Генетикалық кодтың кестесінде аминқышқылы мРНҚ кодондар түрінде кодталады. Бір-бірін үш стоп кодондармен толықтыратын ДНҚ тізбегін құрастыр А. УГА- ...... В. УАГ-...... С. УАА- ...... Жауабы: АЦТ, АТЦ, АТТ 3 тапсырма. Функ. сауат. тапсырмасы. Организмнің тұқымқуалаушылық қасиеті сыртқы орта факторларының әсерінен өзгереді ме әлде тек ген арқылы беріле ме? |
|
«Домбыра» әдісі арқылы өз-өздерін бағалап отырады 1 тапсырма. Дескриптор:
Жалпы балл – 3 ҚБ тапсырма. Дескриптор:
Жалпы балл – 3 |
№4
презентация |
|
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Бекіту. Онлайн форматта сұрақтарға жауап береді. |
Оқушылар онлайн форматта сұрақтарға жауап береді |
« Домбыра» әдісі арқылы өз-өздерін бағалап отырады
Жалпы балл – әр сұрақ 1 балл |
Ойынға сілтеме https://www.educaplay.com/learning-resources/20326451-learning_resource.html |
|
|
Кері байланыс 2 мин |
«Банкомат» әдісі арқылы кері байланыс жасау. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабақты қаншалықты деңгейде түсінгендіктерін білу үшін карталар ұсынады
50% 100%
Үйге
тапсырма:
|
Оқушылар сабақты қаншалықты түсінгендіктерін карталарды банкоматқа салу арқылы білдіреді
|
«Домбыра» әдісіндегі алған бағаларын қорытындылау |
|
|
![]()
шағым қалдыра аласыз




















