Материалдар / 5-ке дейін санау. 1-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

5-ке дейін санау. 1-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Математика пәнінен 1-сыныпқа арналған сабақ жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Қырқүйек 2023
815
3 рет жүктелген
2500 ₸
Бүгін алсаңыз
+125 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +125 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қазақстан Республикасы Оқу- ағарту министрлігі

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Математика, 10-сабақ

Бөлім

.Сандар мен цифрлар


Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты


Күні



Сынып:1

Қатысушылардың саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

5-ке дейін санау / Бірге санаймыз

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.1.1.2** біртаңбалы сандарды және 10 санын оқу, жазу және салыстыру;

1.1.1.3** біртаңбалы сандардың құрамын анықтау;

1.5.2.1 цифрды саннан ажырату, көрнекі түрде бір таңбалы сандарды түрлі тәсілдермен: нүктелер жиынтығымен, таяқшалармен және сан сәулесінде көрсету;

Сабақтың мақсаттары

5-ке дейін санап, қосады және азайтады.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңі/ уақыты

Педагогтің

іс-әрекеті

Білім алушының

іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Қызығушы

лықты ояту

0-3 минут

Ынталандыру

Көңілді санамақ

Мұғалім санамақты оқушылармен бірге айтады.

Бір дегенім – бесік, Шықтық содан өсіп.

Екі дегенім – елім, Далам, тауым, көлім.

Үш дегенім – үміт, Үміт артар жігіт. Төрт дегенім – төзім, Төзе білем өзім.

Бес дегенім – бақыт, Бағалайтын уақыт.

Біз бүгінгі сабақта жылдам және дұрыс есептеуді үйренеміз!


Оқушылар санамақты мұғаліммен бірге орындайды.


Санамақ.

Сандар қатары

4-7 минут

Өзектендіру

«Ыстық орындық» әдісі

Оқулықтағы №1 тапсырма ауызша орындалады.

2 санының құрамын ата.

3 санының құрамын ата.

Қима материалмен жұмыс

Оқушылар 2–5 сандарының құрамын айтады. Сұрақтар қарастырады.


«Ыстық орындық» әдісі


7-10 минут

Сабақтың мақсаты

Бүгінгі сабақтың мақсаты қандай?

5-ке дейін қосу және азайту кезіндегі білімін бекіту. Есептеу кезіндегі қателіктер себебін жою.

Сабақтың мақсатын түсінеді.



Мағынаны тану

10-15 минут

Жаңа білімді ашу

«Кім жылдам?» ойыны

Оқулықтан №2 тапсырма орындалады. Дәптеріне кез келген 4 мысалды жазады. Олардың мәндерін табады.

Дәптеріне өз бетімен орындайды.


Оқушылар «Отшашу» әдісі арқылы өзін-өзі бағалайды.

Оқулық Дәптер

Қима материал



15-20 минут

Жаңа білімді қолдану

«Кім зейінді?» әдісі

Мұғалім оқушылардың жұмысын тексереді.

Кімде қате бар?

Сендер қай жерде қате жібердіңдер?

Қатенің себебі неде?

Қате жібермеген оқушылар

карточкамен жұмыс жүргізеді.

Қате жіберген оқушылармен оқулықтан №3 тапсырма орындалады.

Сурет бойынша мәні 5-ке тең болатын мысалдар құрастырады.

Қатемен жұмыс жасайды.





Карточка

Сурет бойынша мысалдар құрастырады және олардың мәндерін табады.

4 + 1 = 5

1 + 4 = 5

3 + 2 = 5

2 + 3 = 5

2 + 1 + 2 = 5

1 + 2 + 2 = 5

«Шапалақтау» әдісі бойынша бағаланады.


Оқулық Дәптер

Карточкалар






















20-23 минут

Өткенді бекіту.

«Жас зерттеушілер» әдісі. №4 зерттеушілік тапсырманы орындайды.

Оқушылар барлық нұсқаларды кестеге түсіреді.

Тапсырманы кесте құрып орындайды.












Смайл арқылы бағаланады.

«Жас зерттеушілер» әдісі.

Тақта (Флипчарт)









23-30 минут

Дәптермен жұмыс

1 тапсырмада сан кесіндісінде қалай қосуға немесе азайтуға болатынын көрсетеді.




2 тапсырмада

2–5 сандарының құрамын жазады.

Оқушылар мысалдарды өз бетімен орындайды.

2+3=5

5-1=4

5-2=3

5-3=2

Сан кесіндісінде белгілейді.


2–5 сандарының құрамын тауып жазады.


Өз білімін бағалау үшін дәптердің жиегіндегі бағдаршамды бояйды


Баспа негіздегі жұмыс дәптері.














Сергіту сәті

30-32 минут

Күнге қарап қол созамыз бір, екі, үш, Қызғалдақтай ырға

ламыз бір, екі, үш, Дөңгеленіп би билейміз бір, екі, үш, Үлкен болып біз өсеміз бір, екі, үш.

Оқушылар өлеңді бірге айтып, қажетті қимыл-қозғалыстарды жасайды.











Рефлексия

32-35 минут

Бүгінгі сабақ несімен қызықты болды?

«Көңіл күйді суреттейміз» стратегиясы.


Кері байланыста оқушылар өзінің бүгінгі сабақтағы жетістігі мен кемшілігі туралы айтады.


Смайлдар








Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!