|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 1 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мектеп-ортақ үйіміз 5 саб |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. 1. 2. 1 мектептің адам өміріндегі маңызын түсіндіру 1. 1. 2. 6 өзін мектеп оқушысы және сынып ұжымының мүшесі ретінде сипаттау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты
|
Мектептің адам өміріндегі маңызын түсіндіреді; өзін мектеп оқушысы және сынып ұжымының мүшесі ретінде сипаттайды |
|||||
|
Құндылықтар |
Қазан айы – тәуелсіздік және отаншылдық 5-апта дәйексөзі: «Ел-жұртымның бақыты аталатын, Сөнбесін мәңгі сенің, Отан, атың!» |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті 61-90 |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда хормен өлең оқып, ширату жаттығуларын жасатады. Амансың ба Жер ана, Амансың ба алтын күн? Амансың ба достарым, Амансыз ба ұстазым? Ұстазды көре қуана Сабағымды бастадым. Өткен сабаққа шолу, жаңа оқу материалын жариялау «Серпілген сауалдар» әдісі: - Апта күндерін ата. - Бір аптада неше күн болады? -Аптаның бірінші күнін ата. -Аптаның екінші күнін ата. -Аптаның үшінші күнін ата. -Аптаның төртінші күнін ата. -Аптаның бесінші күнін ата. -Аптаның алтыншы күнін ата. -Аптаның жетінші күнін ата. - Аптаның қай күндері мектепке барасың? -Мектепте немен шұғылданасың? -Ендеше балалар, бүгін біз сабақта мектеп жайлы әңгімелесеміз. |
Өлеңді бірге қайталап оқиды. Жаттығу қимылдарын жасайды. \ Сұрақтарға жауап береді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! |
доп
|
||
|
Сабақтың ортасы 31 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. А) Сөздік жұмысы. Мектеп, мұғалім. Ә) Суретпен
жұмыс: -Суреттерден не көріп отырсыңдар? -Өздерің оқитын мектептерің туралы не білесіңдер? -Балалар мектепке не үшін барады? -Сендер мектепте не үйренгілерің келеді? 2 тапсырма: Мәтінмен жұмыс.»Сұрақтар ілмегі» әдісімен пысықтау Мәтінді оқып таныстырады. -Сендер мектептің қандай ережелерін сақтап жүрсіңдер? -Мұғалім сұрақ қойғанда қалай жауап бересіңдер? -Партада қалай отыру керек? -Партаға оқу құралдарын қалай орналастырамыз? Сергіту сәтінде «Мектебім» әнін айтып билету. (Ұ) 3-тапсырма «Ашық микрофон» әдісі жүзеге асады. а) Сұрақ-жауап. -Мектепте не бар? -Сынып деген не? -Мектептің суреттегі бөлмелері қалай аталады? -Онда кімдер жұмыс істейді? -Оқушылар не істеп жатыр? -Өзің мектебіңнің қандай
бөлмелерін көрдің? -Дәрігер, кітапхана, спортзал бөлмесі нешінші қабатта орналасқан? Бұл бөлмелерге қай уақытта баруға болады? - Мектепте тағы кімдер жұмыс
істейді? ЕБҚ оқушыға: - Ертең аптаның қай күні? ЕҚБ оқушы: Ертеңгі күнгі күн тәртібіңді айтып бер. ҚБ тапсырма: |
Мәтінді тыңдайды. Суретпен жұмыс жасайды. Сұрақтарға жауап береді. Билеп сергиді. Сұрақтарға жауап беріп, тапсырма орындайды. |
Дескриптор: Мәтін бойынша сұрақтарға толық жауап береді -«Жарайсың!» Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беруде қиналады-«Жақсы!» Дескриптор: Демалыс күндерін қалай өткізетінін әңгімелейді -«Жарайсың!» Демалыс күндерін қалай өткізетінін әңгімелеуде көмек қажет етеді-«Жақсы!» |
Дүниетануоқулығы 1-сынып 2021ж, дәптер 18-бет 19-бет |
||
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Кері байланысты : Жетістік баспалдығы» әдісі арқылы береді. -Бүгінгі сабақтың тақырыбы не туралы болды? -Сабақ барысында не ұнады? -Қай тапсырманы орындауда қиналдың?» Сен бүгін қай баспалдаққа жеттің? |
Өз ойын айтады.
|
|
|
||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5 саб дүниетану.1 сынып
5 саб дүниетану.1 сынып
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 1 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мектеп-ортақ үйіміз 5 саб |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. 1. 2. 1 мектептің адам өміріндегі маңызын түсіндіру 1. 1. 2. 6 өзін мектеп оқушысы және сынып ұжымының мүшесі ретінде сипаттау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты
|
Мектептің адам өміріндегі маңызын түсіндіреді; өзін мектеп оқушысы және сынып ұжымының мүшесі ретінде сипаттайды |
|||||
|
Құндылықтар |
Қазан айы – тәуелсіздік және отаншылдық 5-апта дәйексөзі: «Ел-жұртымның бақыты аталатын, Сөнбесін мәңгі сенің, Отан, атың!» |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті 61-90 |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда хормен өлең оқып, ширату жаттығуларын жасатады. Амансың ба Жер ана, Амансың ба алтын күн? Амансың ба достарым, Амансыз ба ұстазым? Ұстазды көре қуана Сабағымды бастадым. Өткен сабаққа шолу, жаңа оқу материалын жариялау «Серпілген сауалдар» әдісі: - Апта күндерін ата. - Бір аптада неше күн болады? -Аптаның бірінші күнін ата. -Аптаның екінші күнін ата. -Аптаның үшінші күнін ата. -Аптаның төртінші күнін ата. -Аптаның бесінші күнін ата. -Аптаның алтыншы күнін ата. -Аптаның жетінші күнін ата. - Аптаның қай күндері мектепке барасың? -Мектепте немен шұғылданасың? -Ендеше балалар, бүгін біз сабақта мектеп жайлы әңгімелесеміз. |
Өлеңді бірге қайталап оқиды. Жаттығу қимылдарын жасайды. \ Сұрақтарға жауап береді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! |
доп
|
||
|
Сабақтың ортасы 31 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. А) Сөздік жұмысы. Мектеп, мұғалім. Ә) Суретпен
жұмыс: -Суреттерден не көріп отырсыңдар? -Өздерің оқитын мектептерің туралы не білесіңдер? -Балалар мектепке не үшін барады? -Сендер мектепте не үйренгілерің келеді? 2 тапсырма: Мәтінмен жұмыс.»Сұрақтар ілмегі» әдісімен пысықтау Мәтінді оқып таныстырады. -Сендер мектептің қандай ережелерін сақтап жүрсіңдер? -Мұғалім сұрақ қойғанда қалай жауап бересіңдер? -Партада қалай отыру керек? -Партаға оқу құралдарын қалай орналастырамыз? Сергіту сәтінде «Мектебім» әнін айтып билету. (Ұ) 3-тапсырма «Ашық микрофон» әдісі жүзеге асады. а) Сұрақ-жауап. -Мектепте не бар? -Сынып деген не? -Мектептің суреттегі бөлмелері қалай аталады? -Онда кімдер жұмыс істейді? -Оқушылар не істеп жатыр? -Өзің мектебіңнің қандай
бөлмелерін көрдің? -Дәрігер, кітапхана, спортзал бөлмесі нешінші қабатта орналасқан? Бұл бөлмелерге қай уақытта баруға болады? - Мектепте тағы кімдер жұмыс
істейді? ЕБҚ оқушыға: - Ертең аптаның қай күні? ЕҚБ оқушы: Ертеңгі күнгі күн тәртібіңді айтып бер. ҚБ тапсырма: |
Мәтінді тыңдайды. Суретпен жұмыс жасайды. Сұрақтарға жауап береді. Билеп сергиді. Сұрақтарға жауап беріп, тапсырма орындайды. |
Дескриптор: Мәтін бойынша сұрақтарға толық жауап береді -«Жарайсың!» Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беруде қиналады-«Жақсы!» Дескриптор: Демалыс күндерін қалай өткізетінін әңгімелейді -«Жарайсың!» Демалыс күндерін қалай өткізетінін әңгімелеуде көмек қажет етеді-«Жақсы!» |
Дүниетануоқулығы 1-сынып 2021ж, дәптер 18-бет 19-бет |
||
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Кері байланысты : Жетістік баспалдығы» әдісі арқылы береді. -Бүгінгі сабақтың тақырыбы не туралы болды? -Сабақ барысында не ұнады? -Қай тапсырманы орындауда қиналдың?» Сен бүгін қай баспалдаққа жеттің? |
Өз ойын айтады.
|
|
|
||

шағым қалдыра аласыз













