|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Ақпаратты ұсыну |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бөлімді қайталау |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.1.1 – әртүрлі ақпараттың мысалдарын келтіру және ақапаратты әртүрлі нысандарда ұсыну 5.2.1.3- мәтіндік ақпаратты кодтау және декодтау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
ақпаратты қабылдау түрлеріне қарай күнделікті өмірден мысалдар келтіре алады |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
мәтіндік ақпаратты кодтау және декодтау жасай алады |
||||
|
Құндылықтарды қалыптастыру |
Жалпы ұлттық «Мәңгілік Ел» идеясының құндылықтары Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық, ашықтық |
|||
|
Тілдік мақсаттар |
Дағдыларды дамыту: Айтылым, тыңдалым, оқылым, жазылым Үш тілділік: Ақпарат – Informatio , Екілік таңба – Binary digit, Программа - Program Негізгі терминдер мен сөз тіркестері: Хабардың ақпараттық көлемі, бит, құрал-саймандар, түстер палитрасы. Сабақтағы сұхбат, жазылым үшін қолданылатын сөздер: Әмбебап программаларға жататын ... |
|||
|
Ресурстар |
Оқулық, оқушының жеке дәптері, Мұғалім кітабы, «Информатика» компакт-диск, компьютерлер, слайдтар, маркерлер, бағалау парақтары, смайликтер |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. Cыныпта жағымды ахуал орнату үшін «Бес саусақ» тренингін ұйымдастыру. Әр оқушы оң қолдарын жоғары көтереді. Саусақтарын бірітіндеп бүгіп, тілек айтады: Бас бармақ – Бүгінгі Балан үйрек – сабақта Ортан терек – көтеріңкі Шылдыр шүмек – көңіл күй Кішкентай бөбек – тілеймін! 2.Үй тапсырмасын тексеру (5 мин.) 3.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. Сабақтың тақырыбын ашу мақсатында сөздерді жасыру, жеребе әдісі арқылы топқа бөлу: І-топ: «Ақпарат» ІІ-топ: «Екілік таңба» ІІІ-топ: «Программа» сөздері құрастырту. Құрастырылған сөздер арқылы сабақтың тақырыбын ашу. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Мақсаты (білу, түсіну): Оқушыларға 34-48 беттегі жаңа материалды оқытып, «Жаңа материалды қабылдауларын тексеруге арналған жаттығулар» «Айтып беру», «Түсіндіру», «Талдау» әдісі арқылы топта талдату: І-топ: 8-тақырып бойынша қысқаша шолу жасау. ІІ-топ: 9-тақырып бойынша қысқаша шолу жасау. ІІІ-топ: 11-12 тақырып бойынша қысқаша шолу жасау. Сұрақтарды топта талқылатып, ортаға салуды ұйымдастыру) Сергіту сәті: Көзге арналған жаттығулар. Упражнения для глазТоптық жұмыс.1-тапсырма. Оқулық 31-бет, 1-тапсырма Дескриптор: -берілген ақпарат түрлерін анықтайды. ҚБ: стикер /5балл/ Жеке жұмыс 2-тапсырма. Оқулық 31-бет, 2-тапсырма Дескриптор: -берілген сөздерді Морзе алфавитінде ұсынады. ҚБ: стикер /3 балл/ |
Әрбір оқушы «Смайлик» әдісімен топтарды бағалайды. 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды |
Стикер 5балл Стикер 5балл Стикер 3 балл |
Оқулық Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
2.Кері
байланыс: Қызыл түс – «Мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл–күйім жоқ.» Сары түс - “Көңіл-күйім жақсы, сыныптастарымның көмегімен тапсырманы орындадым.” Жасыл түс – «Мен бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын: менің көңіл–күйім тамаша.» |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
терминдерді қайталау |
|
|
|
І-топ: «Ақпарат»
ІІ-топ: «Екілік таңба»
ІІІ-топ: «Программа»
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5 сынып 9 сабақ қайталау
5 сынып 9 сабақ қайталау
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Ақпаратты ұсыну |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бөлімді қайталау |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.1.1 – әртүрлі ақпараттың мысалдарын келтіру және ақапаратты әртүрлі нысандарда ұсыну 5.2.1.3- мәтіндік ақпаратты кодтау және декодтау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
ақпаратты қабылдау түрлеріне қарай күнделікті өмірден мысалдар келтіре алады |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
мәтіндік ақпаратты кодтау және декодтау жасай алады |
||||
|
Құндылықтарды қалыптастыру |
Жалпы ұлттық «Мәңгілік Ел» идеясының құндылықтары Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық, ашықтық |
|||
|
Тілдік мақсаттар |
Дағдыларды дамыту: Айтылым, тыңдалым, оқылым, жазылым Үш тілділік: Ақпарат – Informatio , Екілік таңба – Binary digit, Программа - Program Негізгі терминдер мен сөз тіркестері: Хабардың ақпараттық көлемі, бит, құрал-саймандар, түстер палитрасы. Сабақтағы сұхбат, жазылым үшін қолданылатын сөздер: Әмбебап программаларға жататын ... |
|||
|
Ресурстар |
Оқулық, оқушының жеке дәптері, Мұғалім кітабы, «Информатика» компакт-диск, компьютерлер, слайдтар, маркерлер, бағалау парақтары, смайликтер |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. Cыныпта жағымды ахуал орнату үшін «Бес саусақ» тренингін ұйымдастыру. Әр оқушы оң қолдарын жоғары көтереді. Саусақтарын бірітіндеп бүгіп, тілек айтады: Бас бармақ – Бүгінгі Балан үйрек – сабақта Ортан терек – көтеріңкі Шылдыр шүмек – көңіл күй Кішкентай бөбек – тілеймін! 2.Үй тапсырмасын тексеру (5 мин.) 3.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. Сабақтың тақырыбын ашу мақсатында сөздерді жасыру, жеребе әдісі арқылы топқа бөлу: І-топ: «Ақпарат» ІІ-топ: «Екілік таңба» ІІІ-топ: «Программа» сөздері құрастырту. Құрастырылған сөздер арқылы сабақтың тақырыбын ашу. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Мақсаты (білу, түсіну): Оқушыларға 34-48 беттегі жаңа материалды оқытып, «Жаңа материалды қабылдауларын тексеруге арналған жаттығулар» «Айтып беру», «Түсіндіру», «Талдау» әдісі арқылы топта талдату: І-топ: 8-тақырып бойынша қысқаша шолу жасау. ІІ-топ: 9-тақырып бойынша қысқаша шолу жасау. ІІІ-топ: 11-12 тақырып бойынша қысқаша шолу жасау. Сұрақтарды топта талқылатып, ортаға салуды ұйымдастыру) Сергіту сәті: Көзге арналған жаттығулар. Упражнения для глазТоптық жұмыс.1-тапсырма. Оқулық 31-бет, 1-тапсырма Дескриптор: -берілген ақпарат түрлерін анықтайды. ҚБ: стикер /5балл/ Жеке жұмыс 2-тапсырма. Оқулық 31-бет, 2-тапсырма Дескриптор: -берілген сөздерді Морзе алфавитінде ұсынады. ҚБ: стикер /3 балл/ |
Әрбір оқушы «Смайлик» әдісімен топтарды бағалайды. 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды |
Стикер 5балл Стикер 5балл Стикер 3 балл |
Оқулық Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
2.Кері
байланыс: Қызыл түс – «Мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл–күйім жоқ.» Сары түс - “Көңіл-күйім жақсы, сыныптастарымның көмегімен тапсырманы орындадым.” Жасыл түс – «Мен бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын: менің көңіл–күйім тамаша.» |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
терминдерді қайталау |
|
|
|
І-топ: «Ақпарат»
ІІ-топ: «Екілік таңба»
ІІІ-топ: «Программа»
шағым қалдыра аласыз














