Қысқа мерзімді сабақ жоспары
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5 сынып / Пайыз (1-сабақ) / 4-тоқсан, математика
5 сынып / Пайыз (1-сабақ) / 4-тоқсан, математика
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
5.4А Пайыз |
||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Байдаулетов С.М. |
||||||||||
|
Пән/Сынып: |
5 сынып |
||||||||||
|
Күні: |
01.04.2024 |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Пайыз |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.1.1.16 пайыз ұғымын меңгеру; 5.1.2.33 бөлшекті пайызға және пайызды бөлшекке айналдыру ; |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
1.Оқушылар пайыз ұғымын анықтайды. 2.Берілген санның пайызын таба алады. 3.Берілген бөлшекті пайызбен және пайызды бөлшекпен жаза алады. |
||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||
|
Кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Пайыз тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - Пайыз ұғымын анықтайды. -Берілген санның пайызын таба алады. -Берілген бөлшекті пайызбен және пайызды бөлшекпен жаза алады. |
Сәлемдеседі Сабақ мақсатымен танысады. Сұрақтарға жауап береді: Қайталау сұрақтары.
Жиындардың бірігуі? |
Ауызша бағалау Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет!
|
Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. Тақта слайд |
|||||||
|
Жаңа сабақ |
Сабақты слайд арқылы түсіндіремін
Процентті ондық бөлшекпен жазу үшін, Процент белгісі алдындағы санын 100-ге бөлу керек. 4,5% = 0,045 Ондық бөлшекті процентпен жазу үшін: 0,07 = 7% 0,15 = 15% 0,4 = 40% 0,3 = 30% Ондық бөлшекті прцентпен жазу үшін, оны 100-ге көбейтіп, процент белгісін тіркеп жазу керек. 0,425 = 42,5% 0,075 = 7,5% 0,006 = 0,6% 0,0008 = 0,08% 0,05=0,05*100%=5% |
Сұрақтарға жауап береді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады.
60% 0,9% 5% 90% 0,65% =0,0065 = 1%=1:100=0,01 |
ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды.
|
Слайд Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. Тақта |
|||||||
|
Тапсырмалар |
1-тапсырма. Оқыңыз 1%; 12%; 36%; 80%; 100%. 2- тапсырма. Жазыңыз (пайыз белгісін қойып): Жиырма пайыз; Қырық бес пайыз; Жетпіс пайыз; Сектен бір пайыз. |
3-тапсырма
|
Дескриптор: - Пайыз ережесін біледі. -пайызбен берілген сандарды оқи алады |
Презентация Интернет ресурстары Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. |
|||||||
|
|
№1086. Сөйлемнің магынасын тусіндіріндер: 1) Карбыздыц 98%-і су; 2) кұлпынайдын 6%-і кант. |
Қарбыздың 100 ден 98 бөлігі су Құлпынайдың 100ден 6 бөлігі су |
Дескриптор: Мәтін есептегі пайыздың мағынасын түсінеді |
Презентация Интернет ресурстары Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. |
|||||||
|
|
№1087. 1)
Процентті ондык белшекпен жазындар: 2) Процентті жай белшекпен жазындар: 2%; 5%; 20%; 60%; 80%; 140%; 180%.
2)
|
Шешімі:
|
«Бағдаршам» арқылы бір-бірін бағалайды
Дескриптор: -пайызды жай бөлшекпен жазады; Жай бӨлшекті ондық бөлшекке айналдырадыжазады; Дескриптор: Пайызды жай бөлшекпен жазады жай бөлшекті қысқартуды орындайды |
Презентация Интернет ресурстары Оқу құралдары: Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. |
|||||||
|
Жеке жұмыс |
«Ойлан.Жұптас.Бөліс» №1 12000 ның 12%-ы Ж:2240тг 5000 – ның 12%- ы Ж:5600тг 8000 – ның 12%-ы ж: 9760тг №2 2,5*60/100 =1.5 (Су) 2.5*19/100=0.475 (Сарымай) 1,5+0,475=1.975 2.5-1.975=0.525 (қант) Оқулықтан №1087, №1088, №1089 |
Берілген есептерді шығарады. Тақырыпқа қатысты есептерді шығарады Деңгейлік таппсырмаларды орындайды. ҚБ: Бағдаршам арқылы бағалайды. |
Дескриптор: - Пайыз ережесін біледі. Дескриптор: Білім алушы -бөлшекті, натурал санды, ондық бөлшекті пайызбен жазады. |
Презентация Интернет ресурстары Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. |
|||||||
|
Соңы |
Бекіту сұрақтары. 1. Пайыз деп нені
түсінесің? Оның мағынасы
қандай? |
Тақырыпты меңгергенін анықтау
Үйге тапсырма. №1090. |
Сабақ бойы жинаған ұпайлары және белсенділігіне қарай мұғалімнің 1-10 баллмен бағғалауы |
Презентация |
|||||||
шағым қалдыра аласыз





























