|
Бөлім атауы: Аспан әлемінің құпиялары |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5-сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ай мен Күн |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.1.1. Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну, анықтау. 5.4.5.5. Төл сөз, төлеу сөз, автор сөзінің тыныс белгілерін дұрыс қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсінеді, төл сөз бен автор сөзін ажыратады. Көпшілік оқушы: төл сөзді төлеу сөзге айналдыру жолдарын, қызметін түсінеді. Кейбір оқушылар: төлеу сөзді төлеу сөзге айналдырады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критеийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, талдау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқылым, жазылым мақсаты бойынша: Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды; Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер: оқылым, тыңдалым, негізгі ақпарат, қосымша ақпарат, жинақы мәтін. Әдеби тіл нормасы бойынша: Төл сөз, төлеу сөз, автор сөзінің тыныс белгілерін дұрыс қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият(3-құндылық) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Халық ауыз әдебиеті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Аспан әлемінің құпиялары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Психологиялық тренинг Шеңбер боып тұру, бір-біріне аспант әлеміне қатысты тілектер білдіру; Күндей күлімдеп, жұлдыздай жарқырап, айдай ашық болып деп тілек білдіру
Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылардың сабаққа дайындығы тексеріліп, назары сабаққа аударылады. Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды. |
ҚБ
|
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы Сұрақтар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану
Тапсырма. Оқылым
мәтіні. Мәтінді оқып, негізгі және
қосымша ақпараттарды анықтаңыз.
Дескриптор: * негізгі ақпаратты анықтайды; * қосымша ақпаратты анықтайды; * қорытынды жазады. ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек» ӘТН.
Тапсырма. Дескриптор:
ҚБ
Дескриптор:
ҚБ
Төл сөз бен автор сөзін қатыстырып, «Ай мен Күн» ертегісінің желісі бойынша сұхбат құрыңдар.
ҚБ |
Топтық жұмыс. Оқылым тапсырмасын орындайды.
Оқушылар мәтіндегі негізгі тірек сөздерді анықтайды; негізгі ақпаратты анықтайды; қосымша ақпаратты анықтайды; қорытынды жазады. .
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Оқушылар мәтіндегі төл сөздерді төлеу сөз түрінде жазады.
Төл сөз бен автор сөзін қатыстырып, «Ай мен Күн» ертегісінің желісі бойынша сұхбат құрыңдар. Төл сөз бен автор сөзін қатыстырады; «Ай мен Күн» ертегісінің желісі бойынша сұхбат құрады. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ «Түстер» Стикер
ҚБ
|
(«Менің алғашқы энциклопедиям» жинағынан)
Тапсырма қағаздары
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бөлім
атауы:
Аспан әлемінің
құпиялары
Мектеп:
Күні:
Мұғалімнің
аты-жөні:
Сынып:
5-сынып
Қатысқан оқушылар
саны:
Қатыспағандар:
Сабақтың
тақырыбы
Ай мен
Күн
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаттары
5.2.1.1. Мәтіндегі
негізгі және қосымша ақпаратты түсіну,
анықтау.
5.4.5.5. Төл сөз,
төлеу сөз, автор сөзінің тыныс белгілерін дұрыс
қолдану
Сабақтың
мақсаттары
Барлық оқушылар: мәтіндегі негізгі және қосымша
ақпаратты түсінеді, төл сөз бен автор сөзін
ажыратады.
Көпшілік оқушы: төл сөзді төлеу сөзге айналдыру
жолдарын, қызметін түсінеді. Кейбір оқушылар: төлеу сөзді төлеу сөзге
айналдырады.
Бағалау
критеийлері мәтіндегі негізгі және қосымша
ақпаратты түсінеді, төл сөз бен автор сөзін
ажыратады. сөзді төлеу сөзге айналдыру
жолдарын, қызметін түсінеді
төлеу сөзді төлеу
сөзге айналдырады.
Ойлау
дағдыларының деңгейі
Қолдану,
талдау
Тілдік
мақсаттар Оқылым, жазылым мақсаты
бойынша: Мәтіндегі негізгі және қосымша
ақпаратты анықтайды; Пəнге қатысты сөздік қор мен
терминдер: оқылым, тыңдалым, негізгі ақпарат, қосымша
ақпарат, жинақы
мәтін. Әдеби тіл нормасы
бойынша:
Төл сөз, төлеу сөз,
автор сөзінің тыныс белгілерін дұрыс
қолданады.
Құндылықтарға
баулу
Зайырлы қоғам
және жоғары
руханият(3-құндылық)
Пәнаралық
байланыс
Халық ауыз
әдебиеті
Осыған дейін
меңгерілген білім
Аспан әлемінің
құпиялары Жоспар Сабақтың кезеңі/
уақыт Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың
басы І. Ұйымдастыру
кезеңі.
Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Психологиялық
тренинг
Шеңбер
боып тұру, бір-біріне аспант әлеміне қатысты тілектер
білдіру;
Күндей
күлімдеп, жұлдыздай жарқырап, айдай ашық болып деп тілек
білдіру
Күн мен
Ай туралы не білесіңдер?
Күннің
тұтылуы деген не?
Күн мен
Ай туралы аңыз білесіңдер ме?
Сабақтың
мақсаттары мен бағалау критетийлерімен
танысу. Оқушылардың сабаққа дайындығы
тексеріліп, назары сабаққа
аударылады.
Сұрақтарға жауап
беру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын
анықтайды. ҚБ
5-сынып «Қазақ тілі»
оқулығы Сұрақтар Сабақтың
ортасы Мағынаны
тану Тапсырма. Оқылым
мәтіні. Мәтінді оқып, негізгі және
қосымша ақпараттарды анықтаңыз. Негізгі
ақпарат Қосымша
ақпарат
Дескриптор:
* негізгі ақпаратты
анықтайды;
* қосымша ақпаратты
анықтайды;
* қорытынды
жазады.
ҚБ «Екі жұлдыз,
бір тілек»
ӘТН.
Тапсырма.
Дескриптор:
Мақал-мәтелдерді
қатыстырады;
Төл сөз бен автор
сөзінен тұратын 4-5 сөйлем
құрастырыңдар.
ҚБ
Дескриптор:
Мәтіндегі
мәліметтерді төл сөзге айналдырып
жазады.
ҚБ
Төл
сөз бен автор сөзін қатыстырып, «Ай мен Күн» ертегісінің желісі
бойынша сұхбат құрыңдар.
Төл сөз бен автор
сөзін қатыстырады;
«Ай мен Күн»
ертегісінің желісі бойынша сұхбат
құрады.
ҚБ
Топтық жұмыс. Оқылым
тапсырмасын орындайды.
Оқушылар мәтіндегі негізгі тірек
сөздерді анықтайды;
негізгі ақпаратты
анықтайды;
қосымша ақпаратты
анықтайды;
қорытынды
жазады. .
Грамматикалық
тақырыпты меңгереді.
Оқушылар мәтіндегі
төл сөздерді төлеу сөз түрінде
жазады.
Төл сөз бен автор
сөзін қатыстырып, «Ай мен Күн» ертегісінің желісі бойынша сұхбат
құрыңдар.
Төл сөз бен автор
сөзін қатыстырады;
«Ай мен Күн»
ертегісінің желісі бойынша сұхбат
құрады.
ҚБ
ҚБ
ҚБ
«Түстер»
Стикер
ҚБ
(«Менің алғашқы
энциклопедиям» жинағынан)
Тапсырма
қағаздары
Сабақтың
соңы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||





















